Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192932 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline joobsekker

Ultimul film vazut
« Reply #645 on: 20 December 2019, 14:18 »


lol. exact cum asteptam. Predomina cuvinte de stupid, stupid, mixed mess, stupid :) Si asta a gasit la vremea lui, chestii bune in last jedi. S-au pisat cu spor pe story, lore, caractere, absolut tot.


LOL

Nu l-a mai platit Walt Disney pe Joe sa faca o recenzie favorabila ?  :D

Se vede ca  e tare suparat. 

Eu am impresia ca Joe nici nu stie sa faca o recenzie la un film sau la un serial si poate urmareste trendul si valul de hate declansat de  rotten tomatoes.  S-o pricepe la  criticat jocuri, dar la criticat filme e PRAF! 

Ca la primul film care a fost un remake jenant dupa New Hope  a fost tare fericit si i-a dat nota 8 pe vremea cand Disney inca mai platea recenzori sa-i linga pe producatori in cur.   Pentru mine, Force Awakens a fost o dezamagire CRUNTA! 



 
« Last Edit: 20 December 2019, 14:29 by joobsekker »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #646 on: 20 December 2019, 14:29 »
primele 3 sunt subiective, daca pe tine te -au marcat emotionant asta e.. inteleg

palpatine - arata ca o marioneta, un bad cgi.. nu mi-a insiprat nimic.. era doar o mumie animata de un brat robotic (ceva manga style)
flota imperiala si tunul ala - call this bs - deci tipul ala a avut resurse sa construiasca ditamai flota si sa o tina ascunsa, apoi a reusit cumva sa puna pe fiecare destroyer un tun de ala.. (cu ceva timp in urma.. abia au reusit faza asta pe  Death Star) .. deci flota aia avea o forta imensa in univers.. fiecare nava era capabila sa distruga cate o planeta .. si totusi. Palpatine era cringe cu nepoata -sa in fata

fantoma lui luke -- lasati-l sa moara va rog.. tot filmul e plin de fantome.. alta problema disney.. asumati-va mortii ma!!

---
vad ca ai o problema mare cu avengers :))
« Last Edit: 20 December 2019, 14:32 by duke_zz »
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #647 on: 20 December 2019, 15:25 »
Cred ca a `nebunit lupu`, nu pot sa cred ca e nevoie de asemenea discutii la vomele astea scoase de Disney... Ireal. E ca si cum ai incerca sa il scoti muzician pe alde Guta sau vali vijelie :))))

Am dat linkul ala cu angy joe tocmai pentru ca are plangeri LA OBIECT, nu din auzite. adica mai mult de negru pe alb ce dracu` sa mai vrei.

Star Wars il compari cu alt Star Wars. nu cu Avengers, nu cu matrix si nu cu cenusareasa. E o cu totul alta mancare de peste.
« Last Edit: 20 December 2019, 15:34 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #648 on: 20 December 2019, 15:55 »
Va certați pe potcoave de cai morți, Disney's SW sucks dar se duce lumea la cinema si le da banii pe bilete  :)

La mine e mai simplu, dupa ce am vazut cu greu prima basina cu vagina jedi powers (avem la sala femei cu centuri mari si la o adica le batem de se kk pe prețioasele dumnealor gauri) si cu baiatul ala emo in rol de dark warrior stranepotul lu' bunicu' dupa sora-sa vara cu lenuța lu vasalie am zis ca gata there's no fucking way I'm gonna watch them anymore, not even downloaded, or pay for any of that bullshit.

Lucas a vandut cand povestea era mult prea spusa si mult prea incheiata si probabil personal n-a vrut sa se coboare si mai jos decat prequel trilogy (ma rog, Revenge of the Sith a mai fost cum a mai fost).

Disney o sa toarne rahat star wars pe banda rulanta sequels la prequels la sequels la povesti separate de personaje, featuring maimuța aia (care a colapsat beata in avion cu cocaina heroina si MDMA in sistem) restaurata digital until the end of times.

Varianta logica ar fi sa incetați sa le mai dați banii pe bilete, votați cu portofelul, abia atunci se opresc din turnat rahat pe banda  :)

Si sper sa se duca si asta pe calea alien predator terminator unde s-a saturat lumea de basini de nu-i mai intereseaza nici macar pe aia de 12 ani sa mai vada ceva legat de subiect si se mai pune franciza la saramura pentru macar vreo 20-30 de ani (asteapta sa mai creasca o generație de fraieri cu bani de un bilet pentru care rahatul este ceva nou si interesant).

Din pacate fiind vorba de Disney o sa mai dureze ceva pana dau pe minus, se cam pricep sa-si vanda rahatul frumos impachetat :)
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #649 on: 20 December 2019, 23:44 »
La unii le plac, la altii nu. In viitor vor trebui sa gaseasca solutii ca sa nu mai vanda bilete la cei la care se constata ca nu le plac unele filme (sau alte produse), ca sa nu mai vada filme care nu le plac si sa comenteze aiurea, precum cei care nu pot sa vada filme 3D fara neplaceri si dureri de cap, dar insista sa le vada, dupa care se plang ca nu-s bune, fara sa priceapa ca doar pentru ei nu-s bune si ca nu-s facute pentru ei.

O profilare cu AI si niste coduri de acces client ar rezolva usor problema. ;D

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #650 on: 20 December 2019, 23:52 »
^nu te inteleg.
oricine are dreptul sa nu ii placa ceva, sa protesteze.

de ce sunt unii asa ofensati de nemultumirea altora? asta e intrebarea.

 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #651 on: 21 December 2019, 01:04 »
Poate e ceva mai complicat de explicat. "Oricine are dreptul sa nu ii placa ceva, sa protesteze." Problema e cu cei care stiu/anticipeaza din start ca ceva nu e/nu o sa fie pe placul lor si totusi insista sa "consume" produsul, dupa care devin excesiv de vocali. In paralel ii avem pe cei carora le place tipul respectiv de produs si vor sa consume mai mult, pe langa cei cu potential sa le placa, dar se iau dupa haterii vocali si nu incearca/consuma produsul sub influenta informatiilor de la hateri.

Problemele apar cand haterii ajung sa aiba o influenta suficient de mare incat sa compromita productiile ulterioare si asta anuleaza sansele sa ajunga ceva la cei care si-ar dori mai mult din acel ceva.

Exista informatie destula despre oricine astfel incat si poata fi "profilat" in legatura cu o gramada de lucruri, astfel incat sa i se poata recomanda anumite produse sau sa-i fie restrictionat accesul la altele. De ex. pe youtube sunt deja o gramada de materiale la care te avertizeaza ca sunt "recommended for you", doar ca inca nu sunt si altele cu mentiunea "not recommended for you".

Alt exemplu, spunea cineva anterior ca sa nu se mai faca filme cu "Alieni", ca el s-a saturat de ele. Eu vreau sa se faca filme cu "Alieni", daca se poate dupa niste idei cat mai originale venite de la niste scriitori cu imaginatie bogata. Deci de ce sa nu se faca? ;D
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #652 on: 21 December 2019, 15:43 »
NICIODATA FANII SI HATERII nu au hotarat ce face hollywood.
dar sunt blamati TOTDEAUNA.

exact ca in politica, publicul platitor e balacarit cu tot felul de acuze. pune o oglinda in fata disney, si scuipa acolo. valabil pentru oricine da in public!
niciodata sa nu acuzi clientul. clientul e SFANT.

..vad ca am de lucru, am sa revin.

PS
i am disappoint
« Last Edit: 21 December 2019, 15:44 by Monier »
 

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #653 on: 21 December 2019, 16:33 »
Pe subiectul Alien daca ar mai gasi ceva intr-adevar interesant de povestit cu regizori buni si niste actori talentați si nu din ceia plictisiți reciclați piele intinsa botoxați n-as avea nimic impotriva sa se mai faca filme.

N-au scos decat rahaturi si au cam ingropat francizele.

Ei finanțatorii/producatorii/scenaristii/regizorii/actorii

Nu noi, spectatorii

Problema este ca dintr-o idee para scormonita, ultra rasucita si mega rasuflata n-ai ce sa mai scoți ceva extraordinar, pentru ca s-a plictisit lumea de ea, e valabil si in muzica si in literatura si in general cam la orice...

Competiția cu the likes of flexnix nu-i prea ajuta, lumea are 8țiuni.

Dupa cum am mai zis, eu votez cu portofelul: platesc bilete/cumpar filmele care imi plac.
Recomand ca toata lumea sa faca la fel pentru ca astia nu se opresc din turnat rahaturi pe banda decat cand ies in pierdere.

 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #654 on: 22 December 2019, 00:32 »
plac si sa comenteze aiurea


Faptul ca vreau calitate e aiurea?
Actiunea, actorii, plotul, cringe stuff, lipsa de logica, stupiditatea deciziilor, calitatea execrabila a unei productii care se caca cu spor pe generatii de oameni care acu crescut cu ceva mai bun?
Ai vazut Expanse? ai vazut ce inseamna un sci-fi de calitate? Mai poti sa iesi din casa dupa asta sa zici ca...Star shit @Diseny e bun? REALLY???

Si acum regret ca nu am inregistrat la Force Awakens cum o sala intreaga in Cinema City Iasi a izbucnit in hohote cand si-a dat antitalentul ala masca de pe cap. Cum au plecat cupluri intregi din sala... JEsus crist. Asta nu e calitate. E circ. E un circ odios si meschin.
« Last Edit: 22 December 2019, 00:35 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #655 on: 22 December 2019, 15:18 »
Si acum regret ca nu am inregistrat la Force Awakens cum o sala intreaga in Cinema City Iasi a izbucnit in hohote cand si-a dat antitalentul ala masca de pe cap. Cum au plecat cupluri intregi din sala... JEsus crist. Asta nu e calitate. E circ. E un circ odios si meschin.
Nici mie nu mi-a placut personajul im prima parte, si nici in a doua, dar a terminat trilogia mai mult decat onorabil... In final s-a dovedit a fi un personaj cheie, iar mutra aia de papagal s-a dovedit a fi esentiala. Si asta intra la categoria "calitate".
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #656 on: 22 December 2019, 19:37 »
Ce aberatii poate sa scoata olds.

Aia sunt interesați sa vândă bilete, cât mai multe. Hateri sau nu.

Și e de cacat sa-i spui unuia “tu nu poți sa vezi filmul asta pt ca poate nu o sa îți placa”. Dac la ce te poți aștepta de la un puiuț de comunist, pt ăștia cenzura e prima măsura.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #657 on: 23 December 2019, 11:41 »
hhh i dunno dude

dar olds a zis exact ca brie larson: this is not for you.


a nu se confunda cu piesa pearl jam -https://www.youtube.com/watch?v=Ui7RENNaXMc
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #658 on: 23 December 2019, 12:09 »
A se confunda cu piesa Metallica
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #659 on: 23 December 2019, 12:22 »
AHAHAHAHAHA  I LOVED THAT

"YEHEEAAA


UUUUUUUU!!"