Author Topic: Netflix Romania  (Read 3582 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crya

Netflix Romania
« on: 26 May 2018, 13:26 »
noutatile Netflix pentru luna iunie  8)

« Last Edit: 26 May 2018, 13:35 by AlexU »
 

Offline Fallen

Netflix Romania
« Reply #1 on: 08 June 2018, 21:10 »
Ce bine ca e un sub forum de Netflix.

Momentan nu detin un abonament netflix pentru ca nu am vazut nici un fel de continut care sa ma incante. Chestia este ca astazi mi-am dat seama ca netflix romania nu are tot ce are netflix us, de exemplu.
Exista vreo varianta sa folosesc netflix us din Romania in momentul de fata? am incercat cu VPN si pare ok, dar merge prost. As vrea mai mult ceva pe baza de DNS.
Face cineva combinatia pe aici?
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline crya

Netflix Romania
« Reply #2 on: 27 June 2018, 12:16 »
noutatile Netflix pentru prima jumatate a lunii iulie

https://www.youtube-nocookie.com/embed/d4vERLvQB10?rel=0
 

Online Ciocanul

Netflix Romania
« Reply #3 on: 27 June 2018, 13:11 »
In afara de filme vechi cam ce e in US si nu e la noi ?
 

Offline Fallen

Netflix Romania
« Reply #4 on: 27 June 2018, 15:27 »
seriale vechi :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Netflix Romania
« Reply #5 on: 08 July 2018, 23:29 »
In afara de suits, numai mediocritati...

LE: l-am pierdut in umbra, se pare ca e deja aparut si s7, wtf...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline crya

 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Netflix Romania
« Reply #7 on: 28 January 2019, 01:13 »
Am ajuns la concluzia ca pe netflix marea majoritate a serialelor facute de ei, sunt mediocre. Nici foarte slabe, dar nici nu exceleaza in vreun domeniu, discutat si rediscutat cu mai multi amatori de filme si seriale. Ajunge doar sa fie o baza de date (mai veche pentru muritorii, gen RO) destul de easy to accept. Probabil ca aici va fi viitorul, dar ajunge sa fie cam "MEH" .

Apreciez, si fara ironie, multe seriale mexicane. Desi fugitiva s-a stricat maxim, maxim spre sfarsit si m-a plictisit enorm, https://www.imdb.com/title/tt6495756/?ref_=fn_al_tt_1 , am descoperit acest serial, destul de interesant, asa "mediocru" ca pentru netflix pe care l-as nota cu un 6.5 . Primul sezon chiar a fost bunicel, dar al doilea praf, in stilul lor. Dar, eu sunt amator si de alte genuri decat americane, asa ca diger orice - european, korean, mexican, etc.

Voi ce recomandati si dupa ce va mai uitati ?
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Online Ciocanul

Netflix Romania
« Reply #8 on: 28 January 2019, 06:52 »
Mai incearca niste Manga. Cauta dupa Castlevania. Macar e "altceva" si primul sezon e chiar bun(al doilea nu prea). Desenele astea sunt mai diferite de cliseele americane, nu sunt toate bune dar sunt diferite.
Punisher urmaresc acum si e bunicel, un insta classic(e sezonul 2 acum).
Si eu simt ca e multa umplutura, seriale facute la metro, cred ca in general cam renunt la 3 din 4 seriale de care ma apuc.
 

Offline Hideyoshi

Netflix Romania
« Reply #9 on: 19 February 2019, 10:27 »
Am ajuns la concluzia ca pe netflix marea majoritate a serialelor facute de ei, sunt mediocre. Nici foarte slabe, dar nici nu exceleaza in vreun domeniu, discutat si rediscutat cu mai multi amatori de filme si seriale. Ajunge doar sa fie o baza de date (mai veche pentru muritorii, gen RO) destul de easy to accept. Probabil ca aici va fi viitorul, dar ajunge sa fie cam "MEH" .

Apreciez, si fara ironie, multe seriale mexicane. Desi fugitiva s-a stricat maxim, maxim spre sfarsit si m-a plictisit enorm, https://www.imdb.com/title/tt6495756/?ref_=fn_al_tt_1 , am descoperit acest serial, destul de interesant, asa "mediocru" ca pentru netflix pe care l-as nota cu un 6.5 . Primul sezon chiar a fost bunicel, dar al doilea praf, in stilul lor. Dar, eu sunt amator si de alte genuri decat americane, asa ca diger orice - european, korean, mexican, etc.

Voi ce recomandati si dupa ce va mai uitati ?

Au si seriale ok, nu multe ce-i  drept ... Narcos, Altered Carbon, House of Cards, Last Kingdom, Marco Polo spre exemplu
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Netflix Romania
« Reply #10 on: 22 February 2019, 01:03 »
Dirty john merita vazut ;)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline crya

Netflix Romania
« Reply #11 on: 01 March 2019, 11:08 »
Merlin, tu vrei ca de 12 euro sa ai numai filme de Oscar pe Netflix ? :D .

 Din Martie pe Netflix, avem 8 sezoane de https://www.imdb.com/title/tt1520211/ , https://www.netflix.com/title/70177057