Author Topic: Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all  (Read 21274 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ixtl

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #135 on: 26 February 2020, 21:53 »
Guess what's gonna happen when you're trying to please everyone...
 

Offline Nosferat

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #136 on: 27 February 2020, 11:07 »
mdap, nu stiu ce sa zic..

ce poti face?
in afara de boicot. care cel mai eficient, de departe.

Eu sincer nu ma dau pe spate cu boicotare and shit. Adica ma uit la ce filme ar merita la cinema,la restul pe net dar de multe ori nici descarcate nu merita de pe net la ce tampenii se scot.

Scriam la modul general, boicotul are un efect,insa nu indeajuns de puternic ca sa se simta la nivelul astora mai mari. Ca mai e concediat un director pe undeva,sau un actor mai pleaca e fix pix, daca vad genul disney stocks plummet pe acolo pe undeva la 40-50 de dolari,atunci da,atunci mesajul este primit clar si bine,insa la cate rezerve au,cate miliarde,cate contracte. Ar trebui sa dea fail 10 filme una dupa alta sa se resimta ceva,si fail  nu genul ca nu au facut targeturile,ci fail total adica minus de sute de milioane de dolari film dupa film dupa serial,dupa film.

La fel si la ceilalti mari din industrie, boicotul functioneaza pe termen scurt,dar asta ar trebui sa fie un razboi de uzura si acolo boicotul o da in rateuri, pentru ca majoritatea pur si simplu accepta tacit lucrurile. Daca boicotul ar avea un efect la modul serios,deja am fi vazut macar ceva pierderi din partea acest companii,dar oricum te uiti,astia tot fac bani,mai au perioade de stagnare cand scot un film extrem de woke,dar altfel sunt pe plus in mare.

Cand am chiar cativa prieteni care apara rahaturile astea,imi dau seama ca batalia e pierduta,numa imi pierd nervii incercand sa ii educ,oricum nu are rost, ca devin nazist sau urasc femeile sau dzo stie ce. Asa ca ii las cu ale lor,mai mergem la o bere din cand in cand,si discutiile mai serioase sau politizate sunt tabu.
« Last Edit: 27 February 2020, 11:12 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #137 on: 29 February 2020, 08:56 »
yup, trebuie sa ne detasam de agitatie. eu cred ca toata lumea e in tema, inclusiv astia care produc tampeniile de azi.

adica cei din vacanta de creatie high republic au scris "diversitate" de doua ori, in caz ca uita! e ca si cum eu as scrie "vreau o poveste buna" de cateva ori, in caz ca uit, whaaa?
daca diversitatea e asa importanta, cum poti uita de ea - pe aceeasi tabla??

fucking posers. disingenuous cucks.
 

Offline ixtl

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #138 on: 01 March 2020, 23:26 »
Well, this comes in handy...
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #139 on: 04 March 2020, 13:09 »
Va mai uitati la Picard?
anyway
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #140 on: 12 March 2020, 23:30 »
ce ridicol este acest picard. nu pot suporta sa vad un episod cap coada, ce slab e!!
wow
woke incompetent, but damn this is bad.
s-a ales praful.

acu sa fim sinceri: DS9 a inceput cu federatia razboinica si intriganta. DS9 a copiat prost Babylon 5! am revazut ultimul sezon DS9 si nu imi place absolut deloc!

ce razboi e ala, cu tampenia aia de naveta?? ce-i rahatul cu cartea demonica? ce mare dominion "domina" universul dintr-o punte ridicola de nava ieftina.. cu o babuta neconvingatoare.
klingonienii din nou sunt panarame, ca in tng post s5. bajoranii reprezinta refugiatii evrei cu scrisurile cele mai vechi, stiu.. de asta nu ii sufar? ce dracu merit au ei in toata afacerea, ca au fost cuceriti de cardasieni? fuck off. finalul de sezon fu ridicol ca productie, cu doi trei oameni ici colo, fara amploare, un fel de.. serbare scolara.
bad stuff!
come at me, if you think i deserve it.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #141 on: 15 March 2020, 23:27 »
ya know, zilele-astea ma asteptam sa mai postati si voi pe-aici

this guy. e prima oara cand il ascult, am sarit intro si de cum a inceput sa vorbeasca de episod, m-a lasat poza. omul asta e fantastic.


chiar acum vorbeste live despre diferenta dintre formate: film vs digital. poate va amintiti pe vechiul forum cum amdeschis thread special in care am prezentat aspecte tehnice, formate si chiar camere. recomand canalul, imi lasa impresia ca am ceva de invatat de la el.. lucru rar lol
m-am despartit de nerdrotic, desi tipul ..nu greseste, adica nici el nu stie ca sa zica la asa mizerie de serie "star trek"; insa nu imi place critica pe lucruri mici, de amorul artei, cu atitudine negativa, tocare marunta. totusi. ce serie sf incepe episoadele cu scene de horror? astia sunt nebuni la cap!!
inca un tip destept, cred ca-i brazilian

« Last Edit: 15 March 2020, 23:30 by Monier »
 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #142 on: 16 March 2020, 00:42 »
Ce sa mai postam, toata lumea face copchii in carantina :))))

In rest, women powa, fara numar vad ca Weinner-Winner-Winney ala a luat ceva anisori de parnaie, ma astept la un asalt si mai infiorator al adeptilor #metoo. Probabil in episodul urmator vor deconspira plotul stelar al unei alte congretatii de maicute-virgine-afro-muricane atotputernice (ca deh tot au mutat stelele alea) care de fapt sunt roboti androgini la menopauza fortata iar tata lui Data era de fapt o ea de-a lor, in exil.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #143 on: 16 March 2020, 06:23 »
Vazut si eu SW: IX. Fail.

JJA s-a straduit sa repare ce se putea repara si a pierdut din vedere ca pe langa reparatii e nevoie si de ceva substanta.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #144 on: 16 March 2020, 13:20 »
vesti bune, din cate stiu Orville si-au filmat sezonul de-acum ..doua saptmani.

 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #145 on: 16 March 2020, 17:10 »
Il astept cu mare interes! E atat de fresh si ma binedispune la maxim.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Lukian

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #146 on: 18 March 2020, 16:52 »
Acum am oprit Star Trek-ul. {Cand se batea "heroina" aia de 2 lei cu Marlyn Manson in mizerie, pe langa valurile alea uriase.} Mai devreme, la prima bataie, proasta aia intorcea capul sa vb cu aia din spate la 500 kmph. Nu vb doar de actori sub orice critica, dar de regizori handicapati. Bine ca nu au uitat sa bage iar ceva Afro-universali care nu au nici o legatura cu actingul. Poate pana la final sa puna si ceva homosexuali ca sa fie in pas cu trendul actual dictat de " japonezii"  care conduc lumea filmului in us.
 

Offline slicker

Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #147 on: 18 March 2020, 23:00 »
Nu trebuia sa opresti, trebuia sa stai pana la finalul scenei sa iti iei un mindfuck :) ahahha
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #148 on: 05 April 2020, 16:34 »
ya know, sunt pentru nediscriminare si toate cele..


but this fucking fag is a fucking imbecil! i'm sick of this faggotry, fuck this fucking shiet





 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Threadul SF: Scifi, Star Wars, Star trek & all
« Reply #149 on: 04 May 2020, 19:23 »
MAY THE 4TH BE WITH YOU




PS postul o mie, fuckin A!


 
The following users liked or thanked this post: slicker