Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192983 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #1065 on: 27 December 2022, 17:56 »
Am vazut si eu Violent Night, bun film, merge de Craciun. David Harbour e perfect ca Mosu. 7/10

Glass Onion: A Knives Out Mystery - fiind fan al primului film, l-am asteptat cu interes dar din pacate e mai slab ca primul. Inceputul e promitator, actorii joaca bine, Daniel Graig e perfect ca Detectivul Benoit, dar de pe la jumatatea filmului scade calitatea lui, misterul nu e mai interesant iar finalul e un "let down masiv"..
6.5/10
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1066 on: 28 December 2022, 23:55 »
Amsterdam.

Impecabil filmul ăsta. Cam așa se face un film inspirat din chestii reale. Nu un documentar ci un film lejer cu accente burlești/overacting în care arunci și în roluri de figuranți nume cunoscute.

Regie, scenariu, imagine, muzică, toate de calitate. De Bale nu mai zic iar Robbie e o încântare.

Bun frate. 8 lejer da' io-i dau 9 că m-a prins în pasă bună.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: slicker, taxon

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #1067 on: 01 January 2023, 12:22 »
Avatar2 7/10
(+) Vizual arata impecabil, merita mai ales la IMAX. Fazele de actiune abunda si sunt bine realizate. Are si cateva faze emotionante bine inserate. Personajul negativ cumva evolueaza si e bine conturat.
( -) Jumate din film pare a fi un documentar despre Na'vi si detaliaza parca prea multe, jumatate este actiune, au lalait povestea. Filmul are niste plot holes urate, enervante si inacceptabile pt atatia ani de munca. PC la greu.
 
The following users liked or thanked this post: Cylix

Offline kvarq

Ultimul film vazut
« Reply #1068 on: 03 January 2023, 12:10 »
Teambuilding 6.5/10
A aparut in sfarsit pe torrenti filmul, a fost mult hype pe seama lui credeam ca va fi oaw. Cred ca am ras doar de vreo 2 ori. Da, multe chestii din viata corporatista, pattern-uri, injuraturi & shit.
Una din ele a fost urmatoarea faza, chiar m-am confruntat de multe ori cu asta :))
- Scopul nostru e sa rezolvam probleme.
- Nu, ala e scopul companiei. Scopul meu e sa fac cat mai multe task-uri.
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #1069 on: 03 January 2023, 23:27 »
Eu tot nu inteleg de ce dracu' nu avem si noi o scoala de actorie serioasa, sa nu mai para toti actorii astia falsi si pe langa. Of.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #1070 on: 04 January 2023, 22:12 »
Vazut si eu avatar la Imax.  Vizual 10/10, arata minunat. Altfel e un film mediocru.  PC bullshit, plotholes cat incape. What is water pressure? Who gives a shit, nu conteaza ca esti la 2-3 metri adancime sau 100. Vii cu sageata, tragi una in elicopter, instant EXPLOSIONNNSSSSS!!!!. Zici ca e facut de Michael Bay la anumite capitole. Mergi sa faci pisu la buda, pac explodeaza wc-ul. Pe langa aia sunt multe faze trase de par, 3 ore este extrem de mult pentru ceea ce ofera filmul. Macar o ora s-ar fi putut taia, am vazut deja destul despre Na'vi, chiar nu eram curios despre clanul Metkayina, si despre toate ce se intampla in viata lor de zi cu zi.

Ca un pachet intreg  6,5 max 7/10.
« Last Edit: 04 January 2023, 22:15 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #1071 on: 15 January 2023, 11:28 »
The Banshees of Inisherin.

Cum ar zice americanii Less is more .
Doi actori principali, doi actori secundari și alți câțiva pentru atmosferă.
Un sătuc uitat de lume pe o insulă irlandeză prin 1923.
O felie de viață scrisă/regizată/jucată/ambientată superb.
M-a făcut să zâmbesc, să fiu trist, să meditez, ce să zic, m-a ținut două ore la TV fără să ies la o țigară sau la budă. :)

Aș zice că merită două ore din viața voastră.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline darkraiderro

Ultimul film vazut
« Reply #1072 on: 23 January 2023, 23:07 »

Buna seara,

Am vazut mai demult un film frantuzesc foarte misto. Unei sotii ii decedeaza sotul si preia afacerea acestuia. Ea credea ca el se ocupa cu ceva transport international sau cu import-export, dar el avea o casa de filme XXX. Mama lui stia cu ce se ocupa si era si ea in bransa. Tipa preia afacerea si incearca sa o faca mai artistica. Sunt multe scene acolo pe platou foarte comice cu un regizor care le spunea fetelor ce sa faca. O prietena a vaduvei vrea si ea sa joace intr-un film XXX si ii este indeplinita dorinta.  Oricum, filmul este foarte misto.

O seara buna!
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #1073 on: 23 January 2023, 23:27 »
Jung_E - 9/10. Un film corean SF excelent din toate punctele de vedere, cu final neasteptat.
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #1074 on: 25 January 2023, 19:12 »
come on .. ca nu e chiar asa :)) are plotholes majore si finalul ala nu e nici pe departe neasteptat. dar are grafica misto :D asta pot zice, usor is de blade runner
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1075 on: 25 January 2023, 19:23 »
Curios: ce plotholes majore ai vazut?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #1076 on: 25 January 2023, 19:39 »
ma-sa fiind type c, fiica -sa ar fi trebuit sa primeasca o copie, fara drepturi & shit.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #1077 on: 25 January 2023, 19:56 »
ma-sa fiind type c, fiica -sa ar fi trebuit sa primeasca o copie, fara drepturi & shit.

Asa si? Ce ar fi putut face fi-sa cu acea copie fara intreaga tehnologie care sa permita studierea copiei?

Probabil chiar si achizitionarea unui "corp" ar fi fost prea scump pt ea.
« Last Edit: 25 January 2023, 20:11 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #1078 on: 25 January 2023, 23:43 »
pai nu trebuia sa o studieze, a ajuns sa o studieze doar pt a fi aproape de ea ..
daca o avea cum trebuia, ii era alaturi si ea nici nu devenea scientist

sau.. ea primeste papusa cu ma-sa inainte de a semna ca sunt deacord sa ii mute memoria si sa se foloseasca de ea .. sau ma rog .. cand bunica-sa semna pe tableta :)
« Last Edit: 25 January 2023, 23:48 by duke_zz »
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #1079 on: 02 February 2023, 11:11 »
Vazut aseara la cinema - > https://www.imdb.com/title/tt5884796/?ref_=nv_sr_srsg_0 , noua ne-a placut, chiar a fost suspans cum trebuie, era un grup in spatele nostru de bombardieri (era fix ce aveam nevoie), insa s-au linistit si nu au mai zis nimic tot filmul, asa ca din punctul meu de vedere, filmul si-a atins scopul - am mai scris si pe aici si prin alte parti - daca la un film oricat de laudat ar fi - ma apuca GANDURILE si ma gandesc ce sa fac maine sau ce a facut Xulescu, pentru mine este un film FAIL. De multe ori am patit-o la Cinema, de multe ori am patit-o pe NETFLIX, incat abandonez la greu de pe la jumatate sau seriale dupa 1-2 episoade.

Ei bine, filmul asta, desi are multe plot holes si multe exagerari, totusi ne-a tinut pe toti "captivi". E mult hate din ce vad prin reviewuri la adresa lui, insa este un film OK, pe gustul meu, nu ii dau 10, nici 9, dar 8/10 merita cu siguranta. Recomand sa mergeti la cinema, ca sa mai incurajam si mersul la cinema, ca afara de Romina, Team Building, Taximetristii si alte romanesti, ceva americanesc BUN nu am mai prins de muuulta vreme (urasc toate rahaturile astea cu Avengers, Batmani si alti supereroi si alte porcarii de genul), la romanesti chiar eram si sunt mare fan (nu de Romina), Team Building, Mirciulica si Taximetristii vazut deja in Cinema, insa chiar mai aveam nevoie si de ceva "americanesc" :)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....