Author Topic: Hollywood the broken  (Read 8095 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Hollywood the broken
« Reply #15 on: 15 July 2019, 16:36 »
James Bond e maneaua filmelor de actiune. Toate filmele Bond sunt urate cu crengi, idem si pt carti. Din partea sa mea sa puna un gay midget non binar in film, nu e nici o diferenta.
 

Offline Ransom

Hollywood the broken
« Reply #16 on: 15 July 2019, 19:54 »
Nici eu nu ma omor dupa 007. Dar nu poti sa nu ridici din sprancene ??? cand vezi la ce s-a ajuns, totul din pricina PC.
 

Offline marius ro

Hollywood the broken
« Reply #17 on: 15 July 2019, 21:37 »
Am auzit ca in 2021 va avea loc premiera filmului biografic "Martin Luther King", acesta fiind interpretat de Brad Pitt.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
GB Aorus Z370 Gaming 3 | i7 8700 | Thermalright True 140 | 16GB Corsair Vengeance LPX 3000Mhz | INTEL 660p 1TB + Seagate 2TB + WD Purple 2TB | Gainward Phantom GLH RTX 2070 | Corsair AX 760 | Fractal Design R4 Window | Dell U2715H | Cambridge Audio Topaz SR20 + Wharfedale Diamond 225 |
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #18 on: 19 August 2019, 23:39 »
ma gandeam la thread scifi .. "star wars, star trek & other scifi" dar e deja topic..
plus ca interesul fata de povestile astea nu mai e deschis. aproape ca urmaresc totul ca pe un accident pe cale sa se intample.

ce am aflat.. ca disney pierde bani cu star wars.
au facut un parculet stupid, care nu ofera mai nimic si e un fel de bazar superscump. costa (la deschidere cel putin) 200 usd intrarea, fara alte cheltuieli - minim +500 usd, cu tot cu mancare drum cumparaturi asoasf. unii apareau ca galaxy edge e pustiu, desi imaginile aratau oameni pe-acolo.. ei bine, criticii aveau dreptate, cifrele fura confirmate. plus ca avem poze din satelit cu parcul pe 4 iulie.. e jalnica participarea.
parcul nu-i nimic altceva decat un produs prost. cica au bagat un miliard in el. incredibil..  un miliard?? ar fi genul de investitie pentru zeci de ani.
ca apoi sa apara zvonul ca lucas primeste bani pentru personaje si tot "lore" din primele sase filme, iar ..lacoma disney a vrut sa ii lichideze pe toti ca sa-i inlocuiasca cu figurantii noi ..rey finn kylo poe & shit. de unde motivatia aparenta pentru care parcul ala nu contine ceva din star wars adevarat.

oricum, cert e ca dupa esecul solo, le cam tremura mainile. pentru ca nu se asteptau sa esueze lucrurile atat de repede, sunt la cativa pasi de colaps. din trailerul studiat de redlettermedia, reiese ca-s perfect constienti de dezastru si vor sa intoarca timpul inapoi. baietii au depistat niste indicii..

exista o logica in treaba cu drepturile in francize si jucarii.. deci e foarte posibil ca lucas sa isi traga un ..mic ..ceva din castiguri, pentru ce anume a creat. seamana cu situatia star trek.. in clipul asta lung am aflat o gramada despre industrie; btw, concluzia? star trek a fost prima victima jj abrams.

a doua victima e studioul fox. sobolanul a mancat vulpea! check this out:
« Last Edit: 19 August 2019, 23:48 by Monier »
 

Offline Nosferat

Hollywood the broken
« Reply #19 on: 04 September 2019, 11:39 »
Huh,exista si oameni mai diferiti in glota aia de "woke", il tin minte din Profiler si Stargate Atlantis,am si uitat de atunci de acest om.

Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #20 on: 10 September 2019, 10:48 »
se intampla ca hollywood este lipit de politica si politicieni.

de aceea pierderile in public si incasari sunt calculate si acceptate. in foarte mare parte sunt acoperite de baietii mari care intretin acel partid.
pentru ca-i vorba de un singur partid.. o singura politica si o singura propaganda.

misiunea e sa invadeze omul pana in toaleta, prin toate materialele posibile de entartainment otravite si manjite de rahatul lor ideologic.

social media si new media (youtube, streaming) se vor a fi platforme si locuri unde pot impinge la maxim cancel culture si cenzura. dar in primul rand rapirea si demolarea tuturor simbolurilor, francizelor, ierarhiei de valori.
asta insemnand ca in loc sa dezvolti un erou cu povestea proprie, rapesti povestea altuia si infigi in loc o actrita, un etnic - oricare; cu cat mai prost, cu cat mai provocator si scandalos - cu atat mai bine.

nu se vrea dialog si colaborare nici in ruputul capului. din contra se urmareste divizarea si distantarea intre rase si sexe.

ma tem ca unu-doi ani de suferinta pana la schimbare ..e o predictie optimista. si refacerea sau vindecarea industriei de film va dura mai mult, daca se va intampla.

all this is real. and it. is. scary.
 

Offline Nosferat

Hollywood the broken
« Reply #21 on: 19 September 2019, 07:43 »
.....chiar doream sa ma duc la filmul asta la cinema,ma gandeam ca in tot acest vartej de political bs si filme de 3 lei,ceva sf,ceva cu space and shit tot va fi,se pare ca nu avem noroc,nu asta va fi urmatorul interstellar.

Ignore list :astateofmind
 

Offline slicker

Hollywood the broken
« Reply #22 on: 25 September 2019, 15:20 »
SI totusi lasand la o parte bullshitul fenomenal din articolul feminist de mai sus, Ad astra are cinematografie, acting, un story acceptabil si un final Excelent! (caps intended), in ton cu realitatea actuala. Nu e nevoie sa o dea in fantasy Interstellar crap ca sa fie bun si nu inteleg de cand ala e film de referinta? E nasol sa nu empatizezi deloc cu personajul lui Brat Pitt, problema e mai mult ca sigur intre ecran si scaun :)))) Mai ales ca filmul nu e  chiar despre speish, ala se intampla sa fie acolo ca mediu.


Nici nu vreau sa ma gandesc la reviewu-rile Joker-ului, tinand cont de ce face Joaqin pe ecran, presimt multe feministe sinucise in cada si omagad huurr duurrr wher iz batman oneoneonoen1
« Last Edit: 25 September 2019, 15:25 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Hollywood the broken
« Reply #23 on: 26 September 2019, 23:46 »
Ad Astra e doar bine jucat. Adica o prostie de film facut dupa un scenariu ieftin, fara logica si cu un sfarsit penibil, bine jucat. Nimic din film nu e verosimil sau sa aiba sens.
 

Offline slicker

Hollywood the broken
« Reply #24 on: 27 September 2019, 18:33 »
Stii vorba aia, i beg to differ :) Ce ciudat ce diferenta de perspectiva la aceeasi chestie. Pentru mine absolut totul se leaga si frumos de tot. Inclusiv DE CE, mai ales dupa ce afli chestii.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Hollywood the broken
« Reply #25 on: 07 January 2020, 19:11 »
nu stiu daca ati ratat insa.. aseara a fost macel la globuri. ricky gervais a devenit noul erou al omenirii.
WOW








am ascultat pe acest artist la golden globes de nenumarate ori. cateodata numai sa ies razahd afara, e atat de fantastic in delivery.. aranjeaza momentele sublim si dezinvolt, fiecare silaba e in armonie perfecta cu momentul comedic.
-
contrar starii generale, mie mi-au placut ici colo ceremoniile astea, in special cand aveai ce sa alegi, sa discuti. anul 2019 a fost absolut cel mai rau.
game of thrones. disney star wars. IHH!

trei patru filme urmaribile, si atat. parasite, ce a scos tarantino, irishman, joker si .. hai sa zicem, ford v ferrari.

m-am bucurat sa vad pe.. saoirse, j lo arata super fain, latinele fura toate teapene, ceva de speriat. cate blanchett great to see, great actress, as always..
brad pitt a castigat cu un film care e din ce in ce mai bun de cate ori il revezi.

cineva spunea ce pacat, ca am ramas cu scorsese si tarantino.. doar ei sunt adevarati autori.. dar eu unul ma bucur, ma simt norocos. sper ca amandoi sa mai faca inca zece fiecare, ca tare imi plac. doi magnifici regizori - si regi ai artei cinematografice din ultimii 30+ ani.
« Last Edit: 07 January 2020, 19:40 by Monier »
 

Offline astateofmind

Hollywood the broken
« Reply #26 on: 08 January 2020, 05:05 »
Scorses mai are putin si e pa. Tarantino a zis ca face 10 filme. Mai are unul.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Hollywood the broken
« Reply #27 on: 08 January 2020, 07:44 »
Le-a dat-o Ricky G de au ragait, nu alta. A pleassure to watch it.
 

Offline slicker

Hollywood the broken
« Reply #28 on: 08 January 2020, 19:41 »
ca to veni vorba, nu stiu daca a mai fost postat. Incredibil.
https://www.youtube.com/watch?v=RbWXY9Ehswo&feature=youtu.be
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Megalomaniac

Hollywood the broken
« Reply #29 on: 09 January 2020, 10:40 »
ca to veni vorba, nu stiu daca a mai fost postat. Incredibil.
https://www.youtube.com/watch?v=RbWXY9Ehswo&feature=youtu.be

Ei ca ei dar dar cam toate ele sunt actrite basic basic, nu e de mirare ca-l pupa-n cur..