Author Topic: Internetul ruineaza totul  (Read 4455 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Internetul ruineaza totul
« Reply #15 on: 14 August 2018, 14:20 »
A dat un link catre un video de pe facebook, si postul a fost "neutralizat". Din cauza asta nu se vede nimic din postul lui taribo. :)
 

Online Ransom

Internetul ruineaza totul
« Reply #16 on: 14 August 2018, 14:23 »
La mine se vede videoul lui Taribo. E cu "unu care a luat cap de la Dragnea imbracat in costum de jandarm de l-a lasat inconstient jos."
 

Offline taribo

Internetul ruineaza totul
« Reply #17 on: 14 August 2018, 17:30 »
Se vede pe tapatalk, in browser nu apare :)
 

Offline RaijinRoh

Internetul ruineaza totul
« Reply #18 on: 18 August 2018, 16:02 »
Sper ca nu am spus nimic ofensiv aici ca este unu caruia ii place sa im istearga postarile.

Confunzi internetul cu web-ul Monier dar daca e sa facem abstractie de asta ca asa ne-am obisnuit noi sa numim web-ul gresesti profund.

Nu internetul raneste oamenii ci oamenii "raneste" oamenii. Societatea noastra este construita la fel in toate ramificatiile ei, exact ca un fractal. In orice latura a societatii gasesti aceeasi natura umana si ca sa iti dau un exemplu ca mie nu imi place sa aberez 10 pagini despre nimic si deobicei sunt un om pragmatic.

Imagineaza-ti o clasa de elevi in care 3 4 dintre ei se iau in fiecare zi de unul mai mititel, care nu riposteaza. Acum, indeparteaza-te cu lupa de aceea clasa si ai sa vezi acelasi comportament in toata societatea. La fel ca in aceea clasa sunt cativa galagiosi care sar pe cate unul, ca e un forum (gen politica), ca este un joc multiplayer, ca este youtube, facebook, muncitorii dintr-o fabrica...

Internetul este cea mai mare revolutie pe care a cunoscut-o omenirea de la motorul cu abur, nu da vina pe internet daca oamenii il folosesc pentru lucruri meschine.

PS: si acum hai sa fim seriosi ne-am obisnuit toti sa ne fasaim pe forumuri pentru orice part

« Last Edit: 18 August 2018, 16:05 by RaijinRoh »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Internetul ruineaza totul
« Reply #19 on: 21 August 2018, 08:47 »
ai scris lucruri admirabile, cu care in buna parte sunt de acord, de aceea am un lant de topicuri cu "internetul ruineaza totul", un meme pe care vreau sa il lansez.
deci tot cei ai zis se potriveste aici:
https://forum.computergamers.ro/generalitati/internetul-ruineaza-totul-arta-conversatiei/


need inspiration? https://www.google.ro/search?q=internet+ruins+everything&hl=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X
« Last Edit: 21 August 2018, 08:50 by Monier »
 

Offline RaijinRoh

Internetul ruineaza totul
« Reply #20 on: 28 August 2018, 00:12 »
Ca tot veni vorba de meme uite o serie de ilustratii foarte ce exprima elemente ale socetatii noastre infecte




 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman