Author Topic: Diablo IV  (Read 12376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slicker

Diablo IV
« Reply #75 on: 26 March 2023, 00:31 »
Prima impresie druid vreo 2 ore. Okish. Sub Grim Dawn. Muuuuult sub POE dar ala e la alt nivel, nu se aseamana -lol skills. 70 de purcoi? fuck no. noooope. Gamepass pe la anul.
« Last Edit: 26 March 2023, 00:33 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline RaijinRoh

Diablo IV
« Reply #76 on: 26 March 2023, 17:59 »
Pai ce sa iti fac daca ai jucat druid :)

https://tinypic.host/i/optimistic-druid.FECS2


 

Offline KodiaK

Diablo IV
« Reply #77 on: 26 March 2023, 20:26 »
Mie imi place mult druid-ul, dar nu shapeshifter build :). Mi se pare chiar mai tanky decat barbarul, si nici la dmg nu sta rau deloc.
Dar tot barbarul este favoritul meu. E intr-adevar nitel mai greu la inceput, dar dupa lvl15 incolo isi intra in forma, mai ales daca-l umpli de legendare :D
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline RaijinRoh

Diablo IV
« Reply #78 on: 27 March 2023, 00:57 »
Barbarul va deveni thorns bi***. Daca o iei de la low lvl pe thorns o duce extrem de bine si fara legendare, asa de puternic este. In momentul in care ai gasit legendara care ii da AOE la thorns gg. Daca legendarele vor fi la fel de rare precum in diablo 3 toti barbarii vor fi thorns pentru lvling, daca vor juca solo ca in party nu merge asa bine.

Strategia cu thorns, sari direct pe elita si o vor omora minionii :) bine daca nu foge elita cum fac o gramada de mobi ( o mecanica infecta )
« Last Edit: 27 March 2023, 01:00 by RaijinRoh »
 

Offline astateofmind

Diablo IV
« Reply #79 on: 27 March 2023, 18:26 »
Am jucat cu sorc, necro (l-am dus la 25, eram curios de golem), barb si druid.

Sorc (cold) si necro nu am murit niciodata. Druidul de destule (MULTE!) ori la cativa bosi, in general e ok dar cand ajung la bossi e pa. La fel si barbarul, la gramada e bine, la bosi e cam jale.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Cylix

Diablo IV
« Reply #80 on: 21 April 2023, 14:09 »
 Beta in luna Mai.

Quote
PLAY THE DIABLO IV SERVER SLAM 12-14 MAY

Help us gear up for Launch as we welcome all to venture to Sanctuary and storm our servers1 in preparation for 6 June.

This is your last chance to try Diablo IV before Launch. Explore all five launch classes, discover your favourite character builds, join forces against a World Boss, and earn rewards. If you reach Level 20 then manage to defeat the world boss Ashava, you will be granted the new Cry of Ashava Mount Trophy2 at launch. Ashava spawns every three hours starting at 9:00 AM PDT on Saturday until the Server Slam concludes.

This is another chance to earn the previous rewards from the Open Beta if you haven’t already. Travel to Kyovashad to earn the Initial Casualty Title and reach Level 20 to receive the Beta Wolf Pack Cosmetic Item and Early Voyager Title. Players who unlock these rewards will receive them once Diablo IV launches.

All this and more awaits in a brand-new build where we’ve integrated learnings and player feedback from the recent Diablo IV Open Beta, including adjustments that will make the Server Slam more representative of what players will experience at Launch. With a fresh start for everyone, you can grow your power up to Level 20 and behold what horrors await in Sanctuary. Progress will be wiped before Launch, so discover your favourite ways to slay during Server Slam.

Catch up with members of our Diablo IV Development team and special guest Rhykker in our latest Developer Update Livestream to learn more about the upcoming Server Slam. Our Diablo experts also shed light on endgame offerings, discussed changes based on player feedback, and held a live Q&A session answering player questions.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Ciocanul

Diablo IV
« Reply #81 on: 21 April 2023, 16:01 »
Nu am jucat si probabil nu o sa-l joc ca nu sunt fun jocuri izometrice si adunat de epics. Aia de nu primesc bani de la Blizzard zic ca jocul e prea usurel si simplutz. E adevarat ? Chiar si o maimuta de face button smashing trece usor de mobi ?
 

Offline Dundee

Diablo IV
« Reply #82 on: 21 April 2023, 22:52 »
Atunci ce plm cauti pe topicul asta? Simteai nevoia de dat cu hate din nou in Blizz?
Nu avem nevoie sa ne reamintesti cat de mult urasti compania. Move on, esti mare.
 

Offline Arhaeus

Diablo IV
« Reply #83 on: 22 April 2023, 17:38 »
Da, si Starcraft 2 e la fel de usor de jucat click-click-click, move-build-attack. Pacat de gamerii pro care se tot amagesc cat e de complex si de greu e sa te pastrezi in top...

Rhykker pare tare multumit din ce se vede. Inafara de overlay map-ul pe care nu vor deocamdata sa se ocupe, s-au miscat bine baietii si au cam rezolvat complains-urile din Beta.
Destul de neastetptat acest nou beta weekend, se vede treaba ca vor neaparat sa vada fanii multumiti inainte de lansare + inca un pic de server testing nu strica.

Game developementul mai ales in partea de bug fixing si balacing se misca din ce in ce mai bine in ultimii ani, D3 devs le-ar fi luat mult mai mult sa faca atatea schimbari. Totul e sa ai o echipa care stie ce face. Fergusson, Shelly, Piepiora fac o echipa buna din cate se pare.
Pierderea lui Mike Nicholson ramane una esentiala, UI-ul e cel mai slab aspect al jocului pana acum.
 

Offline Dundee

Diablo IV
« Reply #84 on: 23 April 2023, 09:13 »
Si eu am observat ca sunt mult mai deschisi si i-au masuri la feedback fata de alti ani, si in alte jocuri.
Nu am info in legatura cu asta, care ar fi cauza. Dar e un semn bun.
 

Offline RaijinRoh

Diablo IV
« Reply #85 on: 04 May 2023, 19:51 »
Nu am jucat si probabil nu o sa-l joc ca nu sunt fun jocuri izometrice si adunat de epics. Aia de nu primesc bani de la Blizzard zic ca jocul e prea usurel si simplutz. E adevarat ? Chiar si o maimuta de face button smashing trece usor de mobi ?

Din cauza asta faceau toti playerii cacuta moale cand se intalneau cu Ze Butcher, ca e simplut :)
 

Offline Ciocanul

Diablo IV
« Reply #86 on: 07 May 2023, 21:13 »
Am jucat si joc in general soul games si le-am dus la NG+++ pe multe dintre ele. Serios acum, Butcher-ul nu e greu pe jocul normal daca strangi putina exp, il face si un copil de clasa a 2-a.  :D
 

Offline RaijinRoh

Diablo IV
« Reply #87 on: 08 May 2023, 21:00 »
Pai tu vrei Diablo sa fie la fel de greu ca Dark Souls? Nu ai jucat diablo 3 la lansare, cred, ca sa vezi ce inseamna dark souls in diablo.

Man noi nu jucam Diablo/POE... pentru ca este foarte greu, chair daca trebuie sa aiba si ceva ce urca greutatea, gen Greater Rifts. Jucam pentru loot, si sa omoram tone de mobi. Ia sa ii puna Hardcore mode in dark souls ( in caz ca nu are deja ) sa vezi ce distractiv este jocul.

 

Offline Arhaeus

Diablo IV
« Reply #88 on: 12 May 2023, 01:15 »
Na, ca au nerfat si thorn buildul de barbar. Pe cand speram ca imi dai o mana de ajutor la Ashava...
 O gramada de nerfs fata de beta, plus ca au adus drop rate-ul la nivelul normal din joc. O sa fie de tras sa obtinem gheara aia, mai ales pentru noi cei batrani, care avem putin timp pentru jucat. :D
 

Offline RaijinRoh

Diablo IV
« Reply #89 on: 12 May 2023, 17:51 »
pi eu tot pe hardcore joc, nu cred ca o voi duce bine la Ashava cu barbarul, sa vad. Sunt tare curios cat imi va lua sa fac lvl 20 si ce build pot sa fac fara drops buff. Chestia e ca poti juca Ashava pe normal, nu trebe veteran

Post Merge: 13 May 2023, 12:49
Jocul a devenit extrem de greu, nu am gasit nici o legendara pana la lvl 20, cam la fel ca in diablo 3. Tocmai am jucat de curand niste POE Crucible HCSF si e cam aceeasi greutate deci nu este un lucru rau dar 100%%% vor mari iar dropul la legendare pana la lansare din cauza plangaciosilor de pe forumuri.
« Last Edit: 13 May 2023, 12:49 by RaijinRoh »