Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #915 on: 09 July 2021, 01:19 »
Eh, ca film e cam de 6 as zice. Ca entertaining daca iti adormi cateva sinapse cam 7.5 (The tomorrow war)
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #916 on: 10 July 2021, 04:01 »
Black Widow:

cam 6.5. Nu-i prea vad rostul, e cam 5 ani prea tarziu ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #917 on: 13 July 2021, 00:48 »
A quiet place - 6/10.

Nu e de mirare ca cativa aliensi omoară toată umanitatea când aproape toți din film sunt prosti de bubuie.

Eu care sunt fan SFuri si de obicei le dau note mai mari, iar setea este mare, acestuia efectiv nu am cum sa-i dau mai mult de 4/6, efectiv mi s-a parut boring si slab rau de tot, nu inteleg de ce l-au mai facut si mai ruleaza si prin cinema...si ii dau maxim 4 pentru CGI, in rest, n-are nicio treaba, ascultati ce va zic, pierdeti 2h sau cat dureaza efectiv din viata DEGEABA, stateam pe telefon pe facebook in timp ce ma uitam :(

https://www.imdb.com/title/tt8332922/?ref_=nv_sr_srsg_0
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #918 on: 16 July 2021, 18:54 »
Gunpowder Milkshake: so bad that is good.

Cinematografia are momente super dar in rest e un big mess. Dar totusi m-a distrat destul de copios, am ras la greu :D
Actingul e sub orice critica, inclusiv Karen Gillian. Singura exceptie pozitiva Carla Gugino.

Pt asta 6/10.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #919 on: 18 July 2021, 12:45 »
Tomorrow War. 7/10.   Plot slab,acting meh, the science thing a fost cam la mistocareala ,in schimb actiune ok,efecte ok. Niste glume mai ok,altele cringe. Insa e ok pentru un film de actiune lnaga niste rontaieli. Nu am avut nu stiu ce asteptari deci nu pot scrie ca am fost dezamagit.

The Hitman's Wife's Bodyguard 5-6/10. Actiunea e ok,insa povestea e fumata deja,nici primul nu a fost nu stiu ce, iar Ryan Reynolds e bun ca deadpool,dar acea satira si sarcasm din deadpool nu functioneaza peste tot. Devine mai mult cringe decat fun.

De Oost . 6/10.  Been there done that. Un fel de "war is bad mkay", varianta slaba din platoon cu niste combinari din Rambo+alte filme din acest gen. Nu a fost un film foarte rau dupa mine,insa ideea in sine nu e originala, a fost vizionata de nspe ori in nspe filme de acest gen,si desigur au luat destul de multe libertati in a interpreta istoria.

Black Widow. 4/10. No.....just........no.

Pig 7/10.  Cand am vazut Nicolas Cage,am crezut ca va fi din nou un film de duzina tipic lui Cage din ultima vreme, gen "straight to dvd", insa dupa mine a fost vizionabil. Are un iz de John Wick pe alocuri,insa nu e genul action packed. E lent,Cage nu vorbeste mult si asa cum e titlul filmului, povestea initial incepe cu un porc.

Quiet Place II.  5/10. Mult sub asteptari.

The wolf's call sau  Le chant du loup.  5/10. Submarine movie. Nu este in genul Das Boot, este mai mult in genul........ Crimson Tide dar varianta mai slaba.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #920 on: 07 August 2021, 06:19 »
Suicide squad (asta cu the in fata) - distract de 7.5. Daca e nevoie puneti creierul pe off and enjoy ;)
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #921 on: 17 August 2021, 12:16 »
Infinite. Nemuritorii buni si rai si lupta lor nemuritoare. :D Merge de popcorn.
Tides. Pamintul raschetat iar cei de pe orbita vor sa vada dupa nspe ani daca e locuibil. Ceva low-budget dar decent filmat/jucat. Nu pierdeti nimic daca-l sariti.
Shaun of the Dead. Nu sunt fan filme cu zombi da' cica asta e o comedioara clasica din cite am citit. A mers, citeva dialoguri savuroase da' nu stiu daca e chiar de 8 pe imdb-ul vietii mele.
« Last Edit: 24 August 2021, 21:46 by mache »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Xelo, Merlin

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #922 on: 24 August 2021, 08:09 »
The Witcher: Nightmare of the wolf: deloc rau. Se putea si mai bine dar totusi f reusit.

