Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192975 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #405 on: 14 June 2019, 19:30 »
Copilul-baiat, ultimul aparut e desigur PoC :)

Huh? Wtf are you talking about? So? Devenim prea sensibili la chestii de astea?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #406 on: 18 June 2019, 11:30 »
Nu cred ca e "prea sensibil".. si eu am ridicat usor din spranceana la final :)
E un efect secundar, sa vezi PC peste tot chiar si unde nu este.

Pentru film 8/10, chiar mi-a placut. Scena aia, cand tinea bebelusul in brate si padurile alea incalzite, foarte faina. Arata cumva ca o icoana.

 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #407 on: 18 June 2019, 12:40 »
Nu o mentionam daca nu ciobea din metafora, ca sa zic asa. Pune-o pe - sa zicem - Letitia Wright sa joace de la inceput protagonista si zau daca ma suparam dar sa trantesti reprezentare proportionala fix la final, fara noima cam strica din logica povestii.
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #408 on: 23 June 2019, 00:33 »
John Wick (1) - -6/10 - nu inteleg neam de ce are peste 7 pe IMDB. O fi intrat si Keanu Reeves intr-o spirala ca si Nicholas Cage? Inteleg ideea de no-nonsense action flick, dar sa nu fie nene simpleton. E cartoon-ish spre hilar, macar daca-l trageau spre full cartoonish as fi inteles si-ar fi avut sens. Ce-ar fi facut Tarantino din povestea asta ma intreb.
 

Offline Natsukao

Ultimul film vazut
« Reply #409 on: 24 June 2019, 01:35 »
I am mother. Mă, stai asa, că era un film, la un moment dat, reşapat la alt moment dat, cu un roboțoi de tinichea care vorbea in numele altor super roboțoi, care voiau sa dea shutdown umanitatii, dar au inceput unii sa urineze la chiuveta de emotie. Că nu, nienia, nu dădea, ca nu mai facem rele, ca de maine numai bine facem. Si am facut opu...Nu, mi-a placut filmul, care e mai mult un colaj de idei si accesorii din alte filme de gen. Totusi, doua ore de film sunt cam multe la ce au aruncat in cratița, pana la urma finalul a fost modest si cam fâs, pierderi grele la capitolul originalitate. 6 curat/10

Marrowbone. Noul stas de film e 1.50h, in care 1.48 e mister laba-laba si doua minute filmul. Bine, asta e chiar mizerie. Ca s-a mai facut, nu-i nimic. Dar asta e atat de lent, previzibil, plictisitor, cu indicii atat de neinspirate, care arunca in aer povestea dupa juma' de ora, incat umanitatea trebuie salvata de la pierderea a doua ore din viata. Asta e, 4/10.
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #410 on: 24 June 2019, 08:49 »
Murder Mystery - 6/10. Da stiu, e comedie cu Adam Sandler. Totusi. mi-a furat un ras din cand in cand. ("Rachel" incepe sa imbatraneasca.)
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #411 on: 24 June 2019, 13:55 »
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #412 on: 24 June 2019, 15:52 »
John Wick (1) - -6/10 - nu inteleg neam de ce are peste 7 pe IMDB. O fi intrat si Keanu Reeves intr-o spirala ca si Nicholas Cage? Inteleg ideea de no-nonsense action flick, dar sa nu fie nene simpleton. E cartoon-ish spre hilar, macar daca-l trageau spre full cartoonish as fi inteles si-ar fi avut sens. Ce-ar fi facut Tarantino din povestea asta ma intreb.

You are out of horse, mr Dog! :))
https://9gag.com/gag/apmZWDb?ref=fbp
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #413 on: 24 June 2019, 22:02 »
The Professor and the Madman - 8/10. Nota mare pentru care are ca subiect principal felul in care s-a scris primul dictionar englez. Totusi, Sean Penn face un rol magistral, de Oscar. Si Mel Gibson e imediat in urma lui.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #414 on: 25 June 2019, 03:22 »
Murder Mystery - 6/10. Da stiu, e comedie cu Adam Sandler. Totusi. mi-a furat un ras din cand in cand. ("Rachel" incepe sa imbatraneasca.)

Comedie? Unde frateeee? Asteptam sa ma rad si am astepta tot filmul :(

Poate am bagat la un moment 2 niste zambete.

Baba dar tot arata bine.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #415 on: 25 June 2019, 08:12 »
Ce pot doar sa zic e ca de cand n-am mai vazut o comedie mi-au coborat standardele putintel. Si am dat doar 6 totusi...
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #416 on: 25 June 2019, 22:16 »
Dragged across concrete - 7/10 - m, bunuț. Ar fi mers mai alert si mai ritmat pe alocuri. Inteleg eu ce a vrut autorul sa spuna, dat fiind ca e scris si regizat de același tip, dar putea mai bine. Cohen-ish, și-n sensul bun, și-n sensul prost. Gibson și Vaugn foarte buni in roluri, ar fi meritat ceva mai mult dialog doar pentru ei.

Sonnenallee - 7+/10 - haotic și stângaci, nu știu dacă nu voit. Altfel simpatic și fermecător, mai ales pentru cineva care-a prins epoca.

 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #417 on: 01 July 2019, 13:14 »
Alita - 5/6-10 ... slabut. Film pentru copii. Cand am vazut ca-i regizat de Rodriguez m-am gandit c-o sa fie hardcore. Ei bine, m-am inselat. Ia insa puncte pentru cgi.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #418 on: 01 July 2019, 17:16 »
^rodriguez si del toro sunt vanduti demult, au cam zece ani plini de inspiratie proasta. vespene gas depleted.

am incercat hellboy ii
m-a luat greata, la modul fizic. nici nu imi imaginez sa revad shape of water. dupa bataia din locker room, -> shift del.

am vazut si alita, dupa ce auzisem niste opinii incurajatoare.
PRAF. in special actiunea, zero simt al ritmului.

4/10 ambele.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #419 on: 06 July 2019, 08:17 »
a trebuit sa revad star trek into darkness, thanks critical drinker (said angrily). -https://www.youtube.com/watch?v=Xiicw42ti5A
apoi wrath of khan

in sfarsit am apucat sa vad ce se intampla, pentru ca in cinema 3dul era groaznic. dar nu m-a bucurat deloc, mai aels ca-i scris (partial) de shawn of the dead.
vedeti, asa-i cand critici apoi treci de cealalta parte - atunci se vede cat de greu si cat de talentless you are.
-
oh,
ati aflat inca? jj abrams e vorba sa preia warner.
ya know.. jumate din hollywood..  si dc universe printre altele.
inca un escroc impostor/grifter la timona, dupa rian johnson, d&d & others.