Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193053 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1035 on: 30 August 2022, 09:31 »
Day Shift. Jamie Foxx vinator de vampiri. Brain off, popcorn on si have fun la o comedioara plina de clisee si cu scene de lupta spectaculoase pe alocuri.
Numa' bun de pierdut timpul cind vrei un relax fara pretentii.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline taxon

Ultimul film vazut
« Reply #1036 on: 05 September 2022, 12:36 »
Doctor Strange in the Multiverse of Madness văzut prin ochi de adult:
Ingenua America, o copilă cum alta nicăerea nu-i, purtătoare de ecuson LGBTQ și fiica pierdută a două mame (familie tradițională în universul ei natal), este vînată prin tot multiversul de către Vrajitoarea Roșie cea rea și dilie. Subțire rău apropoul, fie vorba între noi.
Vrăjitoarea asta își face de cap cum vrea ea prin toate universurile, numai în ăla care trebuie, holiudian, nu îi iese pasiența.
Si uite așa copii și adulții cu IQ de copil pot rasufla fericiți la sfîrșitul filmului, totul e bine cînd se termina cu bine. In universul holiudian, desigur, că de celelalte nu ni se mai spune cum de mai pot exista fără cîte un Dr.Strange de pază.
Iar despre America ne-am lămurit, e unică în tot multiversul, cum dracu vine asta numai scenariștii or ști.

Per total, ghiveci Marvel din cel mai crîncen. Dar, mno, plodul meu ăl mic a zis ca e gustos.
erasing darkzone
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #1037 on: 08 September 2022, 14:24 »
https://www.imdb.com/title/tt21109538/?ref_=nv_sr_srsg_0 - 8/10 - daca va plac filmele istorice coreene ... e cam must see. Daca nu ... nu :). Un pic sub The Admiral: Roaring Currents ... dar e pe acolo.
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1038 on: 08 September 2022, 21:56 »
Pare cam sci-fi :D

Anyway, Thor: LT. Slab. Cam 5-6. Incearca prea mult sa fie funny si nu prea se decide daca sa fie comedie sau serios/dark. Oricum e un mix de kkt si nu prea isi are rostul.

MCU in ultimul timp e foaaaarte slab ...
« Last Edit: 08 September 2022, 22:13 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #1039 on: 08 September 2022, 22:45 »
Pare cam sci-fi :D



oarecum ... cam exagerata viteza navelor cand se bat aia ... dar in rest ... e ok
 

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #1040 on: 11 September 2022, 14:38 »
Ultimul Thor, slab nene. Singurul lucru bun a fost Christian Bale, pe care il vezi poate 20 de min...wtf. In rest plin de glume rasuflate.. Dupa ce a distrus Star Wars, Disney distruge si Marvel
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #1041 on: 11 September 2022, 18:42 »
Nici Christian Bale nu s-a chinuit sa stoarca mare lucru din rol. Povestea a fost de cacat, finalul si mai de cacat. Mult prea multe glume majoritatea obosite Cum de a acceptat Russel Crow asa un rol de 2 bani cand apare ca si Zeus la caterinca. E un 4/10 max, caprele alea au fost putin amuzante in rest zero barat ... asta ca si comedie ca atat si este.
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1042 on: 12 September 2022, 18:40 »
Vazut si eu ultimul Thor.    B rated cu buget mare. 5/10.  Totusi, daca se uita omul dupa cifre,cineva tot vizioneaza aceste filme, tot sunt oameni carora le place. Buget estimat 250 mil, incasari global 750 mil.  Nu stiu,poate prin China se uita lumea,poate aia sunt publicul tinta,ca altfel nu imi explic cum de asemenea rateuri fac profit.
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline taxon

Ultimul film vazut
« Reply #1043 on: 12 September 2022, 19:51 »
Deh, marca vinde marfa. Sa iti spun ce draci ma iau cind vad ce gioarse vinde Salomon azi, fata de ce pantofi/ghete faceau?

Revenind la filme, The Sea Beast.
https://m.imdb.com/title/tt9288046/
Desen animat din cele bunicele, chit ca niscai "condimente" sunt si ele prezente.
8 din 10, sa zic.

erasing darkzone
 

Offline kvarq

Ultimul film vazut
« Reply #1044 on: 15 September 2022, 23:16 »
Pinocchio 2022 - N/A
L-am oprit.
Vizual CGI-ul pare fain facut, motanul Figaro e fantastic :P
Sa zicem ca am trecut de faptul ca Zana este o negresa cheala si grasa, Italia la sfarsitul anilor 1800 plina de negrii, indieni etc., Signora Vitelli adusa de pe o plantatie de bumbac si chiar daca in rest joaca nume destul de consacrate (Tom Hanks, Joseph Gordon-Levitt etc) filmul este gol si o insulta povestii si filmului animat din anii '40.
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1045 on: 18 September 2022, 07:49 »
3000 years of longing.

Interesant si destul de ok, mi-a plăcut și muzica. Cam 7 poate chiar 8/10.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Natsukao

Ultimul film vazut
« Reply #1046 on: 24 September 2022, 05:38 »
Only the animals. Cel mai frumos puzzle cu lesbiene si țepari din Abidjan. Daca eram la scoala as fi spus ca e un film despre singuratate, alienare si iluzia dragostei online. Un thriller molcom caruia i-a lipsit punch-ul de final. Am un bias pt Valeria Bruni Tedeschi, deci 7/10.

Post mortem. Luaț d-aici ghost galore sa nu puteti duce! Fantastic cata hemoragie de cgi a putut sa dea din el maghiarul asta, Bergendy! La scenariu n-a mai putut, exceptie 30 de minute de inceput, a iesit o labareala confuza si hilara. Dintr-o stangacie evidenta, relatia dintre personajele principale (o fata de 10 ani si un barbatel cam afon la jucat, de 30+) se duce spre pedofilie macră. Bai, baiatule, dar dpdv vizual, jos palaria! 6.5/10

Cha cha real smooth. Intr-un gen totalmente abject, e chiar o surpriza placuta ce a reusit flacaul asta. Replici bune, subtil si realist pe relatiile interumane post adolesentine. Ba chiar reuseste sa o puna intr-o lumina favorabila pe Dakota Johnson, ceea ce parea cumva imposibil. Admirabil, 7/10.
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1047 on: 29 September 2022, 22:20 »
Bullet Train. Merge brici pe seceta asta.
Are o vagă aromă din Kill Bill style, mie mi-a plăcut.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1048 on: 29 September 2022, 23:41 »
Bullet Train: placut. Nume mari si jucat decent. Mai ales numele mari cu prezenta de 2-3 secunde intr-o poza sau 2-3 minute.

Pitt se potriveste la fix.

Ca faza simpatica: multi argumentau ca Ryan Reynolds s-ar fi potrivit mai bine si se pare ca producatorii au prevazut asta asa ca  ... surpriza :D.
« Last Edit: 29 September 2022, 23:43 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #1049 on: 01 October 2022, 12:40 »
Eu sunt satul de Reynolds. Joaca acelasi rol peste tot.
Asa ca Pitt a fost o alegere mai buna.