Author Topic: Unannounced Diablo project  (Read 8098 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline faraverete

Unannounced Diablo project
« on: 06 June 2018, 10:43 »
https://careers.blizzard.com/en-us/openings/oNiH7fwD

Se specula de mai bine de un an ca se lucreaza la un proiect legat de diablo, uite ca acum o confirma prin job postings.

Sunt tare curios ce stil adopta, sper doar ca vor ramane pe acelasi isometric projection, ARPG, hack'n'slash si ca au invatat suficiente lucruri din experienta cu Diablo 3.
The only limit is your own imagination
 

Offline Dundee

Unannounced Diablo project
« Reply #1 on: 06 June 2018, 10:53 »
Tin minte ca aveau ceva pozitii deschise mai demult pentru proiectul asta, numai ca pe atunci se facea referire vaga la Diablo...de-aia lumea se si astepta sa auda ceva la Blizzcon.
Sunt curios si eu sa aflu la ce se lucreaza.
« Last Edit: 06 June 2018, 10:56 by Dundee »
 

Offline faraverete

Unannounced Diablo project
« Reply #2 on: 06 June 2018, 10:58 »
da, asa este
Acum aproximativ 2 ani au inceput sa apara job postings pentru "unannounced project"
Acum aproximativ 1 an, au inceput sa apara job postings pentru "unannounced project - you need to have an idea about Diablo"
Acum vad ca au zis ca le trebe pentru ceva proiect Diablo.

Stiu ca mai umblau ceva speculatii cum ca vor da release si pe Nintendo switch la Diablo 3, dar nu cred ca este cazul sa adune o echipa atat de mare care include o multime de special effects, leaders, render professionals, engine bla bla bla si alte nebunii :) 
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Unannounced Diablo project
« Reply #3 on: 06 June 2018, 12:44 »
Posibil sa avem un trailer la Blizzcon-ul asta. Eu ma astept la un MMORPG din diabloverse, nu uitati ca Overwatch trebuia sa fie MMO si nu le-a iesit bine, e clar ca ei inca vor un mmo.
 

Offline faraverete

Unannounced Diablo project
« Reply #4 on: 06 June 2018, 13:45 »
mmo e maximul care mi s'ar parea decent, fara sa plece prea departe de la root'urile jocului, desi chiar si asa din pacate ar fi tristut.
Si in cazul in care vor decide sa mearga in directia asta, va fi noul money milking joc de la blizz :)

Da, astept si eu un announcement la Blizzcon pentru anul asta, de prea multa vreme o lungesc.
The only limit is your own imagination
 

Offline Ciocanul

Unannounced Diablo project
« Reply #5 on: 06 June 2018, 16:43 »
Diablo si Starcraft- ul au ramas orfanii Blizz, tare putine chestii in ultimii ani. Posibil sa faca ceva in universul Diablo. Sper sa nu faca un D1-D2 remastered sau alta "noutate" resapata.
 

Offline RaijinRoh

Unannounced Diablo project
« Reply #6 on: 06 June 2018, 20:17 »
Diablo si Starcraft- ul au ramas orfanii Blizz, tare putine chestii in ultimii ani. Posibil sa faca ceva in universul Diablo. Sper sa nu faca un D1-D2 remastered sau alta "noutate" resapata.

Nu are cum, cautau intr-un timp niste graficieni pentru ceva mai avansat si decat diablo 3 ( nu mai stiu exact cum se numea tehnologia ). Ar fi ceva sa faca un remastered diablo 2 cu o grafica total diferita :)
 

Offline faraverete

Unannounced Diablo project
« Reply #7 on: 06 June 2018, 22:14 »
David Brevik, un tata al lui Diablo 2 spunea intr'un interivu cu Rhykker cum ca d2 remastered ar fi greu spre imposibil de realizat din cauza deciziei pe care au luat'o la momentul respectiv de a desena grid'ul pe pamant si movementul daca mai retin bine minte.
The only limit is your own imagination
 

Offline KodiaK

Unannounced Diablo project
« Reply #8 on: 07 June 2018, 13:47 »
Diablo II LOD refacut pe motor de Diablo III ar fi instant buy pt mine :D
Ar fi interesant si un MMO in universul Diablo, cu toate ca e putin probabil sa scoata un concurent WoW.
Nici un D4 nu ar fi rau deloc, dar probabil cu data de lansare peste cativa ani :(
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Dundee

Unannounced Diablo project
« Reply #9 on: 07 June 2018, 14:24 »
Oricum e de asteptat ca cel putin 2-3 ani sa nu vedem nimic lansat, la ce traditie are Blizzard :)
 

Offline faraverete

Unannounced Diablo project
« Reply #10 on: 07 June 2018, 14:58 »
2-3 ani daca sunt pe repede inainte. spre 5 mai realistic, daca anunta ceva anul asta.

D4 ar fi perfect, Diablo fiind seria care mi'a marcat cel mai mult copilaria si al carui story il apreciez cel mai mult (exceptand d3 unde au facut cacatul praf)
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Unannounced Diablo project
« Reply #11 on: 07 June 2018, 15:44 »
exceptand d3 unde au facut cacatul praf
si apoi l-am mancat si l-au facut din nou
 

Offline Dundee

Unannounced Diablo project
« Reply #12 on: 23 July 2018, 16:45 »
 

Offline faraverete

Unannounced Diablo project
« Reply #13 on: 29 July 2018, 23:02 »
^ nu cred
http://diablo.wikia.com/wiki/Prophecy_of_the_End_of_Days
Daca e sa se invarta, se va invarti in jurul acestui prophecy, pentru ca majoritatea lucrurilor de acolo s'au intamplat deja in lore.
The only limit is your own imagination
 

Offline Raziel01

Unannounced Diablo project
« Reply #14 on: 08 August 2018, 17:46 »