Author Topic: Diablo 3 ROS  (Read 12352 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dundee

Diablo 3 ROS
« Reply #45 on: 25 July 2019, 21:25 »
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #46 on: 23 August 2019, 16:38 »
cre ca bag si eu azi dar nu stiu ce clasa sa fac :)
 

Offline Dundee

Diablo 3 ROS
« Reply #47 on: 23 August 2019, 23:53 »
Fun stuff: faceam obiectivele de sezon pentru set si vorbeau astia pe discord ca au avut ba 200, ba 300 de incercari pentru cosmic wings.
Peste vreo jumate ora dau de rainbow gob si le zic la astia sa dea repede tp. Ne plimbam pe acolo si ghici ce? Am dat de poneiu' respectiv...toti 4 am luat aripile :))
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #48 on: 08 November 2019, 23:01 »
Au bufat Barbarian WW cred ca joc si eu sezonul 19. Faraverete sau cineva care vrea sa bage season hardcore pe aici ?

O sa inceapa fie pe 15 fie pe 22 Noiembrie, nu au anuntat inca
 

Offline Dundee

Diablo 3 ROS
« Reply #49 on: 09 November 2019, 09:58 »
Vezi ca barbu' si-a luat nerf de la patch notes initiale...au scos rend dmg de pe belt, au vazut astia la blizzcon.
Asta inseamna un nerf de aprox 7 tier-uri. Eu o sa joc, dar pe softcore.
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #50 on: 09 November 2019, 11:00 »
Am vazut dar tot e top noth. Faza e ca faceau astia 130 solo prea simplu, era clar ca ii dau nerf dar sper ca inca mai e ok sa fac XP cu WW. Mie de cand au aparut ZERO dps imi este sila de ei, chiar daca pe hardcore majoritatea joaca support ca nu pierd nimic daca mor tot nu imi vine.
 

Offline faraverete

Diablo 3 ROS
« Reply #51 on: 15 November 2019, 22:39 »
@RaijinRoh te bagi la noul sezon? :)
N'am mai jucat de mult si imi surade sa joc barb, mai ales ca nu am jucat niciodata calumea cu el :D

L.E. nvm, abia acum am vazut ca ai scris fix 2 posturi mai sus. Vin si eu baba si ma inveti, ca n'am mai jucat de ani de zile, si si atunci doar support parca :) E printre clasele pe care le cunosc cel mai putin

E misto si haedrig gift'ul, daca nu perfect :D
« Last Edit: 15 November 2019, 23:04 by faraverete »
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #52 on: 16 November 2019, 11:52 »
facem un barb only party :)

Se pare ca vor mai face schimbari si e posibil sa readuca buful pe lamentation.

NVM se pare ca au adus buful inapoi de la 200% la 150% max
« Last Edit: 16 November 2019, 12:10 by RaijinRoh »
 

Offline faraverete

Diablo 3 ROS
« Reply #53 on: 16 November 2019, 12:29 »
:D Blana

Zilele trecute am mai vazut o chestie misto, care cu putin RNG, trecem prin leveling mult mai repede. Este un step in plus la ce faceam noi pana acum, sau cel putin eu:

1. Create seasonal hero
2. Complete challenge rift (video guide will be on YouTube)
3. Open cache (35 DBs & other mats)
4. Take follower's weapons
5. Go get Kanai's cube in Act 3 Ruins of Sescheron
6. Level up Blacksmith & Mystic
7. Craft class-specific item (and spend blood shards)
8. Upgrade item in cube (Recipe 3) and cube power if you got something good (Recipe 1)
8a. If you got an ancient weapon with a bad power, keep it to reroll reduced level requirement by 40

9. Spend blood shards (consult https://www.d3planner.com/game/60803/...)
10. Craft a 70 2H with life on hit and a slowing effect as the secondary
11. Reroll the OTHER secondary to the best reduced level requirement you can get
12. Complete an easy boss bounty for yellow items (Zultan Kulle, Maghda, etc)
13. Do rifts on hard until you reach your cube power and/or lvl 70 weapon then move to at least T1
13a. You can also do massacre bonuses in Halls of Agony Level 2, or the cleave strategy on T6 in Halls of Agony Level 1
14. Buy +dmg rings and amulets at lvl 7/10
15. Craft a new 2H every time you can until you reach your lvl 70 weapon
16. Once 70, complete season journey for set and do low level GRs to get legendary gems

Ce am ingrosat, inseamna ca pe baba avem 2 optiuni OP:
https://us.diablo3.com/en/item/mighty-weapon-2h/#type=legendary

1) Fury of the Vanished Peak - Reduces the Fury cost of Seismic Slam by 50% and increases its damage by 458%. (Barbarian Only) [400 - 500]%
2) The Gavel of Judgment - The damage of Hammer of the Ancients is increased by 674% and it returns 25 Fury if it hits 3 or fewer enemies. (Barbarian Only) [600 - 800]%
28% sanse sa picam ceva :)
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #54 on: 16 November 2019, 13:49 »
pai asta faceam si noi mai putin kunai cube, dar daca mai jucam cu playeri de mor de 4 5 ori pana la 70 mai conteaza ?
 

Offline faraverete

Diablo 3 ROS
« Reply #55 on: 16 November 2019, 17:29 »
:D

gasim care nu mor

Post Merge: 17 November 2019, 00:37
Am fost curios putin cum merg armele. Nu prea vedeam mobii pe expert pana la level ~25. :) e insane dmg'ul, fara craft'uri fara nimic

Partea proasta sunt rezistentele - m'am procuit de cateva ori (intr'adevar, jucand kamikaze ca ma grabeam), dar daca sunt si alte clase in party, posibil sa nu fie bine
Teoretic merge si pe master jucat, luand tot gear'ul pentru toughness, dar din moment ce pe expert aveam probleme, pe master sigur cineva moare :)
« Last Edit: 17 November 2019, 00:37 by faraverete »
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #56 on: 17 November 2019, 01:01 »
pai cre ca jucam hard ca sa nu moara nimeni si bagam torment dupa ce gasim arma, vezi ca eu mi-am schimbat battletagul am gasit un nume mai misto, Ozymandias  ;D
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #57 on: 20 November 2019, 21:42 »
LA barbar e simplu cu gamble dam gamble dupa bratari, dar ce nu faceam eu inainte daca imi mai ramaneau shards sa dam dupa

POX FAULDS "When 3 or more enemies are within 12 yards, you release a vile stench that deals 492% weapon damage as Poison every second for 5 seconds to enemies within 15 yards. [450 - 550]% " tari rau astia sunt OP rau astia pe barb.

Ce astept sezonul asta cum nu am mai asteptat de ani de zile, WW a fost skilul meu preferat din diablo 2.


« Last Edit: 20 November 2019, 21:59 by RaijinRoh »
 

Offline faraverete

Diablo 3 ROS
« Reply #58 on: 21 November 2019, 13:49 »
:D
Am vazut si eu video'ul de la bluddshed legat de pants, insa nu ma incanta asa de tare
Eu as rula dupa band of might sau cum se numeste inelul, daca'mi pica bratarile alea blanaos :)
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Diablo 3 ROS
« Reply #59 on: 13 December 2019, 22:23 »
Faravarete si eu cred ca ma opresc in curand m-a omorat un crusader aiurea in tramvai, mai incerc odata si apoi ma opresc DE TOT :), de ce pai fi atent

A aparut de ceva timp LOST ARK in Rusia si poti juca dupa VPN cu patch in engleza. Deci jocul ala e extraordinar, o sa fie rupere cand va fi lansat in EU daca nu o iau razna cu pay to win cash shop.
« Last Edit: 13 December 2019, 22:28 by RaijinRoh »