Seama f mult cu Castlevania la stil si modul de a insira povestea, chiar si ca poveste dar din pacata nu e nimic original in poveste, departe de Castlevania la acest aspect. Probabil un 7 sau 8/10
« Last Edit: 24 August 2021, 08:13 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #923 on: 05 September 2021, 16:37 »
Pandorum 6/10 - un thriller SF, care merge vazut cand n-ai ce face. Acting si atmosfera ok, si o Antje Traue tanara.
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #924 on: 06 September 2021, 10:59 »
Văzut aseară The Protégé. Un film decent de acțiune cu bătrânei, merge dacă n-aveti ce vedea.
Nici Michael Keaton nici Samuel L Jackson nu ies cu nimic în evidență și nici Maggie Q nu e fo' badass kileriță.
Apar și niște înjurături în română dar dispar repede. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #925 on: 06 September 2021, 20:56 »
Sweet Girl - film de duzina marca Netflix care vrea sa devina Asylum 2.0.. Jason Mamoa joaca ok si cam atat..plot twistu de la final reuseste sa iti faca doar greata... 3 din 10
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #926 on: 30 September 2021, 05:45 »
FF9: WTF??? 9??? 10 cu spin-off-ul ...

Cam 4/10. Oare se opresc sau mai fac???
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline croocodillul

Ultimul film vazut
« Reply #927 on: 18 October 2021, 14:50 »
Dune - 6

Parca ma uitam la ala al lui Lynch adus la zi cu efectele...

E grandios pe alocuri are si scene bune, dar asa o lalaie si parca recicleaza fix ce a creat Lynch. Mi-au placut cateva scene in care sunetul s-a potrivit bine de tot, dar in aceleasi timp unele sunt jucate foarte pueril.

Not great not terrible sau mai bine zis: E frumos, dar nu prea.


Desi sunt fan SF, mi-a plăcut mai mult Bond decat asta!
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #928 on: 19 October 2021, 06:58 »
Dune (ca tot a aparut la baieti) cam 7.5. Muzica parca au fost momente cand nu s-a potrivit mai deloc. Vizual f misto si epic dar parca-i lipseste coerenta, putin. Se putea scurta chiar mult.  Imi aduce F mult aminte de BR 2049.
Dar per total multumit si as vrea sa vad si continuarea.

Ok. deci Dune NU se poate transpune in film. Serialul a fost mai aproape de carte si mai usor de inteles.
« Last Edit: 19 October 2021, 07:17 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #929 on: 22 October 2021, 22:23 »
Dune. a lu` nenea V.
Bai, am plans. am ras. am strigat entuziasmat. Nu cred ca exista film mai bine adaptat dupa o carte. Am citit Dune saga cap coada de vreo 2-3 ori nici nu mai tin minte. Ultima data acum 10 ani? Absolut fiecare parte fin acest film mi-a adus aminte in cap fraze intregi din cartea 1. Cand s-a terminat nu mi-a venit sa cred. Mai stateam lejer 10 ore sa urmaresc ce are Villeneuve asta de spus.
Initial nu mi-a placut de alegerea Duncanului. M-am inselat, a mers uns. Chani black? Liet black woman? am zis initial ca `nebunesc. Dar au mers la fix. Singurele chestii care mi-au lipsit si care ar fi mers pentru cei care au uitat sau nu au citit cartile sunt pasajele introspective ale multora dintre protagonisti. Recitarea litaniei fricii a fost spot fucking on. Macar atat. Baronul top notch. Fremenii, sardaukarii, viermii, costumele, coloana sonoraaa - sa traiesti inca multi ani nenea zimmer- orgasme multiple in urechi.

Mergea mai mult accent pe VOCE, mai multe explicatii, sotia a uitat de cand a citit cartile si ma intreba mereu, ce, de ce si cum :) As mai avea de scris vreo 2 pagini despre nebunia asta dar ma opresc aici pentru ca fanboiu din mine are si limite :)

9.999/10 doar pentru ca s-a terminat prea repede.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: Merlin