Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192970 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #495 on: 01 October 2019, 22:50 »
Rambo: Last Blood (2019) - 6/10, cu indulgenta. Scenariu slab, multa "filozofie" pe acelasi calapod. Pare sa fie "Last Rambo movie".
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #496 on: 07 October 2019, 14:14 »
Ad Astra - 6/10

Un festival al plictiselii si doua ore din viata pe care nu le voi mai recupera niciodata. I-am dat un punct in plus pentru Brad Pitt, caruia nu am avut ce sa-i reprosez.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #497 on: 08 October 2019, 10:34 »
midsommar 8-9/10.. iti ofera mereu o stare de neliniste, stai si astepti sa se intample ceva .. ceea ce e contrastant pt ca are cadre largi, luminoase, colorate.. dar stii ca urmeaza ceva nasol. Si urmeaza :D
Foarte fain facut, desi ia o reteta clasica, o impacheteaza foarte frumos.

Mi am adus aminte.. la naiba cu coronitele alea de flori.. fuck them.. ca faceam de astea in clasa 1-2 sau pe acolo ..
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #498 on: 08 October 2019, 12:23 »
rapid, ca-s in criza de timp..

joker. bun, solid, drama aproape fara legatura cu superheros, asta fiind foarte bine. 8, prefer ledger si scorsese - dar bun, must see.
ad astra. borefest, woke, insa depinde in ce dispozitie si cu cine esti.. 6
rambo last blood. ma, e rambo, dar nu se remarca la productie.. 7 - nitel sub asteptari.
parasite 8,5 - l-am asteptat.

 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #499 on: 10 October 2019, 01:14 »
Joker - foarte bun, simbolistica la greu, psihologic, dramatic, fara super eroi si fara prostii, chiar merita de vazut la cinema, un film pe gustul meu si fara prea multa actiune de genul pew pew 8.5/10 binemeritat!
Midsommar 5/10 - eu nu stiu cum ati putut da notele astea mari, eu cu prietena ne-am pus mainile in cap si chiar nu s-a intamplat mai nimic in film, cadre lungi, plictisitor, fara un tel anume sau poate nu l-am inteles noi, poate era acolo ceva, poate nu am dat atentie, nu stiu...insa nu il recomand, sorry...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #500 on: 13 October 2019, 21:31 »
aveam de vazut cinci, apoi trei; el camino, 3 from hell si art of self defence. timp deloc, de niciunul.. eh ce am ales? stupid me..

art of self defence. nu doar ca nu am ras o data, insa e ceva profund defect si stricat cu abordarea asta. povestea era buna, daca ajungea la un regizor adevarat. si actor - heisemberg asta e panarama.. zero pentru el, cinci pentru film.

hey pentru cine e pe faza in momentul asta, ascult live asa ceva..
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #501 on: 14 October 2019, 22:22 »
Midsommar 5/10 - eu nu stiu cum ati putut da notele astea mari, eu cu prietena ne-am pus mainile in cap si chiar nu s-a intamplat mai nimic in film, cadre lungi, plictisitor, fara un tel anume sau poate nu l-am inteles noi, poate era acolo ceva, poate nu am dat atentie, nu stiu...insa nu il recomand, sorry...


Eu calatoresc destul de mult si am nimerit in zone/comunitati diferite. Am putut sa `empatizez` 100% cu personajele si poate de aceea mi-a placut.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #502 on: 17 October 2019, 05:23 »
el camino - mdea, astia nu se pot resemna c-au ingropat breaking bad inainte de-a stoarce maxim din el si now tot se strofoaca sa recupereze prin alte si alte ciorbe reincalzite. da' mortul e mort (si nu se mai intoarce de la groaba), si nici busuiocul nu se mai drege daca torni in nestire peste el zeama chioara dupa zeama chioara.

anyway, pe cine pana mea mai interesa soarta lu' jesse pinkman dupa onania aia jenibila de sezon 5 part two?! mai ales ca nu prea stiau ce sa faca cu el nici la vremea cind serialul era in plina efervescenta (jesse a fost mereu veriga slaba a bb; cum isi pierdea gilligan inspiratia, cum mai tragea de par o alta - a saptispea -  criza de constiinta a lui pinkman).

cu fiecare noua tentativa de resuscitare devine tot mai evident ca excelenta care s-a atins cind s-a atins, s-a datorat in mult mai mare masura improvizatiei si accidentului ferici decit discernamintului si intentiei clare & deplin constientizate.

5 cu indulgenta

p.s.
poate fi vazut la fel de bine si ca o "avanpremiera" la matrix 4 (aceeasi poveste si acolo: a fost odata ca niciodata un accident fericit, dupa care au urmat o gramada de pirturi)
« Last Edit: 17 October 2019, 05:25 by indicopleus »
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #503 on: 19 October 2019, 06:23 »
deadwood - pe mine m-a cam plictisit, dar pentru cine e mai nostalgic din fire s-ar putea califica la un 6.5 - 7 (fie si doar pentru a-ti vedea eroii imbatrinind si stingindu-se -  replica finala a lui swearengen il salveaza de-a fi fost prea sters in rest)
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #504 on: 19 October 2019, 14:07 »
Un homme et une femme - 10/10 - parfait. 50+ ani mai tarziu nu ar putea fi facut mai bun. Mi-a distrus cateva mituri in privinta unor regizori actuali pe care-i consideram inovatori si originali.
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #505 on: 23 October 2019, 17:26 »
Vazut si eu el camino.  5/10.  Prea mare foamea de bani,neaparat trebuia sa mai mulga ceva, nu este cel mai prost odios film vizionat anul asta, dar se putea si fara. Sfarsitul ar fi trebuit sa ramana acelasi,daca nu stiu,chiar doreau,puteau sa faca un fel de "alternate ending" la serial sau ceva in genul in care in max 10 minute intra toata povestea din el camino. Pur si simplu nu era nevoie de acest film.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #506 on: 23 October 2019, 21:17 »
Doar pt El Camino am vrut sa activez netflix-ul(acum sunt pe hbo). Ziceti ca nu are rost 10 gauroi ?
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #507 on: 24 October 2019, 01:09 »
neah, n-are. firesc ar fi sa ne plateasca ei ca sa ne uitam la asa ceva :)

ia-l de la "baieti"
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #508 on: 24 October 2019, 01:43 »
Poate pt altele ar merita.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #509 on: 25 October 2019, 11:40 »
Oricum ... dupa ultimul virus pe care l-am luat de la baieti (care nu s-a dat sters decat cu reinstall de Windows) ... m-am cam lecuit (ca n-a fost prima oara). Asa ca mi-am pus si Netflix si hbo. Poate si Prime in viitor. Pana la urma ... 80-90 de lei pe luna pentru toate trei sunt 4 pachete de tigari ... si stau linistit. Nush cum e cu Rakuten ... au abonament sau platesti pentru fiecare film?
« Last Edit: 25 October 2019, 11:51 by Hideyoshi »