Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192817 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Outofmymind

Re: Ultimul film vazut
« Reply #30 on: 25 May 2018, 08:46 »
Nici rau nu e :)

Monier, primesti cookies daca ai recunoscut pe Vanisher. Eu nu am reusit din prima.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Re: Ultimul film vazut
« Reply #31 on: 25 May 2018, 10:36 »
Gringo 7/10 - comedie decenta, nimic special.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #32 on: 27 May 2018, 09:04 »
Nici rau nu e :)

Monier, primesti cookies daca ai recunoscut pe Vanisher. Eu nu am reusit din prima.
OH, am vazut ca-i brad pitt desi arata putin sters dar mi-a lasat impresia ca nu-i el in carne si oase/cameo, ci e un moment gen fight club cu o insertie de cadru. adica figura lui pusa acolo din alta parte. :)
mai taziu am aflat ca intr-adevar l-au adus pe brad pitt, si asta mi-era foarte greu sa cred, pentru ca bani.

deadpool 2,. la rece
filmul ramane bun si facut cu cap. calca o linie sinuoasa odata ce au decis sa mute tema inspre familie si sa aduca un copil in rol negativ - lucru extrem de dificil in orice alt film cu exceptia horror.
deci nu au repetat ce au facut in primul, au facut alegerea corecta. insa pentru ca-i atata actiune, nu are acel moment in care familia lui cable devine familia lui deadpool - asta trebuia sa se intample, aici se cupleaza nucleele si se realizeaza tema artistica. deci nu reuseste sa urmareasca o metafora principala, pentru ca e vorba si de familia lui ala micu, si de familia x-men, si de familia cu inara - deci tema devine pervaziva insa diluata.

vreau film cu cable. vreau film cu domino, desi aparent ca nu ai din ce. gresit! cu cable poti face orice, fie ramane blocat in trecut, fie se incurca in asasinate si trebuie sa schimbe viitorul de vreo trei ori.
cu domino e mai greu.; poti pune un blestem contra puterilor de la nustiuce shaman care se trage din tribul ei si vrea razbunare/sa-i fure norocul blablabla; isi poate pierde puterile fara nici un fel de motiv, jumate din film. ca apoi sa afli ca sunt niste extraterestri care vin prin stele si ataca planeta.. aia au blocat prin puteri psihice pe mutantii care pot schimba probabilitatile, ca sa nu ii atace venind.. i mean this is comics folks, povesti de copii - iti lasi imaginatia sa circule si gata.
sunt unii verzi din universul x-men, skrull sau kree. in plus sunt niste echipe interesante cu care se poate intalni domino... e alpha team din canada. si parca mai e o echipa de supereroi engleza.. oh yea: excalibur.'
eu vreau filme cu astia noi pentru ca m-am saturat de avengeri, gardieni, pietre, supermani, spidermani si toate cele. hint - cam asa se intampla cu toata lumea, si e jumate din succesul cu care a fost acceptat si primit deadpool.

Post Merge: 27 May 2018, 09:17

dunkirk

film despre un dezastru. nu-i de razboi, nu e propaganda patriotarda. descrie un dezastru cam ca vechiul the towering inferno. si o face extrem de bine.
din pacate, pentru ca-i asa dark si profund te lasa trist si atunci faci rating dupa ce iti inspira - si curaj si frica - si iese cam 8,5-9.
dar ca productie, poveste, pacing.. pentru orice pretentii, filmul ajunge foarte aproape de perfect. pacat ca nolan nu a pus atata atentie in ultimul dark knight - adevarat ca acolo sunt doua filme comasate, poate ca trebuia sa le desparta. intai venea bane cu patroana pt1, apoi venea batman pt2 (vezi comboul cu infinity gauntlet).
« Last Edit: 27 May 2018, 09:44 by Monier »
 

Offline Outofmymind

Ultimul film vazut
« Reply #33 on: 27 May 2018, 11:54 »
Ideile lor se rezuma la origins story si mini arcs din comics, adaptate pentru toti necunoscatorii.

Urmatorul X-men e bazat pe Dark Phoenix, suna promitator.

Psylocke si Captain Britain :-*
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline stern

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 22 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 9
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #34 on: 27 May 2018, 19:37 »
Deadpool 2 - 8/10 - Am ras. De mult n-am mai ras asa la un film deci isi merita nota.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #35 on: 27 May 2018, 21:25 »
Solo: A Star Wars Story - 6.5/10

Primul film din universul Star Wars care pentru mine a fost net sub asteptari. Joc modest, poveste pueril-adolescentina. Nici macar cu ceva efecte speciale fantastice nu m-a dat pe spate.
Nu sperati la Forta, Jedi, lightsabers etc. pentru ca nu primiti asa ceva (cu o foarte mica exceptie in cazul lightsabers, dar nu conteaza). Daca n-ar fi acolo Chewbacca si Millennium Falcon, ti-ar lua nitel sa te prinzi ca e ceva Star Wars related.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #36 on: 27 May 2018, 22:10 »
^chewie mi-a placut cel mai mult dintre toti. e o chestie aiurea
 

Offline Danos

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #37 on: 28 May 2018, 00:17 »
Am fost si eu la Solo, mie mi-a placut, era de asteptat ca nu va avea prea multe elemente de legatura cu povestea originala din Star Wars totusi au fost cateva, filmul nu si-a propus decat sa arate viata  din tinerete a lui Solo si cum s-a format rebeliunea, a fost destul de palpitant, eu ii dau 8/10.
Mai dezamagit am fost de episodul 8.
« Last Edit: 28 May 2018, 00:19 by Danos »
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #38 on: 29 May 2018, 11:52 »
Din reviews pe net, e praf rau filmul, nu exista tensiune si e privit ca aceeasi poveste reciclata de heist movie vazuta de 10000 de ori inainte. Nu avea ce cauta filmul asta pe piata, Disney sunt niste imbecili si Star Wars e deja COD-ul ratat al filmelor.

Mersi Mickey Mouse and fu.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #39 on: 29 May 2018, 12:13 »
Deadpool 2 - 8/10. Mai asteptam sa fie ceva mai slabut decat primul, dar nu m-a dezamagit. Imi place ca isi bate joc de o gramada de chestii...
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #40 on: 29 May 2018, 12:16 »
Din reviews pe net, e praf rau filmul, nu exista tensiune si e privit ca aceeasi poveste reciclata de heist movie vazuta de 10000 de ori inainte. Nu avea ce cauta filmul asta pe piata, Disney sunt niste imbecili si Star Wars e deja COD-ul ratat al filmelor.

Mersi Mickey Mouse and fu.
Faptul că și-au propus enorm de multe filme pe felia asta cred că a spus tot de la bun început.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk



Post Merge: 30 May 2018, 02:36
Tomb Raider (2018)
Știu că s-au chinuit să redea jocul, dar... Au stricat un personaj și perseverează în asta. Blazare. Un joc fără emoție, fără sclipire, Lara nu îți spune nimic. OK, Felicity Jones în Rogue One a putut chiar mai rău. Îi dau asta.
Nota pentru film? Zero.
« Last Edit: 30 May 2018, 02:36 by c6t9 »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #41 on: 30 May 2018, 09:13 »
solo.

pentru ca nu are rost acum sa intru in critica de fond. - e prea usor de ghicit ce ai spune, parerile sunt destul de uniforme in privinta lui -
am sa remarc aspectul tehnic si banesc. arata prost ca productie SW. e prost luminat si colorat, cine l-a filmat habar n-are incotro. pare ca scenariul si designerii au facut munca in afara programului, dar tipul de munca la plesneala si din oboseala. nu exista iubire in meseria astora, zic meserie nu pasiune sau tendinte creative. la modul bazal, aceasta productie disney arata incompetenta/delasare maxima.

4-5*/10
*woody, wookie, si ala ce-l joaca pe han = not that bad.
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #42 on: 30 May 2018, 13:34 »
Fahrenheit 451 (2018)  - 4/10.
Speram sa vad o adaptare cu tehnica moderna a celebrei carti, insa am primit un trailer extended din care nu prea intelegi nimic (daca nu ai citit cumva cartea). Niste "pompieri" ard carti pentru ca. La un moment dat unul dintre ei, citeste una din carti si se intreaba apoi de ce le ard". Cam asta ar fi rezumatul pe care il faci dupa ce vezi filmul.

Slab rau de tot, puteti sa il sariti, nu pierdeti nimic.
Daca mai faceti si comparatie cu cartea nu o sa ii dati mai mult de nota 2 :))
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Ultimul film vazut
« Reply #43 on: 30 May 2018, 23:20 »
Fahrenheit 451 (2018)  - 4/10.
Speram sa vad o adaptare cu tehnica moderna a celebrei carti, insa am primit un trailer extended din care nu prea intelegi nimic (daca nu ai citit cumva cartea). Niste "pompieri" ard carti pentru ca. La un moment dat unul dintre ei, citeste una din carti si se intreaba apoi de ce le ard". Cam asta ar fi rezumatul pe care il faci dupa ce vezi filmul.

Slab rau de tot, puteti sa il sariti, nu pierdeti nimic.
Daca mai faceti si comparatie cu cartea nu o sa ii dati mai mult de nota 2 :))

N-am citit cartea, dar cam aceeasi nota ii dau si eu filmului, nu merita deranjul.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline sorin147

Ultimul film vazut
« Reply #44 on: 02 June 2018, 01:11 »
Deathrow gameshow - 6. E atat de rau incat e distractiv.