Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192953 times)

hiv_, Dundee and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #885 on: 21 April 2021, 01:48 »
inca nu, l-am luat acum citeva saptamini la pachet cu https://www.imdb.com/title/tt2106476/ , da' p'orma n-am mai avut chef de ele :)

am revazut cu aceeasi placere (bine, nu chiar cu aceeasi, ca s-a mai datat si el intre timp) cu care il vazusem la vremea lui dangerous liaisons











« Last Edit: 21 April 2021, 02:05 by indicopleus »
 

Offline Natsukao

Ultimul film vazut
« Reply #886 on: 21 April 2021, 10:42 »
The father. Alzheimerul pentru purişti. Bineinteles, e marketata acea parte de boala in care sarmanul muribund inca mai gaseste franturi de amintiri pe care incearca, zadarnic, sa le uneasca in ceva logic. Si asta e emotionant. Cum toata lumea incearca sa-l sprijine, dar mai degraba sa-l arunce la azil pt ca life goes on. Si asta e si mai emotionant. Lipsesc partile in care deterioarea si dezumanizarea se contopesc, iar asta face filmul incomplet. Chiar abject. A Hopkins, 103 ani, legend. Probabil avea clauza de demnitate: doar monolog, fara pampersi. Chiar si asa, greu de justificat doua ore de film, in care oricum n-ai demonstrat mai nimic dpdv al scenariului. Pericol mare pt rol principal, insa, scălămbăiala asta trebuie pedepsita exemplar. 6/10

Promising young woman. Cred ca s-a vrut un film serios :)) dar e atat de naiv scris, fara prea mult sens si credibilitate, cum doar o femeie putea să (se) frigă pe acest subiect :)) Insa am apreciat cateva artificii: replici bune, falsa impresie de lady vengeance (de care s-a abuzat, deci o idee buna facuta praf), poate si Carey Mulligan - mai mult cand face romcom cu toată lumea, decat atunci cand e janis joplin si se pişă pe ea. Oricum, dezamagit si de nominalizarea asta, insa umpic superioara celei cu taica Hopkins. 6,5/10
« Last Edit: 21 April 2021, 10:50 by Natsukao »
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #887 on: 23 April 2021, 20:55 »
Văzut și eu Nobody.
Fix ce trebuie dacă știi cam ce fel de gen e.
Mi-a plăcut.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #888 on: 24 April 2021, 21:49 »
Mortaaaaaal Kooooombaaat
gg, nice movie! E ce trebuie: bad acting cat sa fie bun, scenariu usor de inteles, mult fan service, canon respectat in mare, gore + fatalitati cum trebuie, one linere si desigur bataie.
Cole e degeaba pe acolo, Liu Kang e cam gay, Raiden are fata de betivul satului, Goro e the shit! si Kano pare ca duce tot filmul in spate. Pacat ca nu apare si Johnny Cage (inca)

Sariti pe el ca e bun (pt ce se vrea)
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #889 on: 26 April 2021, 07:52 »
Mortal Kombat 6.5/10 - Film bun. Dar e doar pentru fanii jocului.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #890 on: 26 April 2021, 09:02 »
eu as da cm 3/10 lu Mortal Kombat ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #891 on: 27 April 2021, 20:52 »
The father.  7/10.  Dureros, nu este la un nivel de Grave Of The Fireflies,dar nici nu este usor de digerat,mai ales pentru cei care au avut cazuri similare in familie.

Nobody. 7/10. Cum s-a mai mentionat, un fel de John Wick, not bad action flick.

Mortal Kombat  5 catre 6.  Nu mi s-a parut nici bun,nici rau. E ok pentru ce vrea sa fie,nici primul nu a fost nu stiu ce, iar Annihilation a fost un dezastru total. Oricum majoritatea filmelor facute dupa jocuri sunt cam "meh".

https://www.imdb.com/title/tt5932368/  Vanquish.   Am rezistat 15 poate 20 minute, am sters filmul. Nu inteleg ce dzo cauta Morgan Freeman in acest film.Initial de aia l-am descarcat, Freemam de obicei nu joaca in filme proaste,asta in schimb e sub orice critica.
« Last Edit: 27 April 2021, 20:56 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #892 on: 27 April 2021, 21:13 »
Nu inteleg ce dzo cauta Morgan Freeman in acest film.
Lasă că tocma' ce-am văzut și eu The Virtuoso.
https://m.imdb.com/title/tt4136456/
Și asta la câteva zile după Father.
Oh Doamne...
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: slicker, Nosferat

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #893 on: 21 May 2021, 09:39 »
Vazut French Exit.
Mie mi-a placut dintotdeaauna de Michelle Pfeiffer si nu m-a dezamagit nici aici.
Filmul e ciudatel, slow paced cu citeva faze de dark humor dar mi s-a parut oarecum nefinalizat.

Ma rog, daca va place Michelle si n-aveti ce face fo' doua ore aruncati un ochi pe el. Altfel nu stiu ce sa zic...
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #894 on: 22 May 2021, 05:34 »
Army of the Dead: cel mai prost film al lui Snyder si prost in general. Are totusi ceva valoare de entertaining dar nu prea multa ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #895 on: 23 May 2021, 18:18 »
Eu l-am vazut pur si simplu la caterinca, nu cred ca s-a vrut luat in serios. I-a placut si sotiei :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #896 on: 26 May 2021, 16:22 »
Wrath of Man - un 7.5 cinstit. Imi era dor de un film cu Statham. Bashca in regia lui Ritchie. Pentru palierul lui ... un clasic. Plus ca apar si tot felul de actori mai mult sau mai putin cunoscuti ... dar care mie imi plac: Jeffrey Donovan, Holt McCallany, Scott Eastwood
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #897 on: 26 May 2021, 18:28 »
Da la mine un 6.5. Sunt mai pretentios. Decent Statham flick.

In plus daca nu scria pe ecran Guy Ritchie nu as fi banuit niciodata ca el este regizorul.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Online Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #898 on: 26 May 2021, 23:10 »
L-am vazut si eu. Pentru Statham, e chiar ok. Si la fel, nu se vede deloc semnatura lui Ritchie in film, multe clisee si badassery specifice Hollywood.
Merge asa de un popcorn - 7/10
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #899 on: 01 June 2021, 22:55 »
Io îi dau un 8 cinstit.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage