Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192907 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1020 on: 23 June 2022, 19:59 »
https://www.imdb.com/title/tt15090124/?ref_=fn_al_tt_1   Mad God.  E din categoria bizarre and weird as fuck.  Vizual e bine facut, insa nu e genul meu de film.
Ignore list :astateofmind
 

Online burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1021 on: 30 June 2022, 08:33 »
Father Stu. Bai mie imi place Mark Wahlberg. Filme de actiune, comedioare usurele, cam toate vazubile fara sa cirii prea mult.
Si aici la fel. Mi-a placut. Cred ca e singurul film din viata mea de agnostic pe care l-am vazut cu placere vorbind si despre chestii bisericesti.
Apare meteoric si Mel Gibson care e in rol, una peste alta, doua ore placute din viata.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline LR

Ultimul film vazut
« Reply #1022 on: 05 August 2022, 23:09 »
Prey - 7,5/10. Destul de reusit, as spune, in comparatie cu ultima porcarie The Predator (2018), care a mai si costat o caruta de bani.

De la 1'20":

« Last Edit: 05 August 2022, 23:36 by LR »
 

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #1023 on: 06 August 2022, 15:10 »
Prey 8/10 in sfârșit a reînviat franciza. Foarte bun filmul. Back to the basics,  gore,  predator interesant, cinematografie buna, CGI frumos si actorii au făcut o treaba buna.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Natsukao

Ultimul film vazut
« Reply #1024 on: 06 August 2022, 16:09 »
The black phone. Slabanog, naiv, o spoiala adusa genului horror. Marea prestatie a lui Ethan e o caricatura. N-are sens sa mai pretindem procedura, logica, a fost o mizerie totala. Totusi, primele 20 de minute anuntau altceva. Pt asta, merita nota 5.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #1025 on: 07 August 2022, 22:57 »
Prey 8/10 in sfârșit a reînviat franciza. Foarte bun filmul. Back to the basics,  gore,  predator interesant, cinematografie buna, CGI frumos si actorii au făcut o treaba buna.

Nu stiu ce sa zic, pacat de film si realizatori, putea sa fie mult mai mult, in alte vremuri, nu sa fie aleasa ca personaj principal o pustoaica incredibil de NECREDIBILA. Ma rog, filmul m-a prins, dar efectiv eu nu ii pot da mai mult de nota 6, din pacate!
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1026 on: 08 August 2022, 18:33 »
Yup, cam asta m-a deranjat si pe mine. Filmul ca un pachet intreg nu a fost foarte rau rau sau ceva, dar m-a dezamagit complet treaba cu pustoaica aia. Un fel de mary sue. Nu inteleg de ce era necesar ca tocmai una care arata de parca ar cantari mai putin decat un sac de cartofi, tocmai aia e pusa ca un fel de " ma bat cot la cot cu predatorul". Nu merge domnule, nu merge, si daca as dori sa cred ca doar e un film, e asa de necredibil de ma scoate complet din atmosfera filmului. De macar era o actrita mai bine facuta, gen Gina Carano  sau Gwendoline Christie  sau asa ceva, atunci da ceva credbilitate intregii povesti.

https://www.reddit.com/r/Unexpected/comments/sfpfkv/i_guess_that_is_a_reason/

Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1027 on: 08 August 2022, 20:10 »
Prey: cam 5 de la mine.

Tipa este opusul unei Mary Sue dar cumva e prezentata ca "stronk womin".

Cam tot ce incearca da cu fail. Pleaca de la idea ca "I want to hunt because you don't think I can't hunt".

Incearca vaneze o rata? Fra'su se plictiseste asteptand pe asta sa traga cu arcul, si ea gaseste o scuza "smart": asteptam sa se intoarca ...
incearca sa vaneze iepuri, nimic, toti reusesc sa fuga.
Incearca cu puma, reuseste sa provoace moartea unuia din trib si apoi se caca pe ea fata in fata cu pisica (apropo, cum dreaq de e inca in viata???)
Incearca cu ursul si e aproape ucisa de urs, noroc cu predatorul ca o salveaza si apoi probabil o trimite la bucatarie in limba lui. Apropo, de unde stie predatorul ca e fomeie?
O da "parte in parte" cu predatorul care e un imbecil, reuseste sa-l omoare pe fra'su si toti vanatorii din trib (da e vina ei) si-l omoara pe predator doar pt ca ala e un imbecil si ea are noroc.
In plus provoaca mai multi predatori sa vina ca urmare a faptului ca-l omoara pe prostovan si aia cel mai probabil ii omoara tot tribul (pistolul)
« Last Edit: 08 August 2022, 20:16 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Online burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1028 on: 12 August 2022, 10:12 »
Am vazut si eu Prey aseara. Mi-au placut peisajele. Si cam atit.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #1029 on: 15 August 2022, 07:34 »
Day Shift - m-a amuzat copios. Vampiri, Jamie Foxx, Dave Franco si Snoop Dogg intr-o combinatie reusita. 8/10 solid.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1030 on: 15 August 2022, 17:55 »
NU as zice 8 dar 7 da. In plus scenele de "cafteala" mi s-au parut f bine realizate.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #1031 on: 21 August 2022, 09:40 »
Am vazut si eu Prey. Pb mare sunt caracterele din film, multe prea unidirectionale si plictisitoare. Puteau sa mai bage putin mai mult lore in film.
 

Online Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #1032 on: 29 August 2022, 08:24 »
Top Gun - Maverick. 7/10 - Film pentru nostalgici. Daca cumva n-ai vazut prima parte din ani '80 filmul n-are nici un sens. Scenariu foarte simplu, cu minime explicatii dar isi face treaba.
 

Online burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1033 on: 29 August 2022, 08:36 »
^Spot on.

Am vazut The Northman. E primul meu film din viata mea pe care l-am "vizionat" pe fast-forward. In juma' de ora a fost gata.
Bleah.

Vazut si Crimes of the Future. Cred ca-s prea prost pentru genul asta de filme. Atmosfera, decoruri misto dar pentru mine ceva i-a lipsit. Ca sa inteleg si io ceva. :D
« Last Edit: 29 August 2022, 08:41 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline croocodillul

Ultimul film vazut
« Reply #1034 on: 29 August 2022, 15:48 »
Bullet Train - un 7

Tarantino meets Guy Ritchie, plus ceva chestii japoneze ca sa dea iz de film asiatic. E o shaorma, dar din aia buna.

Mi-a placut mare parte din el, a cam dat-o de gard pe la final.