Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192855 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #240 on: 09 December 2018, 19:10 »
jagged edge
mi l-am amintit cu drag, si tare ma bucur sa-l revad. de prin 80s au revenit in forta crime thrillers, cu tente dark si pline de suspans, slash legal drama.
are un casting de exceptie, mai ales lance henriksen, coyote, bridges, loggia si cu glenn close in prim plan ca avocat al apararii.
crime trillers vor culmina mai tarziu in 90s, cu seven si.. reversal of fortune. unde aceeasi glenn joaca victima.
toate trei merg perfect impreuna, 9 pe linie.

ca mentiune, al patrulea mi-l aleg pe.. Jade, pentru maine. din 1995, cu linda fiorentino. regizat de friedkin!
fkn A right
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #241 on: 10 December 2018, 10:55 »
the night comes for us 8/10. E cu baietii din Raid si Raid 2, iar pe unul dintre ei (Iko Uwais) l-ati vazut si in Mile 22. Daca vrei violenta over the top, mult gore, decapitari, castrari, capete sparte cu bile de biliard, eviscerari asta e filmul potrivit.
 
The following users liked or thanked this post: mudpie

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #242 on: 13 December 2018, 11:49 »
The predator 1/10 N-am rezistat pana la final, dar dupa vreo 70 de minute m-am saturat; oricum inca de la inceput iti dai seama ce rahat va fi. AVP par capodopere.
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #243 on: 13 December 2018, 14:03 »
eu m-am distrat la el, the crazy bunch a facut tot filmu, atata de prost ca e funny.
Thomas jane cu turrets e the shit :)))
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #244 on: 13 December 2018, 14:10 »
Da, am ras la get to the choppers dar e prea random ca sa merite tot filmul vizionat. Episoadele Family Guy au 20 de minute, e suficient pentru genul asta de umor. L-am abandonat fara regrete, ca sa zic asa :)
-1/10
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #245 on: 17 December 2018, 11:50 »
Venom - 6. L-am ratat la cinema, dar precum era de asteptat Hardy face tot filmul. Tot scenariul incape pe o coala A4.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #246 on: 18 December 2018, 11:30 »
am revazut ultimul pradator, o bataie de joc fata de niste simboluri ale copilariei.. o comedie trista. pardon, am vrut sa zic o parodie impotenta.
-10|10

am revazut venom. ceva total inutil si stupid. prost spre cretin, jeg pe film.

am revazut hacksaw ridge, filmul are pregateala prelunga si mesaj simplist, ca valoare sta pe la 7. dar scena cu primul atac este cea mai buna scena de actiune razboinica din toata istoria cinematografiei, a doua dupa cea mai buna scena de shootout care-i fireste scena lui pekinpah. cea de la inceput, din cel mai bun western american. cautati..
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #247 on: 18 December 2018, 13:59 »
Aveti vitaminele la voi, bagati The House that Jack built. Danezul e in continuare surprinzator dar trebuie sa vezi metafore & alegorii fara prea mult ajutor ca sa poti sa treci prin filmul asta. 8/10 https://www.imdb.com/title/tt4003440/

note: ba cum sa te gandesti sa-l distribui pe Matt Dillon care practic face rolul vietii si redefineste imaginea cereal killer-ului?! Genial, nota 10 si prima de Craciun pentru cine l-a distribuit.
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #248 on: 18 December 2018, 15:02 »
Bagam, bagam.. dar unde? Ca a fost doar la Cannes in vara si probabil in ro nu va (fi) rezista mult pe ecrane..

PS. mi s-a parut mie sau Climax a fost doar vreo 2-3 zile prezent in cinematografe in ro?
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #249 on: 19 December 2018, 00:32 »
Mortal Engines (2018) dpmdv - 9/10! Filmul e super din toate punctele de vedere. E de remarcat modul in care au fost mixate stiluri din Mad Max, Stapanul Inelelor, Razboiul Stelelor si Terminator, cel putin. ;D

Si mai e de remarcat faptul ca au scos un film in care partea negativa e chiar cea din realitate, ceea ce pare sa nu placa anglo-americanilor, tinand cont de cotatiile de pe pietele lor. ;D
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #250 on: 19 December 2018, 18:33 »
First Man - 7.5/10 - e atmosferic. Combinatia dintre sunet si imagine e de nota 10 uneori. Ma gandesc ca s-au documentat apropos de sunetele pe care le scoate o racheta/capsula in atmosfera ... la unele ti se ridica parul. Curajosi baietii aia.
 

Offline Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #251 on: 20 December 2018, 08:01 »
Am vazut si eu ultimul Predator la biblioteca. Nu aveam nici o asteptare dar si asa am fost extra dezamagit. E o tiganie sinistra. Cred ca daca ne puneam toti sa bem o noapte si ne gandeam la un scenariu dimineata dupa betie veneam cu idei mai bune. Acting zero, nici efecte speciale nu au fost cine stie ce, suspans zero, atmosfera de nimic, pur si simplu un film de categoria C cu buget mare. Daca mergeam la cinema ceream banii inapoi dupa o ora. (1/10)
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #252 on: 20 December 2018, 19:45 »
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 5/10. Plictisitor, l-am dat jos ca eram in pana de idei ce sa vizionez. Stie dracul,poate daca as fi un copil mi-ar place,altfel totul pare anost. Cateva efecte ok, acting nu chiar foarte slab,dar nici bun....mediocru poate, iar povestea e parca inexistenta.
Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #253 on: 20 December 2018, 19:46 »
Pentru că este ceva trist reciclat. Dezamăgit și eu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #254 on: 20 December 2018, 22:32 »
Aquaman (2018) - Super spectacol! - 9+/10

Realizare de exceptie in ceea ce priveste imaginea, peisajul, 3D-ul, muzica, cu tematica de poveste/legenda.