Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192838 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline endler

Ultimul film vazut
« Reply #840 on: 07 December 2020, 17:45 »
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #841 on: 07 December 2020, 20:18 »
Ok, si???

Vazut pe netflix o comedie germana, titlul ceva gebn Christmas Crossfire. Destul de bun, comedie absurda. Doar prin faptul ca nu e americana o ridica cu cel putin un punct :D




normal, de vazut cu audio-ul in germana, cel in engleza sucks ass.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #842 on: 08 December 2020, 13:16 »
21 Bridges - 6.5/10 - clasicul police flick cu plot twist ... e mai degraba meh ... dar are unele scene de actiune bine realizate.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #843 on: 08 December 2020, 19:09 »
Mosul: brutal, real, ISIS. Bine jucat, bine filmat. Bun, cam de 8/10. Nu prea multa propaganda si putina drama emotionala pe final.

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #844 on: 09 December 2020, 11:31 »
Greenland - 7.5/10 , chiar mi-a placut si dupa cum imi plac mult filmele apocaliptice, ma bucur ca se mai realizeaza ceva de genul. Desi e cam timingul ciudat cu perioada asta, il recomand ca fiind un film bine realizat :) Pot merge si catre 8, dar e mai bine 7.5 ;) 

https://www.imdb.com/title/tt7737786/?ref_=nv_sr_srsg_0

Sputnik - 7.5/10 un film foarte bun SF rusesc, ii dau mai putin pentru ca este mai incet si totusi s-a terminat destul de aiurea, as fi vrut mai multe detalii. Dar pentru impatimitii SFului este un must see. Foarte bun jocul actorilor, jos palaria.

https://www.imdb.com/title/tt11905962/?ref_=nv_sr_srsg_0

« Last Edit: 11 December 2020, 16:47 by Monstru »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Online burebista

Ultimul film vazut
« Reply #845 on: 10 December 2020, 09:56 »
Tenet. Idee interesanta, mi-a pus creierul pe moate de citeva ori dar in schimb actorii sunt cam jalnici. De vazut daca chiar nu gasesti altceva de facut doua ore juma'. :)

Boss Level. Un film de popcorn, m-am relaxat cu el.

Honest Thief. Ugh. Un siropel dezlinat si improbabil. Cit dreq mai poti stoarce din Liam asta?
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #846 on: 13 December 2020, 23:23 »
tenet - casting praf, partea de action praf, iar ideile alea sint deja prea locuri comune, prea "rasuflate" ca sa mai aiba potetialul de mindblowing cu care ne obisnuise nolan (memento, inception etc). acu 15-20 de ani poate sa  fi fost wow, astazi (dupa primer, coherence, predestination etc) - doar a reusit sa ma plictiseasca grav 95% din timp...

cam de 6.5 asa
« Last Edit: 13 December 2020, 23:45 by indicopleus »
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #847 on: 14 December 2020, 12:50 »
Tenet. Idee interesanta, mi-a pus creierul pe moate de citeva ori dar in schimb actorii sunt cam jalnici. De vazut daca chiar nu gasesti altceva de facut doua ore juma'. :)

Boss Level. Un film de popcorn, m-am relaxat cu el.

Honest Thief. Ugh. Un siropel dezlinat si improbabil. Cit dreq mai poti stoarce din Liam asta?

Tenet e un spectacol vizual, clar. In mod ciudat Protagonistul are momente cand joaca fix p**a si dupa aia, parca schimba filmu` si are niste replici extrem de bine redate, parca e alt actor. Filmul a meritat fara doar si poate, un mind fuck interesant si destul de original. O alta chestie super enervanta, sunt niste secvente in care muzica e mult peste dialog, fara subs nu ai nici o sansa sa intelegi ce se vorbeste. Pattison devine unul din preferatii mei, hai ca aici a jucat iarasi extrem de bine.

PS: Liam is a GOD, daca il vorbesti de rau risti sa primesti "the call" :)))
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #848 on: 26 December 2020, 01:11 »
WW84: cam 6/10. Nu a fost chiar atat de rau pe cat credeam.

Efectele speciale si fazele de cafteala de kkt.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #849 on: 26 December 2020, 17:01 »


Boss Level.    https://www.imdb.com/title/tt7638348/?ref_=tt_urv   7.5 - 8/10.   Groundhog day popcorn flick action.    Nu va fi pe gustul tuturor, nu este ceva "masterpiece" in acting sau story, dar este un film de actiune bun.

Ignore list :astateofmind
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #850 on: 27 December 2020, 02:50 »
Greenland - mai bunuț decât m-aș fi așteptat, un 6.
Legend - Tom Hardy poate, putea și mai bine dacă îl/îi lasau scenariul și regizorul, care săracul îl emulează pe Scorsese, dar nu-i iese. 7 cu îngăduință, un punct fiind pentru imaginea superbă.
The Midnight Sky - God, no. God. No. Mizerie mai mare de la Signs încoace nu am văzut. Bănui că Clooney i-o fi fost dator vândut cu ceva scriitoarei cu romanul, de l-a produs și regizat.
Nu știu, 3?
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #851 on: 27 December 2020, 05:59 »


Boss Level.    https://www.imdb.com/title/tt7638348/?ref_=tt_urv   7.5 - 8/10.   Groundhog day popcorn flick action.    Nu va fi pe gustul tuturor, nu este ceva "masterpiece" in acting sau story, dar este un film de actiune bun.



merci. popcorn movie, relaxant. exact ce aveam nevoie.


frate cum arata meadow williams la 55 ani ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #852 on: 27 December 2020, 19:22 »
Mosul: brutal, real, ISIS. Bine jucat, bine filmat. Bun, cam de 8/10. Nu prea multa propaganda si putina drama emotionala pe final.
Bun, bun, Merita un 8.
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #853 on: 03 January 2021, 03:10 »
What Happened to Monday (2017) - 7,5. Un film SF chiar interesant despre ce s-ar putea intampla peste cateva zeci de ani cand planeta ar ajunge suprapopulata.
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #854 on: 12 January 2021, 12:58 »
Lost in translation - 10/10 - revazut dupa 10+, poate 15 ani. N-am ce-i reprosa.
Funeralii fericite - 6+/10 - daca era primul film al lui Malaele as fi inteles, dar imi da pe alocuri impresia de teatru filmat, iar cand nu, se intampla sa fie filmat aiuristic, atunci cand nu e aproape genial. Cute.