Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193028 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline ZorracK

Ultimul film vazut
« Reply #1005 on: 27 April 2022, 22:50 »
Ideea e ca oricum am da-o e prost bai nene filmul asta Batman! Oricat am incerca nu ii putem gasi puncte tari! Ost poate si ceva cadre bune!
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1006 on: 29 April 2022, 22:00 »
Vazut si eu ultimul Batman.   Sincer nu am inteles ce doreste sa fie acest film. Adica nu e nici in stilul mai nou, gen Christian Bale, Christopher Nolan etc. Nu e nici in stilul mai vechi Tim Burton& Micheal Keaton, nu e nici in Stilul lui Adam West.


Ce sa mai scriu, riddler.......wtf is the riddle? I don't get it.  "ala negru de respira  greu, era tatsu baaa" asta era marele riddle? Adica nu stiu,ma asteptam la mai mult.  Nu a fost trist,genul Batman&Robin cu Arnie ca si "mr Freeze" dar dupa mine nu a fost un film bun.  5/10 primeste din partea mea.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #1007 on: 08 May 2022, 22:10 »
Green Book - n-am mai vazut demult un film cu Viggo Mortensen. Jucat foarte bine, si nu numai din partea lui. Mai rar un film la care sa ma uit cu placere cap coada. Are si un iz de Intouchables, bine venit oricum.
9/10
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #1008 on: 13 May 2022, 15:10 »
The Northman 5/10 - nope ... au incercat un fel de Valhalla Rising dar Skarsgard (desi tipul mi-e simpatic) nu e Mads si nici Eggers nu e Refn. Deci fail.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #1009 on: 01 June 2022, 23:27 »
Top Gun Maverick - lejer 8/10 (nu dau 9 si 10 decat la capodopere). De vazut la cinema neaparat. Old school shit cu CGI la minim. Tom Cruise e hardcore. Poate nu in toate scenele controleaza el avionul desi e foarte posibil intrucat stiu sigur ca omul are brevet de pilot pentru avioane de vanatoare. I want more like this.
« Last Edit: 01 June 2022, 23:32 by Hideyoshi »
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1010 on: 02 June 2022, 09:21 »
Zero Contact Nici macar sa nu va ginditi sa dati play la filmul asta.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #1011 on: 02 June 2022, 14:48 »
Zero Contact Nici macar sa nu va ginditi sa dati play la filmul asta.

Tocmai citisem ca nu a avut voie sa atinga nimic :)
https://www.fox9.com/news/top-gun-studio-fighter-jets-tom-cruise
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #1012 on: 02 June 2022, 16:24 »
Zero Contact Nici macar sa nu va ginditi sa dati play la filmul asta.

Tocmai citisem ca nu a avut voie sa atinga nimic :)
https://www.fox9.com/news/top-gun-studio-fighter-jets-tom-cruise

posibil ... nu zic nu ... dar senzatia de acolo e prezenta ... foarte misto realizat ... eu am vrut sa zic ca l-am vazut pe Tom Cruise in filmulete in care piloteaza singur avioane cu reactie ... deci stie ... si credeam ca macar pe el l-au lasat
« Last Edit: 02 June 2022, 16:36 by Hideyoshi »
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #1013 on: 04 June 2022, 20:40 »
Oh fuck acum am vazut ca am dat quote la postarea lui Burebista :))), my bad.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1014 on: 12 June 2022, 09:43 »
Interceptor  4/10.  B rated straight to DVD. Abandonat pe la jumate, woman powaaahhhh cu niste scene total incredible, nu prea pot spune ca imi placuse ceva in acest film.

Last seen alive.  Gerard Butler a inceput sa devina un actor de duzina. Vad ca scoate filme in acelasi stil  ca si  Liam Neeson.  London has fallen,angel has fallen, olympus has fallen, mai toate filmele din ultimii 10 ani sunt in acelasi stil. Un "batran" fie mercenar, fie ceva politai, cu o viata personala mizerabila care trece prin "ceva" adica acel "plot" si dupa care merge sa salveze printesa sau sa se razbune pe cei rai.
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1015 on: 12 June 2022, 09:55 »
Văzut și eu aseară Last Seen Alive. Film de categoria B din toate punctele de vedere.
Bleah.

Poate azi văd The Unbearable Weight of Massive Talent. Cică și-ar fi revenit Cage cu filmul ăsta.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1016 on: 15 June 2022, 22:46 »
Văzut Unbearable ăla. Mi-a plăcut. Un fel de autoironie a lui Cage. Și chiar a jucat OK.

Acu' am terminat Everything Everywhere All at Once. Două ore juma' de WTF, funny, cringe, Jackie Chan action, regie, filmare, sunet, are de toate.
M-a surprins complet.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #1017 on: 20 June 2022, 23:19 »
Everything Everywhere All at Once m-a surprins si pe mine. Nici macar nu stiu ce nota sa-i dau, dar cert e ca nu mi s-a parut o pierdere de vreme.

Father Stu - 8/10. Nu stiu de ce are doar 6.4 pe imdb, dar pe mine m-a tinut in priza - mai rar patesc sa nu iau telefonul sa scrollez pe el. Wahlberg face un rol foarte bun, alaturi de Gibson (pe care nu l-am mai vazut demult intr-un film). Are ingredientele necesare pentru un film curat, fara wokeness and co., si pe langa asta mai apare si bunaciunea din Narcos.
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1018 on: 23 June 2022, 14:16 »
Strange asta nou.  5/10.   Mi s-a parut slab, sub primul strange.  Un fel de amalgam de mai multe filme lipite cu aracet, povestea cu Mordo nu s-a finalizat cu "the bill comes due", nu a fost finalizata nici treaba cu fantastic four nici cu x-men, cu multe altele. Doar au fost aruncate acolo la gramada sa fie cate un pic din toate. Mi s-a parut mai mult un fel de wandavision 2 decat doctor strange.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #1019 on: 23 June 2022, 16:26 »
Multiverse of wokeness ar trebui sa ii zica. E atat de prost de iti sta mintea in loc. Au adunat multe nume mari la un loc si au facut o ciorba proasta.