Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192955 times)

hiv_ and 3 Guests are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #735 on: 28 March 2020, 21:57 »
Am revazut Spaceballs!
Ce incredibil de amuzant. Dar si mai incredibil, e cu adevarat bun ca poveste, e mai SW decat disney shit.
Nu ma asteptam, spre uimirea mea, parodia e in plus autentica. Multe glume imi scapasera, de fiecare data am ras la ceva nou.
10+10/10
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #736 on: 29 March 2020, 00:42 »
Bloodshot (2020) - 8,5/10  Chiar daca e cotat ca fiind un film din gama "Superhero", lui Vin Diesel i se potriveste foarte bine rolul si face actiunea "comestibila", precum a facut-o si Arnold in Terminator. ;D
Actiune multa, CGI de inalta calitate, coloana sonora profunda (Steve Jablonsky), poveste OK.
 
The following users liked or thanked this post: cezar

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #737 on: 30 March 2020, 09:15 »
Gun Akimbo: M-a distrat copios. Din categoria Hardcore Henry, Crank, Happy. Dar parca mai bine facut decat primele 2. As zice cam 8.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #738 on: 30 March 2020, 20:22 »
L-am vazut si eu dar mi s-a parut de un 5.
La Hardcore Hanry eu nu am rezistat mai mult de 15 minute. Happy e bine peste si e serial.
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #739 on: 31 March 2020, 10:23 »
O multime de seriale dau ceata lung metrajelor de ceva vreme :) Nu e de mirare.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #740 on: 03 April 2020, 12:09 »
Gun Akimbo: M-a distrat copios. Din categoria Hardcore Henry, Crank, Happy. Dar parca mai bine facut decat primele 2. As zice cam 8.
hey man, ce se mai intampla acolo unde esti?

cum te simti, bine sanatos?
-

gun akimbo m-a distrat, dar ciocanul a pus punctul pe I. oricum..fara pretentii.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #741 on: 07 April 2020, 22:28 »
Surprinzator dar mi-a placut harley quinn (serialul).
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #742 on: 09 April 2020, 23:32 »
Annihilation - 7+/10. Less is more. Se putea si mai bine, dar m-a gâghilat in mod placut.
 

Offline cezar

Ultimul film vazut
« Reply #743 on: 10 April 2020, 22:11 »
Annihilation - 6,9 - Simpatic, plictisitor, puțin idioțel în câteva locuri. Natalie drăguță ca de obicei. Muzica bună pe final.

Post Merge: 10 April 2020, 22:24
Nu merge edit-ul.
Moderat - The Mark { Interlude } | EXTENDED | Annihilation Soundtrack with video
« Last Edit: 10 April 2020, 22:24 by cezar »
חסר בית
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #744 on: 11 April 2020, 05:03 »
bad boys 3 - o da (cu buna stiinta) in telenovela (na, mai mulge si din piata aia - mai bine o chemau direct pe thalia) si  fratii petreus par destul de obositi, insa pe partea de action e inca viu si misca ceva. sta pe la 6.5 pe acolo
« Last Edit: 11 April 2020, 05:15 by indicopleus »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #745 on: 11 April 2020, 09:48 »
dadada.. buna muzica, se potriveste



dar ce se intampla cu toata lumea pe acelasi film, parca annihilation era deja vechi!? sa inteleg ca asta se cam da pe netflixi hm..

mi-amintesc de el la modul pozitiv. eu cred ca problema cea mai mare este starul ales prost, apoi regizorul destul de fraged in ale meseriei. cred ca beneficia exponential mai bine cu..
- margot robbie
- si oricare din ..ridley scott; nolan; danny boyle; chiar si Joe Cornish (cu attack the block). pe acelasi scenariu, dar mai lucrat si cizelat.





« Last Edit: 11 April 2020, 10:05 by Monier »
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #746 on: 12 April 2020, 00:12 »
the gentleman - mega boring, am rezistat cu greu pina spre jumate dupa care jet. pacat de actorii aia


 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #747 on: 12 April 2020, 06:47 »

hey man, ce se mai intampla acolo unde esti?

cum te simti, bine sanatos?


Toate bune. In carantina asa ca work from home, binge shows si wow.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #748 on: 12 April 2020, 14:37 »
Ex Machina - ca să-i epuizez opera lui Alex Garland. Mdrăguț dar subțire. Primează forma și nu fondul. Forma, vizualul, povestea și interpretarea, cam în ordinea asta. Un -7/10 cu îngăduință pentru ca e un film corect. Personajele umane cam unidimensionale.
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #749 on: 13 April 2020, 14:27 »
Garland a scris Sunshine si 28 days later (uitati-va si voi la ce trebuie, nu la petarde) :)
Dar da, regia nu e de el.