Author Topic: "IN A WORLD" of Movies  (Read 2016 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
"IN A WORLD" of Movies
« on: 13 February 2020, 12:38 »
Cum ar fi un film bun cu Harley Quinn? Charlie's Angels?


Sexy, amirite? cool & shit. FUN.
-
Asta ar fi o parte de topic: cum va imaginati cutare film, serie,  sau plan sau whatever.
-
A doua jumate este legata de fiecare din noi, cum am trecut prin lumea filmelor. Ce am vazut cand eram tinerei, ce ne amintim, cum a fost momentul cand Tyler il loveste pe Jack in ureche
asoasf
Experiente si obiceiuri legate de filme. Eu dupa filmul de cinema trebuie sa parchez undeva la o masa, sa discutam ce-am vazut. Neaparat! ;D




Imi amintesc primul meu film, Empire of the Sun. Am stat in bratele cuiva, aveam poate trei ani.
YUP! Asa am fost pana azi, cu fata luminata in sali de cinema. Pana si la fillmele proaste, eu rezist cu voiosie.
 

Offline Ciocanul

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #1 on: 13 February 2020, 22:42 »
Eu am deschis ochii grav pe Razboiul stelelor. Eram mic, nu prea reuseam sa citesc tot dar m-am rugat de taica-meu sa ma duca de 2 la cinema la "Imperiul Contraataca". Asta a fost pe vremea comunistilor apropos si au rulat primele doua serii de prin anii 81 pana in 87. Eu prin 86-87 le-am vazut si aveam 7 ani, filmele se repetau des la cinema pe atunci.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
"IN A WORLD" of Movies
« Reply #2 on: 14 February 2020, 09:24 »
Serios??
Cum de nu esti cel mai mare fan ever? :)
Adica e atat de vie prima exeprienta, stii, nimic nu se compara cu prima oara, thehe.
 

Offline duke_zz

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #3 on: 14 February 2020, 10:32 »
ce filme am vazut de foarte foarte mic, nu imi aduc aminte.. ceva cu superman, stiu ca dupa film am rupt ceva panza rosie de a mamei si o purtam pe umeri ..
apoi cand am fost ceva mai mare (liceu) cred ca matrix la cinema si multe multe xvid uri pe cd-uri .. pe crt uri de 19 la cate unul acasa.  stiu ca blade avea 4 cd-uri frate.. si al 3 lea nu il citea.. oh the drama!
 

Offline Megalomaniac

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #4 on: 14 February 2020, 11:56 »
Imi amintesc primul meu film, Empire of the Sun. Am stat in bratele cuiva, aveam poate trei ani.

Am confundat cu Men Behind the Sun, ar fi fost o experienta tare nepotrivita pentru un copil de 3 ani :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
"IN A WORLD" of Movies
« Reply #5 on: 14 February 2020, 12:51 »
heheh, e o experienta grea si acum, la un copil de 30 lol..
e nivel de NC-17 filmul ala :D




filmul lui Spielberg are un final cu Mustanguri trecand aproape, pe langa un foarte tanar Christian Bale. Ca aventura/razboi, pelicula e foarte luminoasa, pastreaza tema.
« Last Edit: 14 February 2020, 12:54 by Monier »
 

Offline Dundee

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #6 on: 14 February 2020, 13:15 »
Prima chestie vazuta la tv ce o tin minte e Dallas, iar apoi filmele cu Bud Spencer si Terrence Hill, sau Piedone cum era cunoscut pe la noi. Ele au un loc aparte in amintiri.
Legat de obiceiuri, cand merg la cinema, trebuie musai sa fie seara, ca altfel mi se pare ciudat.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
"IN A WORLD" of Movies
« Reply #7 on: 16 February 2020, 09:41 »
In Dallas erau femei frumoase in costum de baie, pe langa piscina, atat mi-amintesc.. si cele mai rele erau cele tinere si nebune. Ma gandesc la tipa care l-a impuscat pe JR.
Parca mai era o actrita buna din.. Blame it on Rio? Great teteees.

Din cand in cand merg la pranz, m-am obisnuit deja. Daca ai noroc si sala e goala.. nu e nimeni sa aprinda telefonul de jos.
Stiu ca e o situatie trista cu salile goale, dar telefoanele astea sunt teribile pentru ca iti fuge ochiul la ele. Te scoate din film imediat.
 

Offline Cylix

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #8 on: 19 February 2020, 20:58 »
Eu am deschis ochii grav pe Razboiul stelelor. Eram mic, nu prea reuseam sa citesc tot dar m-am rugat de taica-meu sa ma duca de 2 la cinema la "Imperiul Contraataca". Asta a fost pe vremea comunistilor apropos si au rulat primele doua serii de prin anii 81 pana in 87. Eu prin 86-87 le-am vazut si aveam 7 ani, filmele se repetau des la cinema pe atunci.

Bai de chestie, asta a fost si primul meu film văzut la cinema tot pe vremea lui Ceașca, tot dus de taică-meu împreuna cu fratemiu, Cinema Tineretului in Brașov, mai târziu dărâmat sa facă blocuri turn... Am rămas captivat si mare fan, clar :D.

Ah si încă o întâmplare hazlie, pe la începutul anilor 90 imd după revoluție au adus la cinema Predator, eu cred ca aveam vreo 11 13 ani maxim, s-a făcut Gașca mare la bloc, toți sa mergem împreuna, eu cel mai mic evident, împreuna cu fratemiu si restul, pe vremea nici urma de control parental la cinema, filmul fiind R. Intram in cinema, totul fain, eu entuziasmat, începe filmul, jungla , Arnold, se face echipa pleacă in jungla si încet încet dau de cealaltă echipa trimisa, toți spânzurați si fără piele :D. La scena aia mi sa tăiat, m-am cacat pe mine frica si am început sa plâng de nebun ca vreau acasă!! N-a mai avut ce face fratemiu, furios foc a trebuit sa ma ducă acasă, a pierdut si el filmul, restul găștii a ramas si povestea a rămas. Mult timp de atunci au ras de mine băieții din gasca  când ne tot aminteam de film :D
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Megalomaniac

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #9 on: 19 February 2020, 21:42 »
Daca mai rezistai cateva minute aflai ca "if it bleeds, we can kill eet!" :))

Va mai aduceti aminte primul episod din Baywatch? Avea o scena topless. Se pare ca a fost prea mult pentru tv ca dupa episodul ala n-am mai pupat asa ceva :)
 

Offline Ciocanul

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #10 on: 20 February 2020, 07:30 »
Uita-te ce s-a ingrasat Yasmine Bleeth. Voi nu stiti cat a crescut generatia mea in "one hand skill" cu fata asta. :D
 

Offline slicker

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #11 on: 24 February 2020, 15:21 »
wtfffff. omg. nasol de biata fata.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
"IN A WORLD" of Movies
« Reply #12 on: 25 February 2020, 10:57 »
Vedeam tot ce se poate, fara limite.. chiar cand parintii se fereau, daca aveai frati, surori, prieteni cu acces la vcr.. vedeai orice horror si sex.


Pe mine Alien m-a speriat, dar intr-un fel placut.
 

Offline Megalomaniac

"IN A WORLD" of Movies
« Reply #13 on: 25 February 2020, 14:22 »
Alien 3, sa fim acurati. Cu ala am fost contemporani :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
"IN A WORLD" of Movies
« Reply #14 on: 26 February 2020, 15:51 »
Am fost, dar m-a ofticat ala. E foarte bun, pana apare alienul. Culmea!

Era ceva, sa faca unul precum MacFarlane un film de univers alternativ, unde Newt si Hicks supravietuiesc. Cu sau fara Weaver!
I'd fucking watch that.