Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192928 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #150 on: 31 August 2018, 01:23 »
I-ai zis-o, tocmai ai demonstrat ceea ce spunea.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #151 on: 31 August 2018, 16:51 »
Sunt mai afectat de faptul ca n-a vazut niciunul Hereditary inca :)
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #152 on: 31 August 2018, 17:06 »
I-ai zis-o, tocmai ai demonstrat ceea ce spunea.
Ce am demonstrat? Ca sunt iubitor de animale ?

Mda, ma rog,   seria in sine este oricum stupida cap-coada.

De ce ai readuce la viata specimene periculoase precum raptori, pterodactili si tyrranozauri ? Specimenele erbivore de dinozauri nu sunt suficient de spectaculoase pentru public? 
De ce in primul film Jurassic Park, cat si in Jurassic World,  majoritatea angajatilor din parc se poarta  de parca ar fi in prima zi de lucru ca si cum au trecut  prin interviuri ca gasca prin apa  fara nicio proba si instruire ?
De ce apoi in Jurassic World bagi dinozauri intr-o rezervatie pe o anumita insula unde stii bine ca e un vulcan activ?
De ce nu au transportat dinozaurii pe o alta insula si braconierii, cat si actionarii nu au desfasurat licitatia pe o alta insula securizata, ci chiar in apropiere de aglomeratii urbane?
 
 

Offline Sebid

Ultimul film vazut
« Reply #153 on: 01 September 2018, 10:52 »
Sicario (2015) - 8-9/10
Scopul scuza mijloacele.

Astept sa apara Sicario 2 pe bluray.
« Last Edit: 01 September 2018, 10:59 by Sebid »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #154 on: 03 September 2018, 14:35 »
Tineti minte mecla asta: https://video-images.vice.com/articles/5b31293ec69e9b0006bd706b/lede/1530000923181-hereditary-movie.jpeg?crop=0.9863xw%3A0.9982xh%3B0.0068xw%2C0xh&resize=2000%3A*

Joaca (cat joaca) in cel mai bun film horror al deceniului.
Hereditary: 8/10
https://www.imdb.com/title/tt7784604/

creepy af, la ce fatza are, pacat ca e underused, si screen time putin.
tot un 8/10 ii dau si eu, te face sa te simti incomod, e tensionat, e ce trebuie.
pentru amatorii de filme horror e un must see.
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #155 on: 10 September 2018, 00:13 »
Studio 54. Este un documentar care trebuie văzut chiar și ca un simplu exercițiu. La fel și Do women have a higher sex drive? Ăsta e chiar mai interesant pentru că prezintă o problemă socială actuală cu destul de multe efecte pe termen lung.

Tot la capitolul documentar aș pune și Charlie Wilson's war (2007), care arată prin ce mecanism, greu de imaginat de altfel, s-au întâmplat niște lucruri care încă își arată rezultatele.

Suspiria (1977) este un horror poate banal azi, dar vizual a fost foarte îngrijit. Și Dario Argento este un nume emblematic pentru thriller-horror în anii 70-80. După acest film s-a făcut acum un remake care tocmai a apărut. Încă nu l-am văzut.

The cutting edge (1992), originalul din seria care a urmat (cel puțin așa cred că ăsta e originalul). Un film de familie mai mult sau mai puțin. Nimic special, dar mi-a plăcut pentru actori și atmosferă în general. O pauză de la lucrurile serioase.

Și la final am lăsat ceva care mi-a mai descrețit fruntea bine. The Roast of Bruce Willis la Comedy Central. Clar nu e pentru oricine, dar e Yippie ki yay motherfucker!
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #156 on: 11 September 2018, 10:32 »
upgrade 7.5/10 un sf lowbudget dar facut cum trebuie, asta ar trebui pus ca exemplu
spiderman homecoming 2/10 nu vad ce rost are filmul asta, nici reboot nu e, nimic interesant nu se intampla, plus ca ala din rolul lui penis parker e cel mai enervant dintre toti "eroii"; si va fi Drake in Uncharted lol
skyscraper 7/10 The Rock cred ca e suprautilizat in ultima vreme, dar filmul asta pare reusit; de multe ori mi-a adus aminte de mclane si nakatomi plaza
 

Offline LR

Ultimul film vazut
« Reply #157 on: 13 September 2018, 22:53 »
Predator (2018) - Cu indulgenta merita un 6/10 :(. Am avut asteptari mai mari dar am fost total dezamagit...
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #158 on: 13 September 2018, 23:25 »
Hai să mai scriu până nu uit.

Solo Star Wars. Oarecum mi-e neutru. Un film din zecile anunțate pe tema asta. Cu siguranță vor fi și altele la fel. Nu știu ce notă poate primi. Mama dragonilor e totuși faină.

Sicario 2. Ceva acțiune, ceva lipsă de idei. Era normal să existe așteptări din partea personajului. L-au schimbat cu un scop necunoscut. Mi se pare o ratare după primul. Pentru mine nu a livrat. 5. Și asta cu indulgență.

Wunderland 2018, film chipurile cu buget redus, dar complet lipsit de sens. Nu înțeleg cum primesc verde filme din astea. 2.

Avicii: True Stories. Profetic filmul. Cred că moartea putea fi oprită din timp. Mă întreb ce șanse ai la un așa nivel și solicitare. De pe margine, toate șansele. Din mijlocul lor, este altfel. 8.

Battle Los Angeles 2011. Interesantă realizare. N-am căutat cât buget au avut dar pare destul efort depus acolo. 6.

Marrowbone 2017. Foarte bine gândit și personajele perfecte. 8-9.

Destination Wedding 2018. Keanu și Winona într-un film simplu despre viață. Foarte cinstit făcut. Poate ușor plictisitor pentru că nu vrei să te uiți la ce știi deja. 7.



Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #159 on: 14 September 2018, 15:04 »
Sicario 2 7/10 A avut atmosfera si actingul a fost la inaltime, Brolin si Benicio au fost tari; dar in rest cam dezamagitor, ma asteptam la ceva scene dure sau care sa bage frica in vieweri dar n-a fost cazul.
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #160 on: 15 September 2018, 00:18 »
Predator (2018) - Cu indulgenta merita un 6/10 :(. Am avut asteptari mai mari dar am fost total dezamagit...
Foarte nasol. Si eu am avut mari asteptari de la el, dar review-urile il desfiinteaza, oriunde te uiti. Cum naiba reusesc sa strice mai toate francizele renumite?
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #161 on: 15 September 2018, 00:54 »
Merg la pleznea. Nu am să înțeleg niciodată cum noi după ce vedem un scenariu, putem avea idei bune și acolo lucrurile să nu se întâmple așa.

Flashbacks of a fool
Daniel Craig gol pentru... Nu știu pentru ce exact. Dar este. Mult.
Felicity Jones a fost prinsă într-o zi bună. Expresivă exact cât cere personajul.
Imagini bune. Muzică bună. Subiectul destul de ok. Cred că este mai mult un pretext pentru a exemplifica cum ne afectează iremediabil diverse experiențe din copilărie și adolescență.
Una peste alta, o construcție faină. 8.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline LR

Ultimul film vazut
« Reply #162 on: 15 September 2018, 08:06 »
Predator (2018) - Cu indulgenta merita un 6/10 :(. Am avut asteptari mai mari dar am fost total dezamagit...
Foarte nasol. Si eu am avut mari asteptari de la el, dar review-urile il desfiinteaza, oriunde te uiti. Cum naiba reusesc sa strice mai toate francizele renumite?

Nu stiu daca inca l-ai vazut sau nu, dar faza de la final o da in Transformers... si aia m-a dezamagit complet. Oricum dintre filmele vazute la cinema asta m-a dezamagit cel mai mult in ultima vreme.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #163 on: 15 September 2018, 18:34 »
predator 2018

nu cititi daca nu l-ati vazut. SPOILERS 

aka a boy and a dog
urasc copii in filme, cu mici exceptii. aici copilul e mobilul, misca tot. pe langa el un caine joaca al doilea rol esential. or fi autistii asa mari genii? banuiesc ca  daca ai invita copilul intr-o dezbatere cu ben shapiro, intra in beast mode si ii da lectii pe politica externa..
ca structura si premiza echivaleaza foarte bine cu transformers! sunt doua entitati care se bat pe alta planeta. sa nu zic stil! - bombastic si infantil de imbecilic de infantil.

deci absolut jenant pentru orice film maker. shane black? fuck you, you fucking sellout.

partile bune..
actorii joaca bine, acolo unde-i loc. olivia munn si negrii cam fura showul, dar si restul fura buni.

un film total ridicol si rizibil. nu m-a dezamagit decat putin, prin faptul ca nu m-a surprins peste asteptarile joase.
..am o furie clocotinda fata de predictabilitatea plictisitoare a mediocritatii generale..
6
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #164 on: 16 September 2018, 20:38 »
Nu stiu daca inca l-ai vazut sau nu, dar faza de la final o da in Transformers... si aia m-a dezamagit complet. Oricum dintre filmele vazute la cinema asta m-a dezamagit cel mai mult in ultima vreme.
Pentru mine a fost o prioritate inainte de lansare, dar dupa ce am citit cate ceva despre el nu mai vreau sa-l vad. Sper sa nu strice si urmatoarele Terminator si Riddick, dintre preferatele mele...