Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192966 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline mache

Ultimul film vazut
« Reply #1050 on: 02 October 2022, 20:43 »
Vazute weekendul asta

Tag - 5.5: comedie usoara, de duminica cu ploaie... i-as fi dat 6 da' mi-a venit pe nas totusi finalul putin penibil

Lou - 6.5: small action flick, ceva suspens si un plus mic pentru imagine/montaj

Without Remorse - 6: big action flick (Tom Clancy's series), pacat de unele faze absolut tembele din categoria nevah gonna happen

Battleship - 3: retarded, propaganda, retarded, veterans, retarded, heroic blabla, retarded, aliens, retarded; as fi zis ca e ceva brainless Michael Bay stuff; nu i-am dat mai putin pentru ca s-au chinuit la unele faze sa bage ceva navy lingo
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1051 on: 04 October 2022, 18:37 »
Bullet Train.  7/10.  Decent action flick. E mai mult comedie+actiune, dar a fost amuzant la unele faze, altfel putea sa fie mai scurt, 2 ore mi se pare mult pentru acest gen de film,poate vreo 1 ora jumate max.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #1052 on: 21 October 2022, 22:56 »
Black Adam - salvati-va 2 ore din viata si dati skip la asta. DC o sa ajung sa copieze fidel pe Marvel, ce gluma trista.
Efectiv radeam la cat de proaste au fost unele faze.

Singura mea realizare e ca am reusit in 20 de min sa iau hotararea sa merg la film, sa ma imbrac, sa conduc vreo 7km prin Semaforisoara si sa ajung lejer la timp lol.
5/10 pentru ca nu a fost chiar asa de rau fata de Thor.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1053 on: 23 October 2022, 22:13 »
Accident Man: asta noul.

Decent action flick. S-a vrut si putin comedic dar partea de comedie nu prea a mers. Cel putin scenele de bataie bine realizate, curate, nu tu edit, edit edit la fiecare microsecunda.

As zice cam 6. Poate chiar 7 pentru ca stilul nu mai prea e folosit :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1054 on: 01 November 2022, 16:29 »
Halloween Ends.  Vizionat cu greu.   5/10. Nu inteleg de ce a trebuit sa fie reinviata seria, e stearsa povestea deja. La cate si cate filme au fost,trebuia sa fie lasat acolo in coltul abandonului. A devenit un fel de SAW,  primele au fost ceva,apoi au repetat acelasi lucru de atatea ori incat isi pierduse farmecul.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #1055 on: 02 November 2022, 01:00 »
All Quiet on the Western Front - 8/10 cu felicitari ... dupa atatea chixuri ... in sfarsit un film de calitate de la netflix
 

Offline taxon

Ultimul film vazut
« Reply #1056 on: 07 November 2022, 12:15 »
Am incercat sa vaz si eu Pinnochio asta nou, dar - cum zice si kvarq - e cam bataie de joc.
Nu l-am dus pina la capat, ba am ramas si cu un gust de bleah dupa ce l-am dat la cos.
Nota 2 si sa vii cu tata tuns la scoala !

In schimb, The Takeover 2022 https://www.imdb.com/title/tt18082758/ mi s-a parut asa si asa. 6 din 10, sa zicem?
Destul de OK-ish scenariul, insa regia mi s-a parut ca scirtiie grav.
erasing darkzone
 

Offline taxon

Ultimul film vazut
« Reply #1057 on: 10 November 2022, 12:06 »
Nu mai stiu cine mi-a recomandat La Vache, dar ii multumesc oricum.
https://www.cinemagia.ro/filme/la-vache-621537/
Nu, nu-i Kusturica, dar parca ar fi :)
Faina imaginea, misto muzica, simpatice personajele - Mohamed Hamidi chiar a facut o treaba buna.
erasing darkzone
 

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #1058 on: 20 November 2022, 00:10 »
Black Adam, film ok, fara pretentii, actine non stop, mult mai bun  ca ultimele petarde Marvel.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #1059 on: 01 December 2022, 01:09 »
identity (2003) - o surpriza placuta, fara sa fie vreo capodopera (ii dau un 7, ca m-a asteptat cuminte 20 de ani)


bullet train - muuult prea lung pentru binele lui, si singereaza la greu din cauza asta, insa primeste si el un 6
« Last Edit: 01 December 2022, 01:14 by indicopleus »
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1060 on: 08 December 2022, 09:18 »
Where the Crawdads Sing.

Bai da. Poveste spusa/filmata frumos. Se joaca bine, are atmosfera, imagine, sunet, m-a prins.
Pe vremea cind eram mai tinerel si nu erau atitea genuri/subgenuri de filme asta se chema pur si simplu film artistic. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #1061 on: 18 December 2022, 21:02 »
Crimes of the future.

WTF a fost asta. Un pic socant, nu va bagati spoilere, ciudat ca dracu' dar in final foarte interesant. Un viitor sumbru povestit. Bleah. 7/10 +1 pt my man Vigo.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #1062 on: 25 December 2022, 19:31 »
Avatar 2, bssca jos, iar a facut Cameron magie. Dpdv tehnic e cel mai frumos film 3d. L-am văzut in Dolby 3d HFR si e minunat, totul se vede asa clar si luminos,  fiecare detaliu e in fata ta. High framerate 3d e viitorul. Cinematografia la inaltime5, torul filmat frumos, de aproape de vezi fiecare detaliu, actiunea la înălțime.

Puncte negative ar fi povestea si lungimea filmului, prea lung si un pic slow, mai ales la secțiunea de mijloc unde zici ca e documentar NG, vocea lui Attenborough mI trebuia si daca esti obosit mai ca adormi😁
 8/10
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #1063 on: 27 December 2022, 00:19 »
Interesant nu stiam ca iar e 3D. Inseamna ca merita sa il astept pe Oculus. Nice man. Ma bucur ca ti-a placut.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: Cylix

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1064 on: 27 December 2022, 08:42 »
Violent Night.  7/10.   Nu e ceva spectaculos, dar e un film de actiune decent. Un fel de home alone varianta mai sangeroasa.
Ignore list :astateofmind