Author Topic: Diablo IV  (Read 12368 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Diablo IV
« Reply #30 on: 29 January 2022, 15:58 »
Tocmai ce am am aflat si eu vestea. Sper sa fie de bine, dar tare ma tem ca va fi la fel ca si in 2008, cand Activision a cumparat pe Blizzard si calitatea jocurilor a luat-o la vale.
Inainte sa va faceti sperante, uitati-va la calitatea ultimelor jocuri lansate de Microsoft -Age of Empires IV, Halo 6,  Gears 5 care sunt de-a dreptul jalnice.  Singurii care mai fac treaba pe acolo sunt cei de la Playground Games cu Forza Horizon care e si ala reciclat de la an la an, doar ca are o grafica imbunatatita.   

Bethesda e cumparata de un an incoace de Microsoft si tot la stadiul de muls Fallout 76 a ramas (o corporatie respectabila ar fi inchis definitiv catastrofa aia de joc si le-ar fi inapoiat la toti cumparatorii banii integral + Fallout 1 gratuit sa le arate la toti gamerii de noua generatie ce insemna un adevarat RPG pe vremuri).  Deathloop de exemplu e doar un alt joc mediocru reciclat ca si Prey dupa motorul grafic din Dishonored, dar prostimea l-a ridicat in slavi pentru ca e un joc BLM-ist.  S-au facut 10 ani de la Skyrim si inca mulg jocul ala cu editii noi. Au distrus seria Wolfenstein cu ultimele doua jocuri pline de  propaganda scarboasa si de atunci nu se mai aude nimic de el  , de vreo continuare la Dishonored nu se mai aude nimic, Starfield nu prea starneste interes la nimeni,    cel putin se scot cu un DOOM la 4 ani.

In ce priveste Blizzard,  a ajuns o mizerie de multi ani. Starcraft 2 cu expansion-urile a fost ultimul joc decent facut de Blizzard, si chiar si asa a fost o superficialitate in comparatie cu Starcraft 1.
De cand cu prostia de Diablo 3, expansionurile la WoW si microtranzactiile din  Hearthstone, Heroes of the Storm si Overwatch, s-a dus calitatea Blizzard.  E bine ca s-au apucat de remasterizari, dar sa scoata un Warcraft 4 sau un World of Warcraft 2 nu pot. Faptul ca sunt blocati de ceva timp in  hell development cu Diablo 4 si Overwatch 2 indica ca pana si ei stiu ca nu le mai merge cu smechereala de a vinde produse proaste la preturi mari.  Aia e, spiritul Blizzard pe care l-ati trait multi in anii 1996-2004 nu o sa mai fie niciodata retrait.

Activision?  No comment despre HIV-ul industriei gamingului.

Ar mai lipsi EA sa-l achizitioneze si ar fi formula completa, s-ar aduna toate leprele la un loc.

Si apoi sper sa pice toata sandramaua corporatista americana care si-a batut joc de gaming, sa vina un crash din ala ca in 1983 si sa le pice bomba falimentului in cap ca  sa moara cu totii si gamingul american sa renasca in alta forma.



Nostalgia si REHASH-ul strica calitatea oricarei industrii care nu mai inoveaza.  Greseala noastra e ca ramanem blocati in amintiri si continuam sa incurajam mulgerea unor francize care trebuiau sa se stinga demult in loc sa cotizam la companii noi in ascensiune  care inoveaza si  pun satisfacerea jucatorilor in prim plan.
 
« Last Edit: 29 January 2022, 16:10 by bombardieru »
 

Offline Cylix

Diablo IV
« Reply #31 on: 14 June 2022, 21:55 »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Ransom

Diablo IV
« Reply #32 on: 28 September 2022, 11:11 »
Am primit invite la Beta pt D4. Ma mir ca n-am fost deloc hardcore player nici in D3, nici in D2R.
 

Offline KodiaK

Diablo IV
« Reply #33 on: 28 September 2022, 15:59 »
Daca n-ai ce face cu el, da-mi-l mie :)
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Ransom

Diablo IV
« Reply #34 on: 29 September 2022, 08:27 »
Nu cred se poate da la altii, ca e pe account de battle.net. Oricum, contine o groaza de NDA-uri. Nu poti sa faci screenshoturi, nici linkuri, nici video nada. Ca vin astia cu Harvey Specter peste tine...
 

Offline Arhaeus

Diablo IV
« Reply #35 on: 05 October 2022, 20:01 »
Mai aveam beta keys de D3 de jucam cu randul aici pe forum. Alte vremuri...
 

Offline slicker

Diablo IV
« Reply #36 on: 12 December 2022, 10:15 »
Cea  mai simpla varianta, 70 de purcoi, fara battle pass :)

"Accelerated Seasonal Battle Pass Unlock "  and "Temptation mount" dude wtffffffffffffffffffffffffffffff. Ce ticalosi. absolut penal.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Dundee

Diablo IV
« Reply #37 on: 12 December 2022, 14:49 »
Ce sa-i faci, Blizzardu care era pe vremea noastra nu mai exista.
Ce mi se pare amuzant e ca se lanseaza chiar de ziua mea :))
 

Offline AaronKnight

Diablo IV
« Reply #38 on: 07 January 2023, 07:44 »
Diablo 4 has finally had its release date confirmed, and you'll be pleased to know that it'll arrive later this year. Not only that, but thanks to a round of previews that dropped at the tail end of last year, we have a pretty good idea as to what we should expect from the game once it launches.
 

Offline Arhaeus

Diablo IV
« Reply #39 on: 09 March 2023, 16:58 »
Joaca cineva beta-ul din 17-19? Open beta-ul ma gandesc ca o sa-l jucam mai multi.
 

Offline Dundee

Diablo IV
« Reply #40 on: 09 March 2023, 20:57 »
Da, mi-am facut preoder anume pt asta. Ma astept ca open beta sa fie haos, n-am nevoie de nervi.
 

Offline Arhaeus

Diablo IV
« Reply #41 on: 09 March 2023, 21:25 »
Din ce am inteles jucatorii care iti apar in town sau world bosses sunt preferential din zona adiacenta tie (inafara de cei din propriul party), deci e de asteptat sa fim legati automat la serverele EU. Posibil sa tina serverele si la login. Stiu la ce sa se astepte acum, nu cred ca o sa pateasca ca si la lansarea D3.
 

Offline Dundee

Diablo IV
« Reply #42 on: 09 March 2023, 22:13 »
Vad ca esti optimist. Eu am vazut destule lansari de la Blizz ca sa mai am sperante.
Open beta o sa fie shitstorm din cauza popularitatii francizei si 100% nu vor fi pregatiti sa faca fata cererii.
Sau poate nu vor din cauza costului inclus.

Se poate vedea asta la ultimul sezon din D3. Au fost seara queue-uri timp de 3 zile si au lasat problema sa se rezolve de la sine.
 

Offline Arhaeus

Diablo IV
« Reply #43 on: 15 March 2023, 20:12 »
Au dat drumul la download pentru cei cu preorder? Sa lase totul pe ultima zi, asta chiar ar fi o greseala.
 

Offline Dundee

Diablo IV
« Reply #44 on: 15 March 2023, 22:07 »
Da, l-am luat deja - 85GB.