Author Topic: Hollywood the broken  (Read 8096 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #30 on: 09 January 2020, 13:28 »
imi amintesc ce stupoare aveam cand shakespeare in love a castigat oscar in locul saving private ryan! gwyneth paltrow? harvey's protejee.
ambele pt fi urmarite cu placere.. dar da-o dracu, oscarul si-a taiat un picior in seara aia
altul: the english patient? - no offence, but Bleah. asoasf
o industrie doldora de nepotism si coruptie incompetenta.
dar.
asta nu inseamna ca stricatul asta nu a fost un bun, cateodata chiar foarte bun promoter si producator. la fel ca actoria lui spacey. unde-i puscarie, e puscarie. unde-i merit, nu poate fi luat. problema mea e felul in care a abuzat si a impins mizerie (si lichide vitale) pe unde a vrut. influenta lui a fost imensa - in bine si rau.
trebuie cantarit totul cu luciditate si context. actorii care i-au multumit,- e parte politete, parte datorie, parte merit. la favoritisme inca nu stim care si in ce masura au fost sexuale.

stim, exact cum spune megalomaniac, ca multe actrite isi castiga un loc pe ecrane dupa ce ocupa un loc pe canapea. asta stim; asta se intamnpla MAI ALES in hollywood. (si fara plante cu moneyshots, fara blandeturi si tatonari). "petreceri" digratioase, pedofilie, droguri, violuri, ce poate fi mai rau. dar si cu bun acord! ..cu placere.
tldr: agreed, +1 :D
« Last Edit: 09 January 2020, 13:33 by Monier »
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline ixtl

Hollywood the broken
« Reply #31 on: 09 February 2020, 13:55 »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #32 on: 09 February 2020, 15:08 »
generatia asta ar merita un raZboi brutal de transee, doar ca sa isi sorteze prioritatile in cap. cand trump zice grab'em by the pussy, nu stiu ce sa fac.. ca ei sunt din crestet pana jos tot o pussy.
lol
aaanyway, e screener de o luna cu 1917. underwhelming. 6/10
tocmai a primit bafta, parca doua.

a, ceva amuzant pentru voi..


btw, la noapte sunt oscars

Post Merge: 09 February 2020, 15:19

mi-a placut gluma cu "best score" oare sa fie vreo referinta la povestea cu amber heard si depp?

so, se pare ca tipa a avut un plan diabolic. nu stiu ce dracu am, ca si eu am considerat-o de o frumusete perfecta, are si un film horror foarte bun.. sunt oare o molie cu cap de mort? eu si depp avem suflet naiv, asta era..
apropo de era #metoo..  si un actor aproape distrus de cancel culture
TOP fucking KEK


« Last Edit: 09 February 2020, 15:26 by Monier »
 

Offline slicker

Hollywood the broken
« Reply #33 on: 10 February 2020, 23:56 »
WoW. Never stick it in crazy. Am invatat pe propria piele. Ș)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #34 on: 11 February 2020, 19:59 »
^but.. but i'm a good boy. "eah, it'll be fine".
 ;D


oscars 2020, cineva interesat? best movie: parasite.
 

Offline Ciocanul

Hollywood the broken
« Reply #35 on: 11 February 2020, 21:51 »
Cea mai mica audienta inregistrata vreodata la oscar desi sunt filme bunicele. Acum o sa se intoarca gay binari si ciorba in bucatarie cu faianta alba. Daca nu e circ in jurul filmelor nu se uita nimeni la Oscar.
 

Offline duke_zz

Hollywood the broken
« Reply #36 on: 12 February 2020, 10:23 »
o data la 5 ani oscarurile sunt ce trebuie (sau pe acolo) :D
normal ca se uita putina lume. nu exista scandal si # si alte mizerii pc

parasite a luat premii de peste tot, incepand cu cannes, terminand (oare) cu oscar.. Daca inainte trebuia sa sapi dupa el, acum e pe toate ecranele (lucru bun zic eu.. poate sa va uita mai multa lume)
stiti care e treaba? sa vedem ce face Bong in continuare, toata lumea (cinematografica) e cu ochii pe el.
 

Offline Dundee

Hollywood the broken
« Reply #37 on: 12 February 2020, 14:21 »
Eu ma bucur ca Parasite a luat oscar pentru best picture, nu ca ar fi un film foarte bun, ci ca asa mai prinde curaj si cinematografia ne-hollywoodiana si am avea o diversitate mai mare. Cel putin de la coreeni am vazut cateva filme care mi-au placut foarte mult.
 

Offline Nosferat

Hollywood the broken
« Reply #38 on: 09 March 2020, 08:58 »
Sincer nu stiu in care topic s-ar potrivi mai bine. Pe moment e doar speculativ, insa daca e adevarat, atunci noul serial lotr va fi woke.



Ignore list :astateofmind
 

Offline ixtl

Hollywood the broken
« Reply #39 on: 09 March 2020, 18:09 »
God forbid, actors knowing how to act human, how to understand a scene, how to make a scene as a director wants it to...
Buba noii stangi (si a vechii de altfel) - cred ca stiu mai bine ce vor si ce le trebuie si ce e mai bine celorlalti.
Iar ceilalti ar face bine sa le fie recunoscatori. or else...
https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-51745702
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #40 on: 10 March 2020, 21:46 »
sa vedem ce show are succes, ce franciza face bani. pentru ca urmeaza sa primeasca injectia si hijackul woke. probabil.

pentru ca de la zero sjw astia nu sunt in stare sa spuna un basm de cinci pagini carte de colorat pentru gradinita! trebuie sa copieze, sa fure.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #41 on: 12 March 2020, 23:18 »
daca se inchid salile de cinema, atunci multe din ele vor ramane inchise, imo. pentru ca intre timp se trece pe streaming, probabil.

in orice caz, la redeschidere va fi o sete de filme ca niciodata, cel putin pentru mine. si poate ca-i o ocazie buna sa fie reluate filme VECHI, nu petarde ramase codase de anul trecut. eu zic ca s-ar face bani mai repede, plus ca-i profit pur.
fuck, sopranos pe cinema, o saptamana la rand! m-as duce. ar fi cel mai tare, parca aud deja aplauze in sala cand apare paulie, pussy etc.
 

Offline duke_zz

Hollywood the broken
« Reply #42 on: 13 March 2020, 11:55 »
boys.. s-au anulat/amanat premiere la foarte multe filme, s-au anulat/amanat filmari in curs
bond movie, ff9, a quiet place 2 ce imi vin acum in minte..
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #43 on: 13 March 2020, 14:37 »
avem flop dupa flop de cateva luni bune, daca nu mai bine de un an. disney si-au facut-o cu mana lor inainte de orice, si din 20..13.
situatia era deja purpurie! cu ocazia asta, lumea nu va mai inghiti propaganda, nu mai e loc pentru sjw, nu e alta cale economic vorbind decat reteta cea mai sigura: low budget quality storytelling.
deci din toata situatia rezulta vestea buna ca ne vom curati de panarame si incompetenti! in mod nesperat de repede.
..bye bye you fuckers :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #44 on: 06 April 2020, 09:45 »
..totul se prabuseste, vedetele isi pierd rahatul! lol

https://twitter.com/SC0RSESE/status/1247029707423412226