Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193050 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #705 on: 04 February 2020, 11:30 »
The Gentlemen - 7.5/10 - nu e chiar la nivelul clasicelor Ritchie ... dar e absolut de vazut.
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #706 on: 05 February 2020, 04:51 »
motherless brooklyn - incepe prost si nu se dezminte pina la final (fast forward sau jet direct fara nici o mila). ce altceva s-ar mai putea spune (in afara ca totul e la nivel de joaca de copii care incearca sa imite adultii, o copie mai lame a ceva ce s-a facut deja de nspe mii de ori)? am avut oarecari simpatii pentru norton until now...

p.s.

si ca rol, unul din cele mai slabe si mai neconvingatoare din cariera lui


 
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #707 on: 05 February 2020, 11:09 »
Iar te injura astia :) Omul joaca bine dar nerelevant, filmul e minor, asta asa e. Regizor, scenarist, producator, lead...toti rocherii vor sa devina Metallica la un moment dat

Midway - ca tot vorbeam de productie - nimic nu-l poate opri pe Roland sa faca blockbustere; Ni hao! 5/10, mult mai bun decat Pearl Harbour dar era de asteptat, Roland e mai bun decat Michael Bay.
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #708 on: 05 February 2020, 14:34 »
incearca sa joace, dar moaca lui de acum nu su se lipeste neam de personaj - poate daca il facea cind avea 40 de ani era mai convingator.

ca regie si viziune intra lejer la categoria "actori chinuiti de telentul de regizor". o luuuunga, nesfirsita insiruire de pastise

pentru orice no name de la hollywood asta ar fi fost perfect onorabil. pentru norton (si liga in care joaca el), e putin.


« Last Edit: 05 February 2020, 14:40 by indicopleus »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #709 on: 06 February 2020, 11:13 »
Uncut Gems - unul din cele mai triste filme pe care le-am vazut. Bon, veti spune, sunt o gramada triste, ce-are asta deosebit?! Pai are ca e fix ca un meci de baschet (hint!) in decisiv, e ca un tren fara frane, e ca un borac care tocmai a dobandit darul vorbirii si nu-i mai tace gura sau precum o gasca de adolescenti iesiti de la ore si care mai stau 15 minute in fara scolii vorbind toti deodata si unul peste altul fara sa respire adica nu e genul de film de la care te-ai astepta sa de doboare asa, deodata. Singura data cand am pus pauza a fost s-o caut pe Julia Fox pe goagal dupa NSFW-uri (o sa o cautati si voi, nu dati ochii peste cap). Daca as fi Haneke as esclama un calduros gut gemacht, koae!
8/10

bai cata dreptate ai avut..
doar ca eu am facut asta imediat dupa film..
"cine e aia.. mooa cum arata fmm"  :droll:

oricum, fain film.. mi-a placut .. desi cat tipau aia intre ei .. ma luase usor cu nervi asa
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #710 on: 10 February 2020, 06:34 »
ford vs ferrari - am mai vazut filmul asta american de fix 70659431 de mii de ori. si mai mult ca sigur ca-