Author Topic: Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all  (Read 21291 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #105 on: 03 February 2020, 10:01 »
Eh Picard a avut tot impul ceva cu Dark Lord-sii din Federatie :)
De unde fascinatia astora cu barbetele pe baietii slabi? Asta de acum, fratele misterios, parca e leit actorului din STD, vulcanianu talpa iute.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nosferat

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #106 on: 03 February 2020, 22:12 »
Tocmai facusem o plimbare prin battlestar galactica blood and chrome. Asa din prima la vremea lui nu imi picase fisa, insa acuma la ani si ani dupa ce aparuse,dupa ce au aparut si filmele disney cu star shit. Ba parca vad niste copy/paste-uri pe ici pe colo din blood and chrome si force awakens. Ma rog, pe langa multe alte scene, insa batalia aia fiind urmariti in un spatiu inchis cu millenium falcon,comparativ cu adama cel tanar bagand un "chase scene" cu acel "milk runner" la indemana, momente de "comic relief" si altele, parca sunt facute la xerox.
De fapt vad multe scene luate la xerox din multe filme si seriale sf, si parca devin tot mai morocanos.

Adica plmea mai bine nu stiam, acuma de le stiu,numa ma enerveaza ca stiu scenele care au fost copiate,stiu momentele "WOW MEGA TARE" din star wars astea noi care au fost copiate din alte filme si seriale. Multe le stiam oricum,totusi, jesus...... FRAK ME.

« Last Edit: 03 February 2020, 22:15 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #108 on: 04 February 2020, 22:56 »
Hype babeeeeeee
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Dundee

 

Offline Ransom

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #110 on: 05 February 2020, 18:25 »
Normal ca hype! Eu tot sper sa se faca odata ceva ecranizare serial/film dupa cartea a 5-a si a 6-a din saga Dune.
 

Offline astateofmind

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #111 on: 05 February 2020, 19:53 »
Ala german s-a oprit la 3?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ransom

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #112 on: 05 February 2020, 20:35 »
Da. Ala german s-a oprit la a treia carte.
 

Offline duke_zz

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #113 on: 06 February 2020, 11:21 »
bai mie mi-a placut si versiunea lui Lynch :D
dar sincer pt Villeneuve am mari sperante

link la ala german, pls?
 

Offline Ransom

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #114 on: 06 February 2020, 11:27 »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #115 on: 06 February 2020, 12:27 »
picard ep 3

fuck off lmao

enterprise e capodopera, comparativ. n-am vazut asa actorie proasta ...de la o piesa de teatru din liceu.
adica gimnaziu, pardon. 

ps
daca va place ..nu va condamn. cata vreme nu sunt investit emotional in tampenia asta, nu ma feresc sa spun: nu imi place - pentru ca nu merita sa imi placa.

Post Merge: 06 February 2020, 12:32

lol, a zis-o si gary ca seamana cu x-men. yeah dude, foarte slab.
se poate ca ditamai AMIRALUL sa fie scuipat in fata de atatea femei puternice, what is this, vreun club masochist?
unde-s barbatii adevarati, au murit in epidemia cuck? a, si pilotul ala obraznic zice "can we go now?" HUH? WHAT IN THE SHIT? :D




« Last Edit: 06 February 2020, 12:35 by Monier »
 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #116 on: 07 February 2020, 13:29 »
Trebuie sa recunosc, m-au speriat si pe mine atatea muheres in ep2. 1-2-3-4-5 una si una mai pizdoasa si cu muschi. Acum nu prea m-as mai uita la 3. Eu ii acord totusi o sansa. Sir Patrick e destul de batran incat sa nu o faca pt bani si nu cred sa fie atat de decrepit incat sa inghita chiar tot bullshitul. Sau cine stie...

Pe de alta parte, cum zice si el, Federatia nu mai e ce-a fost, Feminism won? :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ciocanul

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #117 on: 07 February 2020, 14:26 »
Cum sa nu o faca pt bani ? Si daca are 100 de ani sigur are acasa copii, nepoti si multe guri deschise. :) Cum dracu va puteti uita la un review mai lung ca si episodul in sine ? Cat timp liber sa ai ? :D
 

Offline ixtl

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #118 on: 07 February 2020, 14:59 »
Lasa, lasa, uite unul mai scurt si mai concis. Nu-s de acord 100% cu ce spune colegul de suferinta, dar in mare ii dau dreptate.
 

Offline astateofmind

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #119 on: 07 February 2020, 21:08 »
Cum dracu va puteti uita la un review mai lung ca si episodul in sine ? Cat timp liber sa ai ? :D

Eu m-am oprit dupa 5 min.

In alta ordine de idei politizare a devenit 100% din content :(
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste