Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193025 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #165 on: 16 September 2018, 22:28 »
Dar ce asteptari aveti voi de la action flick-uri. E ca si cand ai ascultat casete cu Vacanta Mare in copilarie si vai... Leana si Costel sunt o mizerie. :D
 

Offline LR

Ultimul film vazut
« Reply #166 on: 16 September 2018, 22:29 »
Predator I si poate chiar Predator II nu au fost chiar gunoaie la vremea lor.
 

Offline scarules2006

Ultimul film vazut
« Reply #167 on: 17 September 2018, 08:30 »
Predator...trist.

Citisem review-urile care-l demontau dar am sperat asa ca m-am dus sa-l vad. Mi-am zis: "Bai, e un action flick, trateaza-l ca atare!"...

Este dureros de penal! Evitati-l! Regret timpul pierdut si faptul ca nu m-am ridicat sa plec! Sper sa-l uit!

Nota 3/10!
 

Offline croocodillul

Ultimul film vazut
« Reply #168 on: 17 September 2018, 11:57 »
Pnm, in afara de sfârșitul chiar lame, eu nu pot sa zic ca am plecat dezamăgit din cinema.

La mine e de un 6.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #169 on: 17 September 2018, 13:22 »
Dar ce asteptari aveti voi de la action flick-uri. E ca si cand ai ascultat casete cu Vacanta Mare in copilarie si vai... Leana si Costel sunt o mizerie. :D
ajunge cu echivalarile astea, se poate? e meschin sa pui pe acelasi nivel capodopera din 87 cu acest cashgrab din 2018.

si mereu vad asta la cei care ataca originalul ca sa laude jegul de remake, sequel or whatever. s-a intamplat cu star wars, unde prostimea nici nu a observat ca yoda se maimutareste ca sa il enerveze pe luke, ca e un teatru...
acum ca predator ar fi "action flick". nu e. deloc. e SCIFI de calitate, e film de calitate. e capodopera. lasati-ma nitel sa ma calmez...
cine e vacanta mare? nevermind :D

bineinteles ca stiam ce platesc, din trailere.. din istoria trista, din 2007 incoace. cred ca ala a fost ultimul unde s-a incercat o poveste cu sens - cat s-a reusit, e altceva..
desi nu ma asteptatm chiar la ceva asa ..hazliu si rupt de orice.
 
« Last Edit: 17 September 2018, 13:32 by Monier »
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #170 on: 17 September 2018, 17:08 »
Si eu care voiam neaparat sa merg la cinema sa-l vad...mai ales ca in ultima perioada a fost cam seceta.
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #171 on: 17 September 2018, 17:25 »
Hai ca aveam in plan maine seara sa ajung la Predator.. acum trebuie sa ma reorientez :)))
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #172 on: 17 September 2018, 17:40 »
Imo va faceti o defavoare, pentru ca eu nu regret, pe mine m-a distrat. E un fel de parodie, cu sange si ruperi de splina, e fain..

nu e ceva demn de predator, dar ce dracu mai e demn de ..trecutul glorios, in zilele astea
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #173 on: 17 September 2018, 21:47 »
Stati ca vine Morometii 2, sa vezi pli atunci :)
 

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #174 on: 18 September 2018, 09:35 »
Si primul Predator e tot one liners, bulion(rosu si verde) si explozii. Cand l-am vazut eram copii si atunci ai alte emotii si trairi si de aia ti-a placut. La fel si cu jocurile. Cat poti sa storci dintr-o gorila invizibila ce vaneaza pt distractie ? La fel ca si cu Alien, a fost o idee, a fost o emotie, e gata. Ce poti sa mai faci ? Sa vad gorila predator cum da citate din Kant si sa ajunga filozofic ca alien-ul ce iese din burta ? Ar trebui sa boicotam productiile astea si sa fortam producatorii sa vina cu idei noi, sa nu mai recicleze idei vechi. Eu clar nu ma duc.
 

Offline LR

Ultimul film vazut
« Reply #175 on: 18 September 2018, 14:49 »
Imo va faceti o defavoare, pentru ca eu nu regret, pe mine m-a distrat. E un fel de parodie, cu sange si ruperi de splina, e fain..

nu e ceva demn de predator, dar ce dracu mai e demn de ..trecutul glorios, in zilele astea

Asa spune sui asta... o comedie.

 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #176 on: 18 September 2018, 22:56 »
Imo va faceti o defavoare, pentru ca eu nu regret, pe mine m-a distrat. E un fel de parodie, cu sange si ruperi de splina, e fain...
Pentru asta am mers sa-l vad, sa ma lamuresc. Pana spre sfarsit "e fain", sa zicem, chiar interesant in unele situatii (desi e plin tot de faze penibile), dar sfarsitul chiar e de kk, l-au stricat de tot si si-au batut joc de franciza. 4/10.
 

Offline taribo

Ultimul film vazut
« Reply #177 on: 18 September 2018, 23:27 »
Predator...cred ca cea mai mare mizerie de anul asta. Iei un film care avea un public clar si il transformi intr o semi comedie penibila. Autismul e "the next level", cum plm poate cineva scrie un scenariu asa prost. 3/10
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #178 on: 19 September 2018, 11:35 »
Ba vreti film dati play la Mandy: cand incepe genericul cu starless and bible black, care-i cea mai intunecata metafora din istoria muzicii stii ca va urma ceva mega angoasant si wtf. Ceea ce se si intampla, de altfel. Mai tineti minte cum incepea Funny Games? Eh, asa m-am simtit si dupa genericul asta.
Ma rog, nu va place King Crimson, restul filmului e atmosferizat de coloana sonora a raposatului Johann Johannsson (la care n-ati plans ca la Avicii, miseilor).

E rosu, e wtf, e cu Nick Cage si daca tot discutati numai de Predator, e si cu Bill Duke, baietul din primul film care rade juma de jungla cu 7.62-ul in scena aia epocala.

https://www.imdb.com/title/tt6998518
7/10
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #179 on: 20 September 2018, 10:02 »
Solo A star wars story. Vai de plmea, e bine ca nu m-am dus la cinema la vremea cand aparuse. Cica unora le place, ce sa scriu, oameni diferiti, gusturi diferite. Pentru mine a fost un esec total. Nu inteleg ce legatura are acest film cu seria star wars, sau unde se intalneste macar cu Han Solo acest film? 4/10 din partea mea.
Ignore list :astateofmind