Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192994 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Ultimul film vazut
« Reply #15 on: 22 May 2018, 10:04 »
scuze ca n-am film vazut, vroiam doar sa va salut, promit ca azi fac tot posibilul sa merg la deadpool! e pe imax, vreau sa-l vad, dar sunt legat cu treburi.
 sincer, abia astept! destul de rar se intampla cu vreun film, in ultima vreme..
 

Offline Fallen

Re: Ultimul film vazut
« Reply #16 on: 22 May 2018, 10:07 »
Sincer, eu am ras mai mult la primul DP.
A fost fun si asta, actori noi, dar parca i-a lipsit ceva :)
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline AlexU

Ultimul film vazut
« Reply #17 on: 22 May 2018, 10:24 »
Aceeasi parere am avut-o si eu. M-am bucurat ca a fost invitatie, ca altfel eram usor dezamagit daca si plateam. Tragand linie, Deadpool 2 e decent, am ras pe alocuri.
Primul mi s-a parut mai interesant.
« Last Edit: 22 May 2018, 11:44 by AlexU »
 

Offline kvarq

Re: Ultimul film vazut
« Reply #18 on: 22 May 2018, 12:03 »
Am revazut a 5-a oara Serenity (2005), un film de actiune-SF de nota mare, 8,5/10  E un film de sine-statator, dar merita vazut impreuna cu (respectiv dupa) Firefly, filmul "intro" pentru seria TV Firefly (sau chiar toata seria), pentru cine vrea sa se acomodeze cu povestea si personajele.

OK, deci ar fi recomandat sa fie vazut prima data Firefly.
Nu prea mi-e clar care e filmul intro de la serialul Firefly, e primul episod din serial sau e un film de sine statator? (nu l-am gasit pe imdb).
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Ultimul film vazut
« Reply #19 on: 22 May 2018, 14:00 »
^este pilot cu durata dubla daca nu ma insala memoria, dar nu e cel cu trenul, considerat ca find pilotul "oficial".
« Last Edit: 22 May 2018, 14:02 by Monier »
 

Offline c6t9

Re: Ultimul film vazut
« Reply #20 on: 22 May 2018, 16:22 »
A quiet place 2018. Nu s-au putut abține să nu bage niște chestii ireale și care să te enerveze. Un horror B movie este adesea mai consistent decât ce-am văzut. Nu găsesc nimic bun, în afară de idee. 2.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
« Last Edit: 22 May 2018, 16:30 by c6t9 »
 

Offline 495

Re: Ultimul film vazut
« Reply #21 on: 22 May 2018, 16:24 »
Am vazut in sfarsit The Road. 8/10

Toata nota e pentru acting si pe atmosfera creata. Probabil cel mai gri/sters film pe care l-am vazut vreodata. Nu prea am inteles castingul in rolurile secundare, de a fost nevoie de actori celebri pt cateva replici? Au pierdut un pariu ceva?
With the Power of My Mind
I make the End of this sentence disa
6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6 | XBL/PSN: dragos495
 

Offline kvarq

Re: Ultimul film vazut
« Reply #22 on: 22 May 2018, 18:18 »

Am revazut a 5-a oara Serenity (2005), un film de actiune-SF de nota mare, 8,5/10  E un film de sine-statator, dar merita vazut impreuna cu (respectiv dupa) Firefly, filmul "intro" pentru seria TV Firefly (sau chiar toata seria), pentru cine vrea sa se acomodeze cu povestea si personajele.

OK, deci ar fi recomandat sa fie vazut prima data Firefly.
Nu prea mi-e clar care e filmul intro de la serialul Firefly, e primul episod din serial sau e un film de sine statator? (nu l-am gasit pe imdb).

^este pilot cu durata dubla daca nu ma insala memoria, dar nu e cel cu trenul, considerat ca find pilotul "oficial".

cred ca am descurcat-o :)
din ce imi aduc aminte e ca si atunci prin 2003 cand l-am vazut prima oara am avut aceeasi problema :P

oficial, serialul Firefly are 14 episoade
https://www.imdb.com/title/tt0303461/?ref_=nv_sr_1
conform acestei liste, Pilotul / ep 1 e intitulat "Train job"

DAR: ordinea in care au fost difizate initial nu a fost cea dorita...
iar release-urile ulterioare au corectat aceasta ordine, episodul Serenity (care are doua parti, de lungimea unui film) fiind considerat adevaratul pilot al seriei, dar fiind si distribuit ca un film de sine statator, fiind confundat cu filmul Serenity din 2005 :)
http://firefly.wikia.com/wiki/List_of_Firefly_episodes

cred ca o sa il revad, desi au trecut un amar de ani de atunci =))
got so fraking old... :(
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline LR

Re: Ultimul film vazut
« Reply #23 on: 23 May 2018, 17:52 »
De Annihilation nu zice nimeni nimic? Mie mi s-a parut a fi bazat pe o idee destul de bunicica asa ca primeste de la mine 8/10.
 

Offline Outofmymind

Re: Ultimul film vazut
« Reply #24 on: 23 May 2018, 19:42 »
Lansat de trei luni pe Netflix, acum chiar nu mai e la moda.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Ultimul film vazut
« Reply #25 on: 23 May 2018, 19:42 »
Mi-a placut Deadpool 2. Cred ca e primul film cu glume proaste care imi place. Foarte fun :D
 

Offline c6t9

Re: Ultimul film vazut
« Reply #26 on: 24 May 2018, 03:15 »
Black water 2018
Cu maximă sinceritate i-aș fi dat un 8 dacă undeva mai apărea încă un greu al perioadei respective. Sunt evident un omagiu să-i mai vedem pe cei cărora cândva le urmăream cu plăcere filmele, chiar dacă nu erau fantastice nici atunci. JCVD are 57 de ani. Hans are 60. Arnie are 70. Stallone 71...
 

Offline luciteck

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Ultimul film vazut
« Reply #27 on: 24 May 2018, 08:23 »
De Annihilation nu zice nimeni nimic? Mie mi s-a parut a fi bazat pe o idee destul de bunicica asa ca primeste de la mine 8/10.

Si mie mi-a placut. Printre putinele filme de Netflix din ultima vreme care m-au facut sa le urmaresc pana la final.

OT: Deadpool 2 - 8/10 cel putin la acelasi nivel cu primul. Merita vazut chiar si de cei care nu sunt mari fani Marvel.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Ultimul film vazut
« Reply #28 on: 24 May 2018, 17:47 »
deadpool!!!
am sa mulg postul asta pana iese lapte albastru

vizionarea de 12:30 imax 2d, liniste, aer curat. apar niste 3 incarcati pe maini cu dip si mancare in toata regula. noroc ca i-a potolit deadpool! inca vreo maxim 6 in sala , au stat la after credits. (payzanii infometati au zbughit-o din prima..). deci atmosfera perfecta.

timpul pentru trailere. dintre toate solo a fost de departe cel mai prost! jalnic, complet plictisitor si telefonat.
la restul merg, fura asa: ant man & the wasp; solo; beast rowling something; "chump on this" aka MEG (nu meg ryan, alta meg). ratings: 8, 3, 6, 9.

filmul. se ridica la inaltimea primului! e pe acelasi nivel calitativ!
din nou, deadpool reuseste acolo unde au esuat superproductiile marvel si dc. dozarea perfecta ca ton, personaje faine, combo ideal actiune si comedie, tema si intriga toate foarte bune.
 sunt multe momente reusite, dar la partea cu parasutele aproape am cazut de pe scaun de ras. nu imi amintesc asa raset de la me, myself & irene (eram vreo 10, direct din liceu..)... poate primul hangover. poate.
deadpool e cel mai bun film cu x-men autentici, asa cum ii stim din copilarie. colossus, texana mica si yukio au fost pe ecran exact cum si cat trebuia. pana si profesorul mcavoy apare in sfarsit la costum si chelie.
ce sa zic de cable si domino, fura fantastici! de nota 11. mai buni decat aia secundari din ragnarock
cu greu pot critica acest sequel. nu stiu daca bate la incasari infinty war, oricum e mult deasupra la oricare alt superhero bullcrap. de fapt, sa zici ca deadpool e "marvel", sau ca-i film cu supereroi ..e ca si cum ai spune ca parodiile hot shots sunt filme de razboi.. sa fim seriosi - e marvel cam atata cat ar fi publicul cititor de comics (i.e. not really).
rating: wtf it's A+ easy, 10/10
« Last Edit: 24 May 2018, 18:02 by Monier »
 

Offline astateofmind

Re: Ultimul film vazut
« Reply #29 on: 25 May 2018, 08:16 »
Annihilation: nu am idee ce nota sa-i dau. Vazut 4k, DV, frumos domle, f frumos. Dar nu stiu daca e si bun ... :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste