Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193012 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #435 on: 30 July 2019, 16:17 »
am continuat cu spidey.. here goes

the amazing spider-man
eram foarte aproape sa il dau corijent, dar scena pe final mi-a placut. cand spidey e ajutat, aia a fost o idee buna.

weak sauce. totul e mai slab si mai prost executat, de la acting la culoarea supta.. un film fara viata, unde personajele au resorturi si motivatii confuze ori lipsa.
6- 6.5


spider-man 2017
wow, ceva cum nu se poate mai diferit fata de clasicul intangibil de la raimi. cu bune si rele. de multe ori frustrant si enervant. lung si tangential in actiune, ceva tipic marvel: nici slab, nici bun.
noroc ca actorul e credibil, noroc cu prezenta lui downey dar mai ales flerul si talentul exceptional al lui birdman.
am sa zic 7, se putea mult mai bine. se pierde in actiune stupida cu turnul, avionul si vaporul, glumele jegoase si copii enervanti. in rest.. ok.. merge vazut - o data
7+/10
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #436 on: 31 July 2019, 17:55 »
nu mai deveme de azi vazui ultimul spidey


far from home.
. mavel shit. au schimbat totul int-un fel de serie tv! din nou slab si neconvingator, din nou acelasi stil marvel cu cameos. si continuarea povestii pe al doilea film ca si cum ar fi misloc de sezon dintr-o serie tv.

complet uitabil si neimportant. far from the original. acum e un fel de pusti avenger slash iron man wannabe slash shit.
6!

Spider Man e aproape.. aaaaproape **utut. inca un film ca asta si il vor praji bine.

Post Merge: 01 August 2019, 12:27
lion king 2019

DEZASTRU.
zero/10, si pentru ca e cel mai prost voice acting din istoria omenirii.

desi e remake-copie cgi, nu are nimic din calitatea celui din 94.
care NU E ORIGINAL! e foarte important pentru mine cel putin sa intelegeti de ce urasc disney.. totul a inceput din acele vremuri, cand eu urmarisem originalul KIMBA si nu am vazut decat un remake obscen, o poveste simplificata furata din seria adevarata. trebuiau dati in judecata imediat, japonezii astia au o ciudata intelegere a conceptului de adevar onorabil!
 in plus am fost vexat de felul in care au desenat leii. ma refer la partea deschisa de blana din jurul botului! nu e ca o cusatura de incaltaminte.. portiunea deschisa de culoare incepe de la jumatea nivelului mustatilor si de deasupra nasului, apoi continua dupa urechi, va pun si clip ca sa intelegeti de ce ma perpeleam eu in copilarie si rupeam desenele altora prin scoala...

« Last Edit: 01 August 2019, 12:27 by Monier »
 
The following users liked or thanked this post: scarules2006

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #437 on: 11 August 2019, 22:30 »
Shazam 2/10 n-am stiut ca e facut pt copii; 2 pct pt mark strong, am ras in fiecare scena cand a aparut si cum s-a chinuit sa fie bad guy :))
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #438 on: 11 August 2019, 22:54 »
Serialul a fost prin excelență pentru cei mici și adolescenți. Nu prea avea cum altfel, pentru că e copil în mare parte din timp (adolescent de fapt) și Captain Marvel numai când era absolut necesar.
Prin anii 70 combătea o grămadă de chestii actuale.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #439 on: 12 August 2019, 17:45 »
nota: de-acum incolo o sa notez din oficiu -5 puncte pentru orice film PC

Am vazut in uichend Widows, a intrat in lista HBO GO: heist movie afectat grav de agenda de culoare desi intriga ar fi fost interesanta (vaduvele unor talhari se vad nevoite sa planifice la randul lor un tun pentru a scapa de datoriile lasate de defuncti). 1/10

Agenda PC cat cuprinde, actori cunoscuti insa, pe motivul asta am si vizionat filmul cap-coada.

Eu nu pricep o chestie...cui le sunt adresate filmele de genul asta? Ok agenda PC dar cine e atata de prost incat sa puna ` botu` la tampeniile lor? Ma gandesc ca astia au acolo ceva psihologi care poate fac sondaje, nu stiu , ceva sa le indice....Does all this shit work????
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #440 on: 12 August 2019, 18:00 »
Vin niște organizații cu sprijin puternic și te doboară pe toate părțile.
Oricum deja PC este trecut dincolo. Deja asupritul a devenit asupritor.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #441 on: 13 August 2019, 10:42 »
Toate gruparile astea de oameni care sunt easily offended cheltuie niste bani. Black Panther, Captain Marvel...fuckin' Aladdin sunt in billion dollar club deja, asta inseamna ca toate campaniile astea de PC functioneaza acolo unde conteaza. Nu uita de Netflix care e CACAT, calitativ vorbind - in afara de documentare. Astia sunt deja atat de versati pe PC incat pot sa anuleze un serial dupa un sezon daca a punctat financiar cat trebuie. Nu mai conteaza ce produci, conteaza cati bani scoti din asta.

Ultimul exemplu de PC dureros de sforaitor - biopicul dedicat lui Elton John - Rocketman. Sa nu fiu inteles gresit, Elton e un geniu muzical dar filmul e complet inutil daca treci dincolo de PC si de partea de musical, singura care puncteaza. 1/10
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #442 on: 14 August 2019, 14:53 »
Wait wait ... Narcos si House of Cards nu-s facute de Netflix? ... ca nu mi se pare ca-s de cacat.
 

Offline scarules2006

Ultimul film vazut
« Reply #443 on: 14 August 2019, 15:48 »

lion king 2019

DEZASTRU.
zero/10, si pentru ca e cel mai prost voice acting din istoria omenirii.

desi e remake-copie cgi, nu are nimic din calitatea celui din 94.
care NU E ORIGINAL! e foarte important pentru mine cel putin sa intelegeti de ce urasc disney.. totul a inceput din acele vremuri, cand eu urmarisem originalul KIMBA si nu am vazut decat un remake obscen, o poveste simplificata furata din seria adevarata. trebuiau dati in judecata imediat, japonezii astia au o ciudata intelegere a conceptului de adevar onorabil!


Pffffff, ce scarba m-a luat fata de Disney. Nu am stiut despre Kimba.
Niste zdrente....
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #444 on: 17 August 2019, 08:45 »

Pffffff, ce scarba m-a luat fata de Disney. Nu am stiut despre Kimba.
Niste zdrente....

Nu'sh ce sa zic. Sunt ceva similaritati dar e destul de departe de a fi o copie dupa Kimba ...

https://www.huffpost.com/entry/lion-king-kimba_n_6272316

Sunt ceva elemente comune dar ca story sunt destul de diferite.

https://screenrant.com/lion-king-copy-kimba-disney-controversy-explained/

Si inca ceva:

https://aminoapps.com/c/disney/page/blog/did-the-lion-king-actually-rip-off-kimba-the-white-lion/BQ2l_E2JtwuJvb1JoZp8YRB0l753rwqEovk
« Last Edit: 17 August 2019, 08:53 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: scarules2006

Offline scarules2006

Ultimul film vazut
« Reply #445 on: 17 August 2019, 12:59 »

Pffffff, ce scarba m-a luat fata de Disney. Nu am stiut despre Kimba.
Niste zdrente....

Nu'sh ce sa zic. Sunt ceva similaritati dar e destul de departe de a fi o copie dupa Kimba ...

https://www.huffpost.com/entry/lion-king-kimba_n_6272316

Sunt ceva elemente comune dar ca story sunt destul de diferite.

https://screenrant.com/lion-king-copy-kimba-disney-controversy-explained/

Si inca ceva:

https://aminoapps.com/c/disney/page/blog/did-the-lion-king-actually-rip-off-kimba-the-white-lion/BQ2l_E2JtwuJvb1JoZp8YRB0l753rwqEovk

O sa-l vad si eu.

Multam!
 

clubfive

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #446 on: 17 August 2019, 23:55 »
Eu zic ca de acum inainte sa aveti grija ce scrieti in recenzii sau comentarii la filme de tip Captain Marvel sau Black Panther.
Nu neaparat pe forumuri, dar in general pe Facebook, Twitter, site-uri unde aveti poza cu chipul si la profil aveti inclusa compania unde lucrati. 

Sunt unii care s-au trezit concediati din cauza ca recenziile  lor  despre filme  si seriale  aveau continut ofensator (rasist, misogin, homofob)   pe Twitter si pe Facebook si fara sa li se comunice motivul.   Nu neaparat pentru  modul cum au criticat calitatea filmelor, ci pentru ca s-au axat prea mult pe criticat afro-americanii si femeile.   
Sau chiar puteti sa va luati adio de la promovare  in cariera voastra.

Nu e de joaca.
Odata ce sunteti angajati si aveti un contract semnat, sefii vostri si angajatii de la resursele umane va urmaresc activitatea de pe internet.

 


Daca incepeti sa va plangeti ca "vai, prea multe femei in Game of Thrones", "vai, cati actori negri in Black Panther", "vai, ce scarbosi sunt homosexualii din Moonlight sau Bohemian Rhapsody" sau " vai,  Captain Marvel ma face si mai mult sa detest feministele ".........concediere scrie pe voi direct.  Si v-ati lins pe bot de orice posibilitate sa avansati in cariera. 
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #447 on: 18 August 2019, 00:43 »
Cred că am mai scris. La angajare ai șansele după cum urmează.

1. Femeie gay altceva decât albă.
2. Femeie gay.
3. Femeie altceva decât albă.
4. Femeie.
5. Gay altceva decât alb.
6. Gay.
7. Bărbat.

Succes băieți!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #448 on: 18 August 2019, 01:17 »
hobbs & shaw: 8/10: Eu zic ca e un action movie decent spre bun. Glumite, actiune, big stunts, bromance, testosteron. Nu are nimic din FF (dar trebuia sa inceapa de undeva) dar H & S pot fi un action duo de succes pe viitor.
Primeste 1 pct in plus ca nu are PC shit in el Cred ca e 98% clean :). Deci daca vreti un summer blockbuster, mindless action, go for it!


Once Upon a Time ... in Hollywood: 8.5 /10 - oh boy, QT - ai facut-o iar :). La prima vizionare mi-a placut. Desi am sa il mai vad iar, saptamana viitoare. E lung si sunt multe subtilitati de digerat si sigur am omis multe din ele. QT face iar un meta-film .. despre filme si industria cinematografica, merge (iar) impotriva valului, se pisa contra vantului, etc :))). Dupa film am citit ca au aparut controverse (nu ma mir) printre care "eterna" problema a faptului cum trateaza QT femeile in filmele sale. Apoi alta despre Bruce Lee (meh). Si cred ca mai era ceva dar am uitat.
PS. Nu stiu daca e necesar sa stiti ceva despre Manson si ce s a intamplat IRL atunci. Oricum veti cauta sa aflati dupa film. Iar daca stiti care e treaba.. o sa fiti ... veti afla voi :P
PS2. Brad Pitt e un zeu :)
PS3. Apare fata lui Uma intr-un rol micut. (vedeti ca e si in sez 3 din Stranger Things)
PS4. Filmul are aproape 3 ore.
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #449 on: 18 August 2019, 01:37 »
Pfff. Trebuie să le văd.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk