Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 195901 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #180 on: 20 September 2018, 10:46 »
Solo A star wars story. Vai de plmea, e bine ca nu m-am dus la cinema la vremea cand aparuse. Cica unora le place, ce sa scriu, oameni diferiti, gusturi diferite. Pentru mine a fost un esec total. Nu inteleg ce legatura are acest film cu seria star wars, sau unde se intalneste macar cu Han Solo acest film? 4/10 din partea mea.

L-au ales bine pe actorul care-l interpreteaza pe Solo, chiar foarte bine (mimica faciala, zambete, intonatie etc). Este un film perfect vizionabil...esec?!
 

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #181 on: 20 September 2018, 13:39 »
Am fost la Solo SW si a fost intr-adevar cell mai slab din serie. Bine, tot e ok de vazut duminica dimineata dupa o betie crancena. Un singur lucru e bun: datorita faptului ca au incasat jumate din ce au prognozat cu Han Solo au inchis viitoare productii dintr-astea "story". Pregateau o poveste cu Obi One Kenobi sau Boba Fett. Brrr...
 

Offline Pablos

Ultimul film vazut
« Reply #182 on: 22 September 2018, 23:03 »
Solo povestea porcului : 4/10 Eu nu am inteles urmatoarea chestie. Apare Darth Maul. IN Phantom Menace pe vremea lu Darth Maul nu era nici un imperiu era ditamai republica , senat si nici Star Destroyere. Acum, cu mult inainte de momentul in care il taie in doua Oby One, iar toti sunt sub imperiu, care e peste tot. Ori nu am inteles eu, ori am imbatranit ?
 
The following users liked or thanked this post: c6t9

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #183 on: 23 September 2018, 08:28 »
E ok ca apare Dark Maul 10-15 secunde. E totul clar. Desi povestea are loc la 20 de ani dupa actiunea din Phantom manace cand e taiat in doua el de fapt nu moare ci traieste 1/2 in gaura mancand sobolani, se rebrenduie in Maul simplu, e jumate robot cu dildo in loc de ... si in final conduce cartelul crimei Shadow Collective.
https://www.vanityfair.com/hollywood/2018/05/solo-star-wars-darth-maul-alive-died-cameo-explained
Noaptea mintii...
 

Offline Pablos

Ultimul film vazut
« Reply #184 on: 23 September 2018, 11:13 »
Mda, bataie de joc maxima.....oricum filmul e atat de prost, ca nu mai are rost sa comentam.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #185 on: 23 September 2018, 11:36 »
holly fucking ballbusting beach balls!!

MANDY e filmul anului! 10
totul foarte bun;
&
nicolas cage, delivering to the last breath. ..fk unii se nasc actori.. ia sa vedem ce zice:


ce tare era un superman cu nick cage.. zoh my gowd, eloh-el karel jorel
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #186 on: 24 September 2018, 01:29 »
Numai mizerii    pe  anul asta la cinema! 
 
« Last Edit: 24 September 2018, 01:38 by skyfallout »
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #187 on: 24 September 2018, 01:37 »
sicario 2 - da, atmosferic, insa se invirte in jurul cozii fara sa aiba ceva de spus. cu stilul asta poate deveni lejer serial de televiziune (plus ca se sentimentalizeaza aia pe acolo cind ti-e lumea mai draga, ca in orice "telenovela" hollywoodiana care se respecta)

upgrade - idee arhirasuflata dar pusa in pagina intr-un mod insolit.  efectul comic al luptelor corp la corp - mega cool (nu stiu cit a fost de intentionat - sper ca maxim). 7.5 si de la mine


 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #188 on: 25 September 2018, 08:47 »
The first purge. Rezistat cam 15 poate 20 de minute, sters....2/10. Si "filme" gen sharknado sunt demne de oscar pe langa asta.

A Prayer Before Dawn. Despre un boxer britanic(billy moore), care ajunge in o puscarie din Thailanda. Per total ok as spune, sunt destule lipsuri insa un 6 dupa mine ar merita filmul.


Dark Crimes. Nope,a jucat in prea multe comedii ca sa poata intra asa hop din prima in un rol mai serios Jim Carrey . Credibilitatea pur si simplu nu e acolo, desi actorii totusi nu sunt B grade, si totusi parca e mai mult un B movie slabut.  5/10


First Reformed. Ceva diferit fata de multe filme vizionate in ultima vreme. Mai pe scurt ar fi un preot si credinta in lumea moderna, chestiile cu care se confrunta in viata de zi cu zi, cum impaci credinta cu realitatea,cu multe chestii din lumea moderna. Sunt cateva scene mai slabute, insa dupa mine s-ar situa undeva pe la un 7-7,5.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #189 on: 26 September 2018, 16:40 »
Han Solo 3D. Previzibil dar entertaining. 5.5 sau chiar 6. mama dragonilor nu a fost chiar atat de rea.

Darth Maul???
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #190 on: 27 September 2018, 13:46 »
mandy 8/10
primea 9 daca era mai gory si avea mai multe interactiuni nic + bad guys :)
cred ca asta imi place cel mai mult din ce am vazut anul asta (astept climax, diamantino si the house that jack.. poate sunt mai bune)
Filmul e ce trebuie, coloana sonora la inaltime (cum cad synth-urile alea pe cadrele suprasaturate), atmosfera e ce trebuie.
Urmariti-l, mai ales daca sunteti fani grindhouse movies.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #191 on: 30 September 2018, 11:24 »
paterno
ma asteptam la ceva usor, poveste sportiva inspirationala
am primit ceva mai bun decat spotlight, mult mai greu si involburat in emotii. emotii dureroase, m-a amarat mai jos si mai jos si cand credeam ca se opreste, m-a lovit mai rau.
nu ca spotlight nu e bazat pe realitati cel putin la fel de dureroase, dar filmul asta - si pacino - a facut mai multa lumina. poate insuficienta, poate cine stie cate alte nenorociri de genul asta se petrec.. what a fucked up world.
desigur.. nu filmele fac drepate, ci justitia - cand e acolo - adica extrem de rar - tocmai de asta aveam odata presa - aia cu reporteri in anchete.
8++
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #192 on: 01 October 2018, 15:47 »
Skyskraper - entertaining si stie cum sa foloseasca ceea ce are la indemna. Ne-credibil si cliseistic dar nu m-a deranjat. Cam 6, poate chiar 6.5.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #193 on: 02 October 2018, 16:13 »
Am revazut ieri Dunkirk (a intrat pe HBOGO) si imi mentin parerea ca e o opera de arta cinematografica, nu doar unul din cele mai bune filme de razboi. M-am contrat cu multe persoane pe chestia asta dar n-o sa-mi schimb parerea prea usor. Nu-i dau 10 pentru ca si-a distribuit neamurile prin film :)
9/10, bravo, film complet
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #194 on: 05 October 2018, 11:52 »
Skyskraper - nu stiu de ce ma asteptam la un Die Hard, binenteles ca nu e :). Mi s-a parut mult prea "ireal" ca sa zic asa. Popocorn movie ii dau un 6/10

Ant Man & The Wasp - cam slab dpmdv, ma asteptam macar la mai multe glumite si efecte speciale. Au avut atatea hot wheels la dispozitie si au ales un amarat de Hyundai :)).  Din nou, sceneel aftercredits mai clarifica (sau nu) cate ceva.   7/10

Hold the Dark - mai tot timpul am avut impresia ca am mai vazut asta, stiu asta, avam un sentiment de familiaritate. Pai de ce.. pt ca vezi Wind River si o sa iti dai seama. Filmul e ok-ish, cam dark asa,
mi -a luat ceva sa il scot pe Jeffrey Wright din rolul lui Bernard. Puncte in plus pentru scena cu Cheeon si podul - savage!!! Per ansamblu eu zic ca merita. Tot vine frigul la noi si poate vreti un heads-up :)  8/10