Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #540 on: 04 November 2019, 00:58 »
mai degraba e muuuuuult peste puterile tale sa intelegi ce-i cu  industria hollywoodiana (de aia si produci atitea si atitea posturi de domnisor aflat intr-o  inadecvare totala la realitate si ranit in asteptarile sale naive).

cat fac 2+2?  bai! fara google.

sugi faina din chec! :D

 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #541 on: 04 November 2019, 02:12 »
and, in other news...
- 9+/10 - fucking genial
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #542 on: 04 November 2019, 09:03 »
Este pur si simplu stupefiant cum se repeta reteta noilor SW la Terminator, parca e un cosmar feminazi, o agenda bine construita de a fute absolut orice a fost "bun". Chiar nimeni nu ii poate opri pe acesti cacanari? CHiar nimeni nu a ridicat un semn de intrebare, ba, nimeni????


The King, nou pe Netflix, inca o surpriza placuta si binevenita, Pattison s-a potrivit perfect!
Dragged Across Concrete alt slow mo atmosferic si excelent, am stiut ca Craig Zahler va fi unul din favoritii mei, de la Bone Tomahawk la Brawl in Cell Block 99. Sper la mai multe de la el, macar unul la 2 ani, si sa mentina si actorii de care vad ca s-a lipit bine de tot :)

https://www.imdb.com/title/tt4068576/ a vazut cineva?

« Last Edit: 04 November 2019, 09:05 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #543 on: 04 November 2019, 11:35 »
Joker - bun, clarifica povestea jokerului si o si solidifica cu ocazia asta; Batman, ai legatura, ai devenit oficial personaj secundar in propria-ti poveste :) Nu stiu cand apare noul Batman dar filmele dedicate Jokerului au scos fanii mult din zona de confort si Batman pur si simplu nu mai poate ramane banal, sa placa la toate audientele. Eu nu sunt fan (imi place Superman gen) dar daca as fi as simti deja un gust amar.
Despre mesajul socio-politico-cultural se poate discuta mai pe lung dar separat pe alt thread, Joker il are din plin.

Potential de premii etc samd 7/10

The King - o poveste romantata (aka shakesperiana) a lui Henric 5, de data asta facuta pentru adolescenti care n-ar rezista la un Laurence Olivier sau un Kenneth Branagh, nu de alta dar nu inteleg altfel istoria in afara de Game of Thrones. Si Chalamet pare ales tot sa atraga Gen Z-ul - desi sa fim sinceri joaca bine. La fel de bine joaca si Pattinson care are o caruta de talent si sper a primeasca roluri din ce in ce mai bune. 5/10
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #544 on: 04 November 2019, 11:40 »




Este pur si simplu stupefiant cum se repeta reteta noilor SW la Terminator, parca e un cosmar feminazi, o agenda bine construita de a fute absolut orice a fost "bun". Chiar nimeni nu ii poate opri pe acesti cacanari? CHiar nimeni nu a ridicat un semn de intrebare, ba, nimeni? ???
^dark fate a primit ce a meritat la box office. urmeaza star wars. hbo si-au invata lectia. suntem pe drumul cel bun.


au stiu de esec de vreme ce estimau 40mil in 1stWE. cameron a venit imediat cu acuza catre regizor. miller se stie ca-i tool woke, din prima a iesit la batalie pe twitter.
oricum cameron isi poarta vina. e parte din echipa, dar nu lider. e complice, indiferent ca a primit sau bagat bani in dark fate. asa se procedeaza: odata innauntrul productiei, imprumuti de la cameron orice, ii va fi greu sa lupte - il platesti cum se cuvine. nu stiu cine l-a vrut pe connors mort la inceput, misloc, final sau deloc, nici nu are importanta - regizorul poarta raspunderea, peste scenaristi. el e singurul cu permisia sa treaca alan smithee in locul numelui, ca ultim protest si detasare. pentru ca regizorul e considerat autorul. niciodata producatorii!


btw cei cu recenziile youtube l-au desfiintat! wow.
RLM au fost mai blanzi..  hei "1mil subs, guys.. we're playing safe". jeremy jahns are acum coitzele. ffs
« Last Edit: 04 November 2019, 11:52 by Monier »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #545 on: 04 November 2019, 14:04 »
Daca vreti sa va mai calmati cinematografic, vedeti Dolor y Gloria - se aseaza frumos, linistit, ca o pictura in fata ochilor. Un Banderas imbatranit (probabil si in realitate) da viata unui regizor de film, cam pe la sfarsitul carierei. Pare o introspectie in viata lui Almodovar (sincer nu stiu cat din film se pupa cu realitatea) despre creatie, suferinta, durere si iubire. Bonus points: male on male french kiss!

8.5/10
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #546 on: 04 November 2019, 17:32 »
mai degraba e muuuuuult peste puterile tale sa intelegi ce-i cu  industria hollywoodiana (de aia si produci atitea si atitea posturi de domnisor aflat intr-o  inadecvare totala la realitate si ranit in asteptarile sale naive).

cat fac 2+2?  bai! fara google.

sugi faina din chec! :D



Sa inteleg ca negi Trendul de sjw din Hollywood?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #547 on: 04 November 2019, 18:24 »
neah, trendurile (oricare ar fi ele) vin si trec (mai devreme sau mai tirziu). ma refeream la hollywood per se, dincolo de mode culturale. (e o discutie separata, nu prea am chef de ea now - si nici nu e locul aici)




« Last Edit: 04 November 2019, 18:47 by indicopleus »
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #548 on: 05 November 2019, 07:21 »
No shit sherlock, vin si trec, wow. :) Noi vorbim de aici, acum si din cate se vede o sa crapi si tu si eu si "trendul"" tot aici va ramane.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #549 on: 05 November 2019, 12:25 »
Adevarul e ca politica si-a facut definitiv casa in Hollywood.. cand iti ziceam ca suntem pe drumul ce bun am exagerat aiurea, trebuia mai degraba sa zic ca-s semne de speranta.
Numai publicul poate baga pe astia in faliment, insa lucrurile au luat-o razna pentru ei destul de repede.. cine si-ar fi imaginat ca Disney vor fi cei mai incapabili profitori?? Not me, credeam ca nu mai scap de filmele lor.


De acord cu Megalomaniac legat de Joker. Este un film foarte solid, fara gauri si greseli, cu scene absolut memorabile si per total de mare efect. Insa nu-i de 10; nu-i de nivelul DK, or Scorsese.. e altceva. Si are bagat discret niste obligatorii mesaje de stanga. Pentru a-si depasi conditia intr-adevar, Jokerului ii trebuie Batman.
« Last Edit: 05 November 2019, 12:39 by Monier »
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #550 on: 05 November 2019, 13:18 »
olds si-a ridicat replici dupa ce ne-a criticat pe gratis. nu are nevoie de apararea cuiva, mai ales de la indi..kk
eu am argumentat ideile, daca olds a perceput un dram de rautate din partea mea sa imi spuna.
N-am criticat pe nimeni, doar am spus de ce i-am dat nota mare.
La filme (si la jocuri) eu accept mesajul si formula aleasa de producatori, savurez spectacolul, daca e cazul. Nu e nici o problema daca altii au alte pareri (si le manifesta in limite decente). :)

Literatura SF e foarte bogata si variata, producatorii de filme ar avea de unde sa valorifice o gramada de alte idei. Sa vedem ce urmeaza. La asta cu Terminatorii puteau sa intre cu povestea in viitorul contolat de "masini" si despre eventualele consecinte, poate era mai interesant.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #551 on: 05 November 2019, 16:38 »
ok, sa lasam mesajul.
cele doua protagoniste si noul terminator - cum le consideri; le pui la plus sau minus?

dupa atatea filme era chiar nevoie de un razboi in viitor. o mica problema: bugetul. skydance a incercat o noua lansare de trilogie (primul esec a fost gensys) ca eventual sa urmeze cu un razboi in al doilea, precum lucas-atacul clonelor.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #552 on: 05 November 2019, 18:42 »
Deci daca pui un mesaj de ala de prin cookies, un mesaj adanc, frumos, bla bla, intr-un cacat atunci olds va spune ca domle, cacatul este excelent, de 10, pentru ca are un mesaj adanc. nice.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Cylix

Ultimul film vazut
« Reply #553 on: 05 November 2019, 21:21 »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #554 on: 05 November 2019, 23:49 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste