Author Topic: Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all  (Read 21533 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #60 on: 16 December 2019, 07:25 »
Daca ai peste 15 ani cam iesi din target-ul de audienta a Mandalorianului.
 

Offline Dundee

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #61 on: 16 December 2019, 07:42 »
"Holden, try not to put your dick in it. It's fucked enough already"
Mi-a fost dor de Avasarala :)
 

Offline astateofmind

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #62 on: 16 December 2019, 22:22 »
"Does it mean we don't fuck anymore?"
"No. I mean it doesn't mean that"
"Cool. I'll see you later"

muahaha.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #63 on: 17 December 2019, 00:38 »
Daca ai peste 15 ani cam iesi din target-ul de audienta a Mandalorianului.

Pai plm, au inceput destul de dark, l-au bagat pana pe Herzog in plm, asta numai PG 13 nu e. Wtf cum au ajuns la cacatu asta? Top 31 IMDB fuck my life....
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline duke_zz

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #64 on: 17 December 2019, 11:54 »
Ce s-a inamplat? Eu astept sa se termine sezonul si bag tot odata..
O ia la vale pe parcurs? Eram incantat din ce am citit despre primele episoade..
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #65 on: 17 December 2019, 14:37 »
avantajul cu mando este in felul urmator: fiecare episod are viata lui. exact cum era odata..
adica poti ingnora un episod fara probleme.
ca sa nu iti faci nervi, recomand sa sari peste episodul 4. a, daca vrei sa razi nitel.. poate merita vazut. dar.. e ridicol. e pentru copii.

pana si ultimul episod are un final de gradinita, tot cu un emitator magic. bill burr face showul, plus tipul solid*. e ceva aiurea, cand un comedian fara scoala de actorie face showul..
are momente excelente, actiune foarte buna. dar nu simti ca-s in pericol vreodata, mando & kid. like ..ever.
se preta la o ora sau doua parti, cu mai multa drama. cu consecinte, cum spunea grr martin.

Tena nu m-a placut deloc. lame.
ala solid e Clancy fucking Brown, a jucat sergentul in starship troopers si un mutant alien in the outer limits.badass.

stiti ce vad eu? primele trei episoade sunt separate. alea sunt foarte probabil dezvoltate din ce se vroia a fi acel film cu boba fet! apoi dupa finalul cu salvarea copilului, acum sare din planeta in planeta si se incurca prin diverse aventuri. de asta copilul e pus deoparte, nu stiu ce sa faca cu el..
mie imi e foarte clar acum. (asta nu insemna ca e prost din oficiu, acum depinde de makeri!)
 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #66 on: 18 December 2019, 00:42 »
Mi-am calcat si eu pe bataturi si am vazut si ep 6, surprinzator, si-a mai sters din pacatele 4-5 :) Bine, nu se leaga foarte multe, timpul se dilata pt ca plot, etc. Dar Bill Burr mi-a placut, chiar l-am urmarit zilele trecute la o sumedenie de talk shows, coincidenta fericita. Multe trimiteri la originale, lore, nu pricep, poate sa fie cu momente geniale ca apoi sa o dea in strachini grav, rinse and repeat. Sper sa se termine o data toata mascarada asta dupa 20, m-am saturat sa vad raioane pline de SW merch cu avatars de 1.80 cu frunte lata femi-power jedi wannabe Merry Sue.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #67 on: 18 December 2019, 13:44 »
au scos ep 7 azi, sa faca loc filmului pe vineri.


Post Merge: 18 December 2019, 14:04
deborah chow, sa-ti dea dzeu sanatate, fata tatii
kek

bun! parca m-au citit baietii. two parter, cliffhanger, danger. all there. good work.

Post Merge: 18 December 2019, 15:54
folks, this turned out to be a good day.

atm, azi miercuri, pe rottentomatoes Rey is a Skywalker are 57/100 la critica.

ieri a avut premiera in hollywood. unde george lucas nu a fost btw!
scrollul incepe asa: "the dead speak". so nice, for carrie fisher!!

ma bucura sa vad cum toti shills au sarit din transee si au trecut frontul.
toata lumea il sfasie in bucati.
WOW.

mhm, gooooood day :)


Post Merge: 18 December 2019, 15:57
i don't even..
« Last Edit: 18 December 2019, 15:57 by Monier »
 

Offline oldshooterman

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #68 on: 18 December 2019, 19:04 »
Parerile sunt impartite la extrem, dar deocamdata sunt mai multi incantati la maxim decat ceilalti. Am biletele luate, filmul asta nu poate fi ratat. Partea tehnica si 3D-ul sigur sunt de nota maxima, sa vedem restul. ;D
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #69 on: 18 December 2019, 21:17 »
^sure =)
--
what is the fandom menace?
so.. din cand in cand ii ascult pe astia. sunt cateva canale youtube..
ethan van sciver (evs) e no1, cel mai haios tip. and one hell of an artist btw.

vorbesc de ei acum pentru ca au subscriberi cu tona. fata de collider spre exemplu, unde o tipa discuta de fisting, lol! the leaks are real-https://www.youtube.com/watch?v=-hS2ohG1Mtc
evs si jeff au talent adevarat.. nici nu stiu ce clip sa aleg, pentru ca abia am inceput. aleg unul la intamplare -https://www.youtube.com/watch?v=gQEE_JozYNU

here's the thing: tipa zvapaiata aka jessi milestone a avut o dezbatere cu tipul care plange la trailere. si tare mi-a placut. ambii!
signore are pozitie de misloc, calare pe gard, insa recenzia lui pentru ROS a fost acra.

 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #70 on: 19 December 2019, 01:18 »
filmul asta nu poate fi ratat. Partea tehnica si 3D-ul sigur sunt de nota maxima, sa vedem restul. ;D

/facepalm picard meme man :)

Ep 7 din Mandalorian, vazut si eu, cel mai bun pana acum, de departe. Mai e un episod si gata parca nu?
« Last Edit: 19 December 2019, 01:22 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #71 on: 19 December 2019, 02:21 »
Calitatea de pe partea tehnica e confirmata. In rest, cred ca e valabil comentariul asta:

"I also have no doubt that the "reviewers" out there are all desperately trying to avoid their social media accounts becoming cesspools of angry vitriol from the vocal minority that is absolutely determined to make sure this movie is trashed on the internet and that nobody gets to enjoy any SWs ever again." 8)

 

Offline duke_zz

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #72 on: 19 December 2019, 10:11 »
Parerile sunt impartite la extrem, dar deocamdata sunt mai multi incantati la maxim decat ceilalti. Am biletele luate, filmul asta nu poate fi ratat. Partea tehnica si 3D-ul sigur sunt de nota maxima, sa vedem restul. ;D

depinde unde citesti .. in zona mea parerile sunt ca filmul e fail maxim :)

ps.. acum mi ia deschis ochii ca filmul e 3d. (pe bilet nu scrie asta.. in program.. acum m-am uitat.. scrie ca e 3d) fuuuuck .. mi s-a dus jumate de entuziasm (nu ca era la cote alarmant de mari)
 

Offline oldshooterman

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #73 on: 19 December 2019, 13:37 »
O sa ruleze si in 2D, ulterior.
 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #74 on: 19 December 2019, 16:07 »
Olds, nu pricep o chestie, nu e vorba ca e scopul unora in viata de a trashui filmul. Tot ce a scos Disney in materie de filme Star Wars e mizerabil. Si nu e vorba de calitate vizuala ci de story/acting/actori/idei/logica/bun simt (lispa), absolut totul e un trash mizerabil care, colac peste pupaza nu aduce absolut nimic original si fura cu nesimtire din precursoarele`.

Adauga feminazi bullshit si ai o reteta meseriasa. De ce ultimul ar fi mai bun? Faptul ca au avut nspe finaluri trase, Mark Hammil s-a pisat pe ei cu varf si indesat, nici un preview nu prevesteste absolut nimic bun.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon