Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192967 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #465 on: 27 August 2019, 14:56 »
MIB International: 6/10. Are totusi cateva faze simpatice.

Propaganda cat cuprinde si in asta. SMF pe hollywood.

zi macar o faza care ti s-a parut simpatica...
am vazut filmul asta cu jumate de ochi, si cu telefonul in mana.. o labareala maxima
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #466 on: 01 September 2019, 15:25 »
Woke Phoenix. Recent aparut in calitate buna pe net, nu am fost la cinema ca nu auzisem lucruri bune despre film, am incercat,chiar am incercat sa ii dau o sansa dar am abandonat filmul. The fck is this shit? Teen drama sau ceva,in nici un caz nu x-men.  4/10.
Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #467 on: 01 September 2019, 18:37 »
Nu știu. Am văzut numai 46 de minute. Este mai prost filmat decât orice de pe canalele pentru adolescenți. Așa că nu poate fi comparat. Nenea ăla are o relație foarte complicată cu scrisul.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #468 on: 02 September 2019, 10:39 »
Adica barosanii i-au oferit cel mai puternic x-man unei dudui extrem de netalentate doar pentru ca e queen in the fachin' North?! 2/10

Am clatit in schimb cu coreeanul Parasite care e shakesperian with a twist...ca, deh, e coreean. Film de Palme d'Or pe care cred ca l-a obtinut pentru interpretare, excelenta. 8/10

The Dead Don't Die - mult asteptatul Jarmusch nu m-a convins. Perfect vizionabil dar minor. Mi-au placut Adam Driver pe care-l urati voi si Selena Gomez, o cantareata cu o fatza rotunda. Nu stiu de ce, poate pentru ca n-am mai vazut-o pana acum si pentru ca e naturala. 5/10
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #469 on: 02 September 2019, 12:59 »
Nici măcar. Nu e vina ei. Toți sunt în transă. Replici slabe. Scene slab de tot trase. Inexpresivi. Pare un fel de repetiție pe text la prima mână. Întreabă bine cineva, who wrote this? Și ce material bun era în comics. Ăștia care distrug povești ar trebui bătuți cu pietre în public.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #470 on: 03 September 2019, 07:45 »
The Dead Don't Die - mult asteptatul Jarmusch nu m-a convins. Perfect vizionabil dar minor. Mi-au placut Adam Driver pe care-l urati voi si Selena Gomez, o cantareata cu o fatza rotunda. Nu stiu de ce, poate pentru ca n-am mai vazut-o pana acum si pentru ca e naturala. 5/10
yea.. dissapoint.
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #471 on: 03 September 2019, 14:47 »
@Megalomaniac - pai la 5.8 ce pretentii poti avea, cind filmele decente incep de la 7 in sus :)
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #472 on: 03 September 2019, 20:48 »
Adevarul e ca n-am prea avut pretentii :)
Pe de alta parte nici in imedebeu nu am incredere judecand dupa cel mai votat review:
"In my 50 years of life, i have never walked out of a movie...until now. I lasted just over 30 minutes. It's not scary. It's not funny. Not even dumb funny. The writing and dialogue are so bad, and for such big name actors their performances were wooden, and they seemed as bored to be on screen as i was in the theatre. What was the direction? I have no idea what the director/writer/producer/whomever green-lit this movie was thinking. I should have believed the reviews. I was so disappointed i had to write this, my first ever review on IMDB."
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #473 on: 03 September 2019, 21:31 »
cred ca sint ultima persoana care sa aiba vreo consideratie pentru gusturile pulimii, da' ce voteaza aia brambura pe acolo se anuleaza reciproc (ce e evaluat in plus cu ce-i in minus), si rezultatul final e o medie destul de aproape de adevar, ca sa zic asa. mai ales cind e vorba de hollywood movies. deci ce-i sub 7 e cam cih prin definitie - sigur, sint si exceptii, dar ele nu fac decit sa intareasca regula

(acuma nu inseamna ca ce-i peste 7 implica automat vreo valoare.  mai conteaza si tematica - daca e una in trend, normal ca 7+ ala nu mai spune nimic si filmul poate fi bine-mersi o porcarie in toata splendoarea corectitudinii politice etc.)



« Last Edit: 03 September 2019, 21:47 by indicopleus »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #474 on: 04 September 2019, 10:02 »
Parasite 8/10 Ii dadeam un 9 daca nu am simtit ca in climax a irosit potential. Se putea duce berserk rau de tot (adica bine). In rest foarte bine construit, foarte bine jucat.
Ramane recomandarea da nu privi trailer si alte info despre film. Altfel se duce din magie.

Astept un Hollywood remake :)))
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #475 on: 08 September 2019, 23:45 »
Once upon a time in Holywood - 8/10 - made me all warm and fluffy inside. Nu, serios. Nu, nu-i dau 10, fincă subiectiv, așteptări. N-a avut un ritm - au fost mai multe și out of sync, n-a avut un ritm cu care m-am obisnuit de la Tarantino. Dar e o poveste care merita, cum putini mai fac. Merita.
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #476 on: 09 September 2019, 11:14 »
Mi-a placut mai mult decat cealalta istorie alternativa a lui Tarantino, Brad Pitt absolut dominant, foarte bun rolul. Altfel se cam vede ca Tarantino nu prea mai are rabdare cu industria si taie in carne vie, separa cat se poate de dihotomic bunii de rai. Asta nu stiu cat o a va placa dar ce pot sa zic e ca portretizarea nostalgica pe care i-o face lui Sharon e minunata.

...si da, are in continuare fetis cu picioare deci nu s-a ramolit complet. 8/10
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #477 on: 10 September 2019, 10:57 »


The Dead Don't Die - mult asteptatul Jarmusch nu m-a convins. Perfect vizionabil dar minor. Mi-au placut Adam Driver pe care-l urati voi si Selena Gomez, o cantareata cu o fatza rotunda. Nu stiu de ce, poate pentru ca n-am mai vazut-o pana acum si pentru ca e naturala. 5/10

ii dau 7/10 pentru metafora generala si inca un pct pt wu-ps :D
interactiunea adam - bill super excelenta, apoi trioul cu fata adauga si mai multa placere.

eu zic sa il mai urmariti, dar mai detasati. E un film cu zombie, dar nu despre zombie si lupta impotriva lor e ideea aici
 

Offline Nosferat

Ultimul film vazut
« Reply #478 on: 10 September 2019, 20:44 »
IT chapter two.  5/10. Nici nu stiu, unele lucruri au fost comice in loc sa fie horror, nu imi dau seama daca erau voit sau accidental comice,dar sincer la multe "jumpscare" mai mult am ras de lucrurile stupide din film,decat sa ma sperie ceva.

Au fost cateva momente bune,insa au fost si multe lucruri fortate,si total tampite. Efectele speciale au fost varza,la unele capitole zici ca ma uitam la ceva joc ps2-ps3. Meh,mai bine asteptam sa il pot da jos pe torrent,nu a meritat banii de bilet.
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #479 on: 13 September 2019, 17:14 »
IT capitolul doi,
prost. era prea mare minunea sa ai ceva care livreaza ce promite la inceput..
dupa suferinta de anul asta, nu se putea altfel.
-si inca anul nu s-a terminat.
4!

Post Merge: 13 September 2019, 17:24

Mi-a placut mai mult decat cealalta istorie alternativa a lui Tarantino, Brad Pitt absolut dominant, foarte bun rolul. Altfel se cam vede ca Tarantino nu prea mai are rabdare cu industria si taie in carne vie, separa cat se poate de dihotomic bunii de rai. Asta nu stiu cat o a va placa dar ce pot sa zic e ca portretizarea nostalgica pe care i-o face lui Sharon e minunata.

...si da, are in continuare fetis cu picioare deci nu s-a ramolit complet. 8/10
fara sa discut ce-i cu tarantino, faza e ca fetisul asta e PRIMUL pe lista universala. majoritatea se uita jos, inclusiv eu. intai ca a trebuit sa le desenez si e destul de dificil.. apoi cele reusite sunt arcuite si faine, fetele care au grija de ele imi lasa o impresie buna, and all that. nothing twisted about it.. ca doar le intretine o industrie intreaga.
cred ca recenziile care fac remarca cum ca tarantino e pervers ii imputa prea mult.. hitchcock era foarte pervers, ca multi alti regizori geniali. apoi.. nu au vazut death proof - ffs, acolo ies picioare de peste tot lol.
« Last Edit: 13 September 2019, 17:25 by Monier »