Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 196342 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #45 on: 02 June 2018, 09:01 »
Tomb Raider, asta nou.

4/10. Cam sec, sincer imi placuse mai mult ala cu angelina. Nu ca ar fi si ala ceva capodopera sau ceva, dar macar oferea un pic de actiune pe ici pe colo.

Asta incearca sa ii fie fidel jocului, si in loc de aia, o da in pc bullshituri de care sunt arhisatul in ultima vreme.
Ignore list :astateofmind
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #46 on: 02 June 2018, 17:48 »
Red Sparrow 8/10

In sfarsit. Nema scene de caft cu ea versus 15 gorile. Veridic, bine jucat, plin de suspans. Logic. Foarte bun!
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #47 on: 03 June 2018, 12:54 »
Solo: A Star Wars Story - 8+/10.  Mie chiar mi-a placut. Inceputul a fost modest si descurajant, dar a recuperat repede si s-a transformat intr-un film excelent cu final neasteptat. As fi preferat sa-l vad in 2D, sau sa am ochelarii mei 3D, curati si neatinsi de altii.
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #48 on: 04 June 2018, 15:32 »
Solo SW - 5/10. Un film insipid, realizat slab dpdv tehnic, cu un scenariu ridicol spre final.
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #49 on: 04 June 2018, 16:07 »
Ciudat ca toti spun ca punctul forte al filmului e tehnicul, restul fiind praf (poveste, actiune acting etc) :D
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline sradu

Ultimul film vazut
« Reply #50 on: 04 June 2018, 18:19 »
Gringo > cam 7, asa. Adica nu-ti pare rau c-ai pierdut timpul cu el.

Black Panther > tot asa, cam 7. O termina pe mare stil cu proiecte eco-sociale. E cam caterinca cu Marvel, la cati super-eroi au filmele lor dedicate. Aceeasi reteta dupa care mulg acum si universul Star Wars. Cand-mi aduc aminte catamai publicitatea era cand s-a lansat Black Panther... aveam treaba si n-am avut timp de cinema dar chiar imi parea rau. Acum, cand il vezi pe tableta parca nu mai e mare smecherie. Sigur, accentul alora e funny si original, Wakanda e frumoasa, niste insertii africane pe acolo dar puii mei... e film cu super-eroi pentru negri. Urmeaza si unul cu chineji, apoi cu latinos si ... tam-tam .... unul cu romani, nene! (cand om plati pentru filme ca pentru piratat nu ne face nimeni film)

Am vazut si ala cu "All The Money In The World", de trebuia sa fie cu asaltatorul de actori inocenti, aka Kevin Spacey. I-as da asa, cam 5. Plictisitor film. Dar interesant personaj, domnul cel bogat. Adica nu, nu interesant. Doar zgarcit. Nu inteleg de ce au tinut sa mai faca si un serial pe tema asta. A fost suficient filmul. Sau or fi vandut scenariul de 2 ori?

Asta nou cu Bruce Willis (Death Wish) e ceva mai bun ca ultimele pocnitori stil Nicolas Cage/Steven Segal. E chiar okish si i-as da tot un 7, ca nu-mi pare cu mult mai slab ca Black Panther, de exemplu.

Si da, am revazut "7 ani in Tibet". Mi-a placut si mai mult. Nota 9 de la mine. Pacat de Tibet...

Castigatorul seriei este "Game Night". Nu e la fel de bun ca povestea lui Heinrich Harrer dar e original si funny. Asa ca 8 si premiul de popularitate saptamana asta :)
 

Offline Outofmymind

Ultimul film vazut
« Reply #51 on: 04 June 2018, 19:08 »
Seara de Netflix.

Mute - 5/10. Skarsgard e chiar bun, pacat ca in rest nu e nimic altceva notabil.
Anon - 4/10. Idee buna, realizare proasta. Si cred ca-s satul de Clive Owen.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline Benvolio

Ultimul film vazut
« Reply #52 on: 05 June 2018, 12:15 »
Fantastic Beasts and Where to Find Them - 6.5/10
Filmul e frumos vizual - nu numai animalele fantastice, ci si reconstituirea New York-ului anilor '20 - dar personajele si povestea lasa de dorit (in special povestea dintre vrajitoarea blonda cu aer de femeie fatala si patiserul grasut mi s-a parut total neconvingatoare). Desi se petrece in universul (dar nu si cu personajele) din Harry Potter (scenariul e scris de J. K. Rowling), probabil din cauza aerului retro, mi-a adus aminte mai degraba de "Miss Peregrine's Home for Peculiar Children".
« Last Edit: 05 June 2018, 12:20 by Benvolio »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #53 on: 06 June 2018, 00:47 »
moby dick

dupa ce friedkin explica aici ce a vrut sa faca, -
 l-am bagat mare.
buuun film, wow! bun de tot, desi iti cam da in cap cu metafora despre revolta omului fata de conditia lui, lupta cu ingerii.
9/10, fu super.


 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #54 on: 06 June 2018, 07:57 »
Future world - 1/10. Christ almigthy, ce mizerie de film...degeaba are niste nume cunoscute ca Lucy Liu, James Franco, Milla Jovovich, it's painful to watch. Am lasat filmul ca zgomot de fundal si ma dadeam pe telefon, fiindca nu as fi rezistat pe intreaga durata.
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #55 on: 06 June 2018, 10:06 »
solo - 6.5/10
Daca nu erau Chewie si MF, nici ca ziceai ca era in universul Star Wars. Mi-ar fi placut mult mai mult fan service, mai multe referinte catre Univers (recunosc, sunt cateva, dar as fi vrut mult mai multe). Mi-ar fi placut ca Imperiul sa fie prezent mai puternic, sa simti ca exista acolo, nu 2-3 stormtrooperi rataciti.
Pierde puncte pt 3D si pt ca este EXTREM de intunecat. Si pentru tipul care il interpreteaza pe Han. Total pe langa personaj. Nu l-a nimerit deloc, dpmdv.
Castiga 0.5 pct pt "twistul" de la final, nu m-as fi asteptat, recunosc.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #56 on: 07 June 2018, 21:21 »
tomb raider 2018 3/10 destul de plictisitor, dadeam un 5 daca nu puneau un baietel in rolul Larei
pacific rim 2 3/10 neinteresant plus o droaie de actori de rahat
a quiet place 7/10 desi are destule scapari mici pe ici pe colo, e atmosferic
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #57 on: 07 June 2018, 23:44 »
Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) - 8,5/10.  Mie mi-a placut mult, chiar daca nu a scapat de unele clisee. Filmul e un pas inainte in serie, de gen Alien: Covenant, respectiv e un film cu dinozaurii din Jurassic Park dar care sunt pusi sa intretina o tema de actualitate relativa la... altceva. ;D
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #58 on: 11 June 2018, 07:09 »
babylon 5 lost tales
 film tv. cu doua povesti simple si bune. imi place mult cum seria b5 are personaje verosmile si nuantate, printre alte calitati.
costume si filmari noi noute, m-a satisfacut. 8/10
 

Offline GabrieLL

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #59 on: 11 June 2018, 10:07 »
Death wish, 7/10.

Bun, satisfacator, scurt si la.obiect. die hard stuff.