Author Topic: Blizzcon Leak ?  (Read 16260 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dundee

Blizzcon Leak ?
« Reply #75 on: 01 November 2019, 23:22 »
 

Offline faraverete

Blizzcon Leak ?
« Reply #76 on: 02 November 2019, 00:31 »
https://www.twitch.tv/videos/502597635 <- gameplay

M'am uitat prima jumatate de ora, si am observat cateva chestii care mi'au lasat un gust putin amar:
1) Nu am vazut niciun item cu base stats: strength/dexterity/intellingece/vitality/something.
2) Lipsa gear'urului: Mi se par cam putine bucati de purtat pe tine
3) Skill tree'ul e ca in Diablo 3 la o privire rapida, adica tot EXTREM de simplist, dar pare ca iei decizii per caracter
4) Jocul tot mi se pare dumbed down - pe langa ca ai niste caracteristici generale, pe gear ai aceleasi mizerii de "attack" si "defense" care'ti spun daca un item e mai puternic sau ceva - jenant
5) Jocul e pregatit pentru consola, se vede clar din UI si alegerea skillurilor, ffs :)
6) Putine caractere, dar poate asta e doar pentru blizzcon
7) Mecanica de dodge pe un buton separat mi se pare urata, dar aici presupun ca tine de gust
8) Harta - wtf is this shit? Nu'mi prea place ideea ca se muta de la acte la o ditamai mapa pe care o deblochezi treptat (avand in vedere ca in zona din demo sunt 2-3 instante la vreo 5-6 nivele distanta in total, m'a facut sa cred ca aia e toata mapa)

In schimb:
1) Imi place atmosfera generala a jocului, chiar daca mie tot imi da o mica alura de cartoon in ea. Gore este, poate nu cat ar trebui, dar este, mood'ul jocului se simte foarte mai intunecat, goodish overall
2) Grafica e frumusica. Nu ma da pe spate la detalii, insa mi se pare ceva de bun gust pentru un ARPG unde vei vedea multe luminite de la skilluri
3) Talent tree: si ala pare sa fie interesant cat de cat, cu remarca de mai sus referitor la simplitatea jocului
4) Inventory'ul sortat frumos, gear, utility si probabil ar fi niste chestii mai jos, tipul n'am vazut sa dea scroll prin inventar
5) Screen'ul e destul de clean, iti vezi caracterul si miscarile ok
6) Fluiditatea pare la fel ca'n diablo 3, ceea ce e un mare plus
7) La batalia de la boss am numarat 10 oameni. WTF? :D

Cam astea le'am observat si mi'au placut/displacut. Sper sa se finalizeze cu tendinta si spre hardcore players care vor sa bage si ca nu e doar complexitatea pe care am observat'o eu acum - imi doresc mai mult character customization pe fiecare personaj in parte..

L.E. Nvm sunt rune :D
« Last Edit: 02 November 2019, 00:48 by faraverete »
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Blizzcon Leak ?
« Reply #77 on: 02 November 2019, 01:17 »
Sigur itemurile le-au aruncat asa rapid de un gameplay, cred ca poolul este foarte mic acum. Din pacate da, tot ce scoate Blizzard e dumbed down pentru conserve dar totusi daca le socotesti impreuna macar skilurile+talente sunt cam la nivelul de diablo 2.

Ce mi se pare impresionant e ca din cate vad eu campania e un fel de hub, nu numai orasul spre deosebire de POE.
 

Offline KodiaK

Blizzcon Leak ?
« Reply #78 on: 02 November 2019, 18:28 »
Spuneti ce vreti despre gameplay, Hong Kong, story, microtransactions, etc, dar la cinematics Blizzard, inca este rege :o


Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 
The following users liked or thanked this post: duke_zz

Offline Raziel01

Blizzcon Leak ?
« Reply #79 on: 02 November 2019, 21:38 »
Daaa, a fost regesc cum Sylvanas s-a batut single-handed cu Lich King + army, iar cei din urma n-au reusit sa faca nimic. Sylvanas e un fully fledged cartoon character.  ;D
« Last Edit: 02 November 2019, 21:40 by Raziel01 »
 

Offline Ciocanul

Blizzcon Leak ?
« Reply #80 on: 03 November 2019, 00:41 »
S-au batut mano a mano, doar sunt undeazi amandoi, aceeasi specie. Ea e o benshee, el e lich. Sunt mai sus in ierarhie dar de ce s-ar fi amestecat ghouli si cei mai jos din clan ? Nu aveau de ce sa intervina. E ok ca cel mai tare sa conduca. :)
 

Offline slicker

Blizzcon Leak ?
« Reply #81 on: 03 November 2019, 01:51 »
Diablo 3 e o parjoala plina de balonase si eye candy pt teens. Nu are nici o treaba cu D2, nu mai zic de D1. Din demo e clar ca vor o reintoarcere la origini, daca tot au vazut ca, clasicul rupe.

Cinematicurile la inaltime ca de obicei, fucking best
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline duke_zz

Blizzcon Leak ?
« Reply #82 on: 04 November 2019, 12:20 »
Nimic despre D2 remastered? Oricum pana apare D4 va trece mult timp. Foarte mult ..
 

Offline Nosferat

Blizzcon Leak ?
« Reply #83 on: 16 November 2019, 18:39 »
Si eu as fi tare dorit un D2 remaster,dar nu cred ca se va intampla,desi suntem in anii remasterurilor,de la warcraft,la age la foarte multe rpg,strategii definitive/HD/Enchanced edition.

Pana la D4 vei avea path of exile v4 sau ma rog, POE2 cum va fi redenumit, d4 e prea departe, de ar fi fost macar asa cam max 1 an distanta, insa am impresia ca minim 3 ani de zile nu vedem d4.
Ignore list :astateofmind