Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192980 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #450 on: 18 August 2019, 06:19 »
Cred că am mai scris. La angajare ai șansele după cum urmează.

1. Femeie gay altceva decât albă.
2. Femeie gay.
3. Femeie altceva decât albă.
4. Femeie.
5. Gay altceva decât alb.
6. Gay.
7. Bărbat.

Succes băieți!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Nu si in romania :D

Aici cam da. dar e f greu sa gasesti categoriile respective. mai ales in IT, asa ca pana la urma tot la white male se ajunge :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #451 on: 18 August 2019, 10:32 »
Norocul tău că în India femeile nu sunt lăsate să învețe. Ar avea toate motivele să fie prima categorie.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #452 on: 18 August 2019, 21:18 »
Lucrez cu o indianca. Not impressed.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #453 on: 18 August 2019, 21:29 »
Nu trebuie să te impresioneze cu nimic. Doar să fie. Asta îmi spun toți despre ceilalți.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #454 on: 19 August 2019, 09:41 »
hobbs & shaw: 8/10: Eu zic ca e un action movie decent spre bun. Glumite, actiune, big stunts, bromance, testosteron. Nu are nimic din FF (dar trebuia sa inceapa de undeva) dar H & S pot fi un action duo de succes pe viitor.
Primeste 1 pct in plus ca nu are PC shit in el Cred ca e 98% clean :). Deci daca vreti un summer blockbuster, mindless action, go for it!


Once Upon a Time ... in Hollywood: 8.5 /10 - oh boy, QT - ai facut-o iar :). La prima vizionare mi-a placut. Desi am sa il mai vad iar, saptamana viitoare. E lung si sunt multe subtilitati de digerat si sigur am omis multe din ele. QT face iar un meta-film .. despre filme si industria cinematografica, merge (iar) impotriva valului, se pisa contra vantului, etc :))). Dupa film am citit ca au aparut controverse (nu ma mir) printre care "eterna" problema a faptului cum trateaza QT femeile in filmele sale. Apoi alta despre Bruce Lee (meh). Si cred ca mai era ceva dar am uitat.
PS. Nu stiu daca e necesar sa stiti ceva despre Manson si ce s a intamplat IRL atunci. Oricum veti cauta sa aflati dupa film. Iar daca stiti care e treaba.. o sa fiti ... veti afla voi :P
PS2. Brad Pitt e un zeu :)
PS3. Apare fata lui Uma intr-un rol micut. (vedeti ca e si in sez 3 din Stranger Things)
PS4. Filmul are aproape 3 ore.

H&S: hai ma, cum sa dai 8 la o asemenea mizerie? Si vii dupa cu 8.5 la Once upon a time...4/10 de la mine
Eu, personal, is scarbit deja de moaca lu' Dwayne. A ajuns un fel de Adam Sandler in filmele de actiune
Bine ca am vazut a doua zi filmul de la Tarantino si mi-a spalat gustul lasat. Aici, da, sunt de acord...imi place ca nu se simte urma de PC si acting-ul e la creme de la creme, ba chiar mi se pare ca Brad Pitt il face pe diCaprio, sau poate fi din cauza ca mi-a placut mai mult caracterul interpretat de el. Desi e lent, pentru un film specific regizorului, s-au meritat cele 3 ore.
9/10
« Last Edit: 19 August 2019, 09:44 by Dundee »
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #455 on: 19 August 2019, 11:18 »
John Wick 3 - 5/10 - hai ca s-a prostit si asta. Primul a fost bun pentu categoria lui de filme. Asta e o porcarie. De la plot la realizare. Personajele negative (dujmanii ... cum ar veni) au fost de toata jena.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #456 on: 20 August 2019, 19:36 »
Once Upon a Time in Hollywood
am stiut din prima ca-i reusit. mi-era frica de ceva chinuit gen death proof. din clipa cand i-am vazut pe aia de la RLM cu fetele luminate si chicotind ca niste copii fericiti, am stiut.
noi am ramas practic cu tarantino si scorsese, batranii corsari. ce dracu ne facem cand se retrag astia si cei asemenea, nu stiu.
imo sub kill bill 1, dar bag 10 direct. tf
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #457 on: 21 August 2019, 03:26 »
John Wick 3 - 5/10 - hai ca s-a prostit si asta. Primul a fost bun pentu categoria lui de filme. Asta e o porcarie. De la plot la realizare. Personajele negative (dujmanii ... cum ar veni) au fost de toata jena.
Stai că vine Matrix 4 și deja sunt discuții că va avea agendă PC.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #458 on: 21 August 2019, 13:22 »
@Dundee  .. pai stai ca am dat notele pentru categoria fiecaruia. Comparandu-le direct, H&S e cu 10 puncte sub, clar. Dar eu le-am notat pe fiecare pentru ce sunt.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #459 on: 24 August 2019, 08:43 »
@Dundee  .. pai stai ca am dat notele pentru categoria fiecaruia. Comparandu-le direct, H&S e cu 10 puncte sub, clar. Dar eu le-am notat pe fiecare pentru ce sunt.

Avand in vedere cine il regizeaza, si scrie :D

Deci JW 3. Nu am avut pretentii asa ca ia un 8 de la mine pt realizare. Camera work la unele secvente (cea cu HB si KR si cafteala cu arabii) a fost impecabila. Plus regia f misto si editarea chiar reusita (din nou ma refer la scenele de caft).
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline scarules2006

Ultimul film vazut
« Reply #460 on: 24 August 2019, 11:04 »
Once Upon a Time...in Hollywood zece si de la mine!

Excelent Quentin Tarantino, n-am mai ras cu atata pofta pffff....
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #461 on: 24 August 2019, 12:16 »
John Wick 3 - 5/10 - hai ca s-a prostit si asta. Primul a fost bun pentu categoria lui de filme. Asta e o porcarie. De la plot la realizare. Personajele negative (dujmanii ... cum ar veni) au fost de toata jena.

L-am vazut si eu aseara, e exact acelasi stil cu celelate 2. Plus dogs. Nu inteleg plangerile.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #462 on: 25 August 2019, 20:56 »
MIB International: 6/10. Are totusi cateva faze simpatice.

Propaganda cat cuprinde si in asta. SMF pe hollywood.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #463 on: 26 August 2019, 10:53 »
John Wick 3 - multa bataie pret de doua ore +. E totalmente dement dar din ce in ce mai putin urmaribil, nu de altceva dar Keanu nu poate nici macar sa alerge corect, daramite sa bata barosanii care i se baga prin distributie.
Plusuri pentru cast, apare Marc Dacascos si maestrii Pencak Silat binecunoscuti din seria Raid si nu numai. Un extra plus ca au dat-o la pace dupa bataia in 3 cu Yayan Ruhian si Cecep Arif Rahman, au pastrat totusi raportul de forte in linii normale asta desi John Wick e prin definitie invincibil; e si sarbul Boban din NBA intr-un cameo, o alegere inspirata de killer (evident nu rezista foarte mult desi e matahala)

Tot distributia da si chix, o buna bucata din film axandu-se pe prestatia lui Halle Berry care si aici - precum in toata cariera dumneaei - e o actrita foarte slaba. Probabil regizorul are o slabiciune pentru dansa si e si mare iubitor de caini si d'aia a trebuit sa bage si scenele alea.

All in all 5/10, n-o sa mai urmaresc urmatorul din serie decat daca ma surprinde cu distributia.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #464 on: 26 August 2019, 11:45 »
John Wick 3 - 5/10 - hai ca s-a prostit si asta. Primul a fost bun pentu categoria lui de filme. Asta e o porcarie. De la plot la realizare. Personajele negative (dujmanii ... cum ar veni) au fost de toata jena.

L-am vazut si eu aseara, e exact acelasi stil cu celelate 2. Plus dogs. Nu inteleg plangerile.

Pai nu stilul m-a deranjat ci realizarea si antagonistii. Pai aici avem pe nimeni in rolurile de bad guys (bine, mai putin McShane care e, ca de obicei, in zona gri). In primele ii aveam pe Michael Nyqvist, Alfie Allen, Willem Dafoe, Riccardo Scamarcio, Peter Stormare ...