Author Topic: Marvel, DC si restul  (Read 7457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Marvel, DC si restul
« Reply #15 on: 12 May 2019, 09:49 »
Eu am fost,dar a fost ultimul din franciza la care m-am dus, am evitat captain marvel. Altfel eu am terminat cu superhero movies la cinema, exista modalitati prin care sa vizionez ,daca voi fi curios sa le vad pe cele ce urmeaza atat de la marvel cat si dc.

Prefer mai bine sa dau bani pe filme genul John Wick unde si daca nu voi fi uimit de dialoguri si actori, macar stiu pentru ce am platit,decat sa dau bani ptr wahmen cum e brie larson.
« Last Edit: 12 May 2019, 09:52 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #16 on: 31 May 2019, 09:43 »
MARVEL GOES FULL RETARD VILLAIN


 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #17 on: 23 July 2019, 09:35 »
la comic con 2019 a venit bosu mare cu un nou set de sosete.

..pentru ca au aparut deja zeci de clipuri pe langa anunt am sa aleg unul la intamplare.. nici ca mi-ar pasa intrucatva,


pregatiti-va tepusele, vine blade pg13 si alte basini de cashgrab marca disney.


"
« Last Edit: 23 July 2019, 09:37 by Monier »
 

Online Ciocanul

Marvel, DC si restul
« Reply #18 on: 23 July 2019, 15:41 »
Normal ca trebuie muls tot din toate partile. :) O sa traga de eroii astia pana o sa-i duca in derizoriu.
 

Offline duke_zz

Marvel, DC si restul
« Reply #19 on: 23 July 2019, 16:16 »
pai nu sunt deja acolo?
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #20 on: 25 July 2019, 08:01 »
right..
what, nobody saw this?

NATALIE PORTMAN E THOR
ia cea mai mica, mai proasta si mai batrana milf, si pune-o in locul unui zeu nordic.
dupa ce a stricat cum a putut vechile filme, acum i se o fera totul pe tava: tronul marvel. ca si cum ar fi.. un pusti invalid intepenit in figuratie, fara nici un merit.

si maharblabla ali e blade. "the big news"
de serie se vorbea din 90s.. iata ce noutate zemoasa, ce fantasmagorica idee. se pare ca reboot pe film era pre RISCANT huh??





Post Merge: 25 July 2019, 09:40
wait wait wait

NU e serie blade, ci film? as putea sa jur ca am auzit intai de film apoi de serie. iar filmul nici nu e parte din viitorul recent, ci peste doi ani plus??
oh ffs, pana si vestea pe jumate buna nu-i altceva decat o propunere goala.

pana atunci se va face inca un rebut fantastic 4. ca si cum ar fi o gaura de bani nu poate fi astupata.. o fi gaura de spate a sefului si mai mare.
hei.. chiar alte idei nu au vreo sansa? vreun film cu nick fury?
silver surfer
moon knight
..quicksilver


« Last Edit: 25 July 2019, 09:40 by Monier »
 

Offline duke_zz

Marvel, DC si restul
« Reply #21 on: 25 July 2019, 11:58 »
vestea buna e ca ar urma un Riddick 4 si un Kill Bill 3 :D
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #22 on: 26 July 2019, 07:13 »
l-am uitat pe riddick..
acum pare ceva indepartat, depasit de "evenimente" - lucru ce le creste valoarea din oficiu. poate chiar merita o revizionare.

apropo, stiti de ce imi aminteste riddick? trilogia a reusit sa transpuna ceva similar dune, care abia daca se ridica din genunchi in 2020..
nici n-am vazut trailer de la villeneuve.
« Last Edit: 26 July 2019, 07:37 by Monier »
 

Offline duke_zz

Marvel, DC si restul
« Reply #23 on: 26 July 2019, 11:07 »
Sa stii ca si eu am avut vibe de Dune la Riddick. Tare mult mi-as dori sa nu il strice si pe asta. Sa afli pe la sfarsitul filmului ca are 2 fete (vezi noul Wolfenstein sau viitorul Bond) care preiau "mostenirea"

La kill bill 3 sunt relaxat, nenea Quentin a avut grija de la inceput sa puna toate tipurile de femei in film, nu are ce sa schimbe acum :))

Big Q: oare toate IP-uri le astea, consacrate cu protagonist white male (hai si black) se vor distruge prin inlocuirea cu unu "echivalent" woke?

Sau mai citisem undeva ca si la Tomb Raider au aparut opinii ca acolo e "obiectificare" si Lara arata prea bine, se ofenseaza mare masa de oameni care nu arata perfect si le creeaza frustrari.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #24 on: 27 July 2019, 07:26 »
demult prin comics vezi varianta femela pentru varii superhero, dintr-un motiv evident: le place la copii, cum ele arata in costum strans!
demult prin filme roluri de barbati su fost preluate de femei. alien este primul exemplu care imi vine in minte; insa de la inceputuri femeile au avut eroine si personaje la fel de puternice precum barbatii. howard hawks era celebru prin istetimea si iutenia femeilor lui. NOIR le-a ridicat de la personaj secundar la personaj principal, nu raeori chiar antagonist. ca sa nu mai vorbim de filmele europene..

intrebarea ta excelenta imo expune INEPTIA creatorilor de azi.
care cauta sa isi scuze mizeriile fara sens cu .. mesaje politice si eliberatoare.
daca urasti miss marvel, esti hater si maga.
daca urasti metoo, urasti femeile. o campanie FALSA, hijacked by j j abrams' wife, menita sa mascheze mizeriile dinnauntrul hollywood.

 ca tot veni vorba de violurile reale si orgiile ocazionale, mi-as dori ca cineva curajos - mai curajos decat tarantino - sa ilustreze toata era incepand cu sharon tate si terminand cu weinstein,.singer si spacey.
apropo de quentin, astept filmul la romanika, si filmul nu e. aud in schimb o pasarica ciripind contra lui.. pana si cel mai emefinat si obsedat de femei dintre regizori, tipul cel mai bland care viseaza noaptea cum e calcat de picioarele femeilor (probabil) ..pana si el e luat de armata metoo woke antifa BULLSHIT.

va jur, totul se reduce la politica.. olds avea dreptate.
abia astept sa fie reales tump, disney sa piarda cu marvel si sa esueze total cu SW9. ca apoi sa avem si noi sansa la niste filme competente, pentru oamenii normali..
 

Offline Nosferat

Marvel, DC si restul
« Reply #25 on: 27 July 2019, 09:07 »
......Ce sa mai, e bine ca am vazut cate ceva inainte sa fie si astea distruse,ma rog,cum am mai mentionat, I'm out, bani nu mai dau ptr asa ceva, ca vorbim de filme,seriale,comics. Le abandonez in secunda in care devin politizate cu woke nonsense.

« Last Edit: 27 July 2019, 09:16 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #26 on: 19 August 2019, 23:16 »
deja lucrurile curg la vale, baneste vorbind. disney se clatina in ceva confuzie; star wars e cam culcata, ca franciza. dar asta la alt topic.. ce remarc legat de marvel:
lipseste the main event din phase 4. eu cred ca era miss marvel, dar au retras-o. au facut o miscare calculata inlocuind-o cu female thor; poate se gandesc ca portman e figura consacrata si deci va fi acceptata mai usor.
apoi se intampla inca ceva fascinant.. sjw se mananca intre ei! jeremy renner e atacat pe degeaba ca nu-i plac surzii sau ceva gen. sarah silvermann a intrat in furcile hashtag..
sunt curios cine urmeaza.

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #27 on: 10 September 2019, 11:02 »
^well, raspunsul fu dave chappelle.
-
dupa anunutul phase 4, aparu vestea impurtanta:

spider man ramane la sony. spidey e simbolul marvest l btw, iar disney au fortat negocierile catre absurd, sa puna mana pe el definitiv. in realitate miscarea a fost disperata, pentru ca le lipseste acel prim erou..
sony? au vazut si ei ultimul film, in care spidey fu menit sa il urmeze pe iron man.

redlettermedia are o serie de parodie, nerd crew - cred ca-i cel mai bun material al lor!
iar episodul asta e cel mai tare. am cazut de pe scaun de trei ori, literalmente.



..la cine se refera e in clipul urmator.

« Last Edit: 10 September 2019, 11:04 by Monier »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Marvel, DC si restul
« Reply #28 on: 29 February 2020, 08:49 »
Batman

cel ma mare erou de comics, cel mai cel, DC best.
ok

se filmeaza un nou reboot cu tipul din twilight, pattyson or whatever. au aparut niste poze pe net. pe care sunt sigur ca le-ati vazut, toata lumea le-a comentat.

eu cred ca noul costum batman e rahat. nu va luati dupa mine, spuneti ce credeti..



« Last Edit: 29 February 2020, 08:51 by Monier »
 

Offline Ransom

Marvel, DC si restul
« Reply #29 on: 02 March 2020, 13:34 »
Nu cu nimic diferit fata de cele din inainte, penibile. Acum sa fim seriosi, este vorba sa imbraci un om intr-un costum de "liliac". Cum ai vrea sa arate?
« Last Edit: 02 March 2020, 13:41 by Ransom »