Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192833 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #420 on: 08 July 2019, 07:51 »
Ouch. E nevoie de mai mult reboot stuff in Kkwood :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #421 on: 09 July 2019, 11:49 »
shaft (2019) - 7/10 Putea fi mult mai bun (pentru genul lui) dar a ales calea safe. S-a legat putin de millenials, putin de feminism, putin de toate :) Dar cu timiditate. Shaft a ales sa fie safe sa nu deranjeze. (motherfucker, eu bat femei si barbati in mod egal, nu discriminez, dar acum daca ai zis tu sa nu o batem, nu o batem)

Acum se lupta cu teroristi islamici (sic), soldati americani cu ptsd pe crack si are probleme de parenting cu fiul lui care e Data Analyst (sic) la FBI. Dar o sa devina bad-ass ca e fiul lui tacsu :)) Rebel dar tot cu cafeaua de la starbucks in mana.

Primeste un punct pentru ca spre final apar toti cei 3 Shaft in acelasi cadru (da, e originalul Shaft prezent)
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #422 on: 11 July 2019, 11:27 »
Hellboy 2019 - wtf?

Nici macar Mila nu mai e ce a fost :(
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #423 on: 11 July 2019, 13:39 »
Dupa ce am mers la Hellboy, mi-a parut rau ca n-am fost la Shazam.
Acum ca am vazut Shazam, pot sa zic ca ambele alegeri au fost la fel de proaste.
Trebuie sa clatesti cu niste Listerin dupa asemenea filme. 3/10
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #424 on: 14 July 2019, 18:31 »
Alita  5/10. Cele cinci puncte sunt pentru cgi, altfel nu e pe gustul meu, poate altora le place.
Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #425 on: 14 July 2019, 19:21 »
Eu l-am văzut de 2x. Mi-a plăcut. Are un aer de comic book.
Aș fi văzut-o pe Chiren mult mai angelică și pe Vector mult mai machiavelic. Ambii par prea șterși ca personaje.
Trăsăturile Rosei Salazar au fost perfecte pentru Alita.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #426 on: 14 July 2019, 21:48 »
Am văzut și Shazam, 4k. Hdr. Bla bla. Mult peste hellboy ca tot le compara careva. Cam un 6, poate chiar 7.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #427 on: 15 July 2019, 07:49 »
BABY DRIVER
dureros ca edgar nu a creat niste personaje mai bune de-atat. sunt destul de sterse, aproape de marvel shit!
jamie foxx e lasat la overacting, drept consecinta scenele cu el sunt foarte cringy. e o discutie despre muzica, unde astia se ambaleaza intr-o cearta imbecilica... really stupid.
o buna parte din plot e stricat fie de motivatia lipsa a fetei - de ce vrea sa plece, care-i problema? combinata cu maniera si scrierea lui jamie.
desi hamm e foarte bun aici, actiunea fortata de pe final il strica si pe el, devine un smintit plangacios..

fimul nu are STIL; nu exista acea coolness din ..ronin spre exemplu. il resimti aproape golit pe dinnauntru.
si ma vad obligat sa in categorisesc ca "action" simplu ..desi are pretentii si avea potential sa fie mai mult decat atat.
inca ceva, tonul e confuz: comedia fie nu se potriveste, fie e insuficienta, fie ii lipseste inteligenta prin dialoguri.. dialogurle sunt SLABE.

fata e madchen amick pentru saracii tineri, ii seamana leit, mai putin actingul.. o aleg pe amick fara pauza de gandire, si vorbesc de amick twin peaks 2017, se intelege!
pacat ca nu a primit si ea un conflict ceva..

ma, banuiesc ca edgar a fost fortat da taie din film; sa faca niste compromisuri.. cu producatorii etc - dar nu cand e vorba de esenta caracterelor
si oare? i-a fortat cineva mana atat de mult, i-a luat de la gura 5-10 minunte necesare de constructie - ca sa intelegem mai bine care-i treaba cu ei, ce vor si de unde vin?
nu. eu cred ca le-a neglijat. a dat mai multa atentie muzicii. btw: de ce nu pui piesa originala, fara tampenii de remix?

asta e unul din regizorii buni, si asteptarile mi-au fost putin dezumflate. tehnic vorbind baby driver e fantastic montat, de fapt asta pare meritul si scopul lui primar, nu mi-a lasat impresia ca vrea mai mult.
din pacate!
minus 8/10
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #428 on: 21 July 2019, 13:10 »
Meh,nu ar intra nici la filme nici la seriale,dar scriu aici oricum.  Louis CK


Pentru cei care nu stiau,are show in Cluj, apoi din cate am inteles merge in Polonia. 9/10, am ras de ma durea burta. Omul inca le are, si fata de PC bullshit din meleagurile constantly offended by everything,aici a ras toata lumea cu pofta,si la glumele mai porcoase.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #429 on: 22 July 2019, 14:02 »
nota: de-acum incolo o sa notez din oficiu -5 puncte pentru orice film PC

Am vazut in uichend Widows, a intrat in lista HBO GO: heist movie afectat grav de agenda de culoare desi intriga ar fi fost interesanta (vaduvele unor talhari se vad nevoite sa planifice la randul lor un tun pentru a scapa de datoriile lasate de defuncti). 1/10

Agenda PC cat cuprinde, actori cunoscuti insa, pe motivul asta am si vizionat filmul cap-coada.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #430 on: 23 July 2019, 09:59 »
The Band of the Hand
uin film din 80s, care mi-a placut ENORM
mi-aminteste de warriors si red dawn, e acel gen de film cu tineri infractori si arme.. destul de original si ciudat, ceva pentru cui agreeaza filme B si "comori ascunse" prin gunoiul de ratinguri
pentru ca e redus la 13% sau ceva, incredibil de gresit judecat. oameni buni, e foarte bun si vi-l recomand fara misto. are evolutie de personaje, razbunare facuta corect si tot ce vreti.
7.5/10 ftw
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #431 on: 23 July 2019, 15:38 »
The Nightshifter (aka Morto Não Fala)(2018)
https://www.imdb.com/title/tt7986672/

Daca esti genul care doarme cu lampa de veghe probabil ar trebui sa il vezi ziua in amiaza mare ca are cateva scene tari. Bravo, domnilor brazilieni, ati livrat un horror pe cinste. Ah si este totalmente incorect politic, cum imi place mie (relatia barbat-femeie trece prin toate fazele "delicate" de la cuckold, eu te-am facut, eu te omor, adio dar raman cu tine etc samd)

8/10
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #432 on: 24 July 2019, 21:03 »
stuber
mi-a placut! am ras ..la un moment dat am izbucnit in ras (tatuajul m-a starnit)
poate ma insel dar pare a fi singurul pe vara asta  - si printre foarte putinele filme satisfacatoare din tot anul..
aveam nevoie de o comedie ordinara, ca de aer. bautista e talentat, restul nu prea.. sorvino si chinezul fura slabi. ok nuff said.
7/10
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #433 on: 25 July 2019, 11:16 »
https://www.imdb.com/title/tt2274648/
Hellboy 5/10
M-am uitat la el fara vreo asteptare. Nu mi s-a parut chiar incredibil de prost, e masticabil pt un popcorn movie. Glumele lui Hellboy tot mai rasuflate, personajele tot mai degeaba. Singurul lucru bun e ca se bat mult.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #434 on: 26 July 2019, 07:54 »
spider-man 1 2 3

trilogia comics perfecta. imi pare foarte rau pentru entuziasmatii marvel si toata hoarda de fanboism.. s-a realizat deja tot ce se putea - de unul sam raimi.

nu pot gasi cusur la primele doua, care sunt perfecte. al treilea incepe slab, are prea multi villains - dar se descurca!
10 10 7.5

este prima mea vizionare, credeti sau nu. pentru ca probabil in perioada respectiva nici nu luam in considerare jumate din filme.. daramite sa imi pierd timpul cu ele (cam ca acu, dar mai bine)
insa da, pe partea comics spider-man cu sam raimi a atins perfectiunea. and that's the truth, ruth.