Author Topic: Blizzcon Leak ?  (Read 16269 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

Blizzcon Leak ?
« Reply #30 on: 07 November 2018, 09:46 »
« Last Edit: 07 November 2018, 10:14 by Raziel01 »
 

Offline faraverete

Blizzcon Leak ?
« Reply #31 on: 07 November 2018, 11:36 »
Nu au negat faptul ca exista diablo 4 in the works, au negat doar ca nu aveau de gand sa anunte altceva la blizzcon :)
The only limit is your own imagination
 

Offline Raziel01

Blizzcon Leak ?
« Reply #32 on: 07 November 2018, 12:51 »
Scrie clar ce au negat. Stirea nu era despre faptul ca D4 e in development, deci de ce ar fi negat asa ceva?
 

Offline faraverete

Blizzcon Leak ?
« Reply #33 on: 07 November 2018, 16:54 »
Subliniam faptul ca totusi exista vreo speranta sa iasa D4 si ca nu o iau razna sa futa de tot diablo, portandu'l pe mobile.
The only limit is your own imagination
 

Offline Raziel01

Blizzcon Leak ?
« Reply #34 on: 07 November 2018, 18:00 »
Nu au cum sa strice Diablo, deja s-au ocupat cu asta. Diablo 3 a fost un joc plin de probleme, iar acum s-au gandit ce e foarte bine sa prezinte povestea dintre Diablo 2 si Diablo 3 intr-un joc de mobil. It's looking good!!
 

Offline KodiaK

Blizzcon Leak ?
« Reply #35 on: 07 November 2018, 20:00 »
Nu au cum sa strice Diablo, deja s-au ocupat cu asta.
Nu ii subestima :D
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Raziel01

Blizzcon Leak ?
« Reply #36 on: 07 November 2018, 22:51 »
Am gasit acest video postat pe un forum strain:


More mobiles games!
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Blizzcon Leak ?
« Reply #37 on: 08 November 2018, 23:11 »
Pentru mine  Blizzard este mort!
Din 2012 incoace s-a depravat intr-un hal de a ajuns sa concureze cu EA si Activision.

Intai Diablo 3 si problemele sale de la lansare si cu o poveste slaba si gameplay de toata jena pentru un RPG.
Apoi porcaria aia de Hearthstone
Apoi alta porcarie Heroes of the Storm ca sa mulga niste bani prin microtranzactii si ultimul expansion la Starcraft 2 care a avut un final de cacat.
Apoi expansionuri la Diablo 3 ca sa mai multa niste bani.
Apoi inca un expansion inutil la MMORPG-ul ala neterminat din 2004, World of Warcraft
Apoi porcaria de Overwatch cu grafica de desene animate si gameplay de shooter banal fara nimic tactic in el. Il am de ceva timp cumparat, n-am nici acum 10 ore jucate pentru ca efectiv mi-e sila sa intru in el. Cam regret banii irositi-150 lei. Am pus botu' la cinematics-uri  crezand ca asa de dezvoltat va fi motorul grafic  si cand colo- teapa.   Un fel de DOTA varianta shooter de tip Team Fortress 2 si Counter Strike si cu tente manga , dar  foarte "LAME" . Cica jocul anului 2016....prastie!

Si acum vor sa lanseze doar jocuri pe mobile si eventual sa lanseze remaste-uri la jocurile mai vechi cu totul ca n-are sens, plus ca mereu se intampla ca jocurile remastered sa aiba multe probleme fata de jocurile originale.


Mai bine s-ar apuca de filme  de animatie 3D daca tot lanseaza trailere mincinoase.



Serios, jucatorii care se respecta n-ar trebui sa mai cumpere nimic de la Blizzard.  Cred ca ultimul joc decent   facut de ei   a fost StarCraft 2.
« Last Edit: 08 November 2018, 23:22 by skyfallout »
 

Offline Ciocanul

Blizzcon Leak ?
« Reply #38 on: 09 November 2018, 06:51 »
Blizzard are 4700 de angajati in 9 studiouri plus colaborari cu alte firme de prestigiu. La ce sfinte rahat lucreaza atatia oameni ? Nu zice nimeni sa faci jocuri pe banda rulanta dar anul asta e o gluma proasta ca si noutati. Un joc pe telefon in colaborare cu o firma chinezeasca, Diablo Pacanele ? Si un reskin de warcraft 3 ? Jumate desi este mega exagerat lucraza la intretinere de servere, mici balansari, gandesc carti noi la Heart cu aceleai mecanici obosite sau inca un caracter degeaba la DOTA ala fara sens sau Overwtch-ul pt copii de max 13 ani.
Dar restul de 2000 de oameni ce fac ? Aia o suta, varful de lance, oamenii cu inspiratie. Vii la birou, bei o cafea ... te uiti pe geam si la o tabla goala de desen si apoi ? Pleci acasa, leafa merge... noi cu drag muncim.
 

Offline Dundee

Blizzcon Leak ?
« Reply #39 on: 09 November 2018, 09:21 »
Imagineaza-ti sa cheltui mii de dolari pe avion, hotel, acces la eveniment and other stuff, ca sa-ti arunce in fata un joc pe telefon. Priceless.
Si ca de obicei in astfel de cazuri, Risitas strikes again:

 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline Stecheru

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 70 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 16
    • View Profile
Blizzcon Leak ?
« Reply #40 on: 09 November 2018, 18:34 »
Muahahaha, se pare ca Diablo mobile e doar inceputul:

More Mobile Titles in Development at Blizzard Entertainment - Wowhead

Post Merge: 09 November 2018, 22:50
Astia chiar forteaza rau de tot nota sa ne convinga ca ce frumos e sa joci pe mobile.
Acum imi promoveaza pe unu care joaca WoW pe un handheld:
Mythic Taloc Tanked and Defeated Using Handheld Device
« Last Edit: 09 November 2018, 22:50 by Stecheru »
 

Offline Huor

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 3
    • View Profile
Blizzcon Leak ?
« Reply #41 on: 13 November 2018, 12:39 »
Dupa ce si-au spalat pacatele cu Reaper of Souls am crezut ca cei de la Blizzard s-au invatat mine, dar se pare ca aia a fost doar exceptie.
Nu cred ca am mai auzit pana acum huduieli la Blizzcon (desi le-ar fi meritat din plin de multe ori), s-ar putea sa fie printre ultimele editii. 
 

Offline faraverete

Blizzcon Leak ?
« Reply #42 on: 13 November 2018, 13:17 »
Au spalat pacatele cu RoS? In ce sens? :)
The only limit is your own imagination
 

Offline Raziel01

Blizzcon Leak ?
« Reply #43 on: 13 November 2018, 14:44 »
Si eu sunt curios cum le-au spalat.
 

Offline Huor

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 3
    • View Profile
Blizzcon Leak ?
« Reply #44 on: 14 January 2019, 14:47 »
Au ascultat de comunitate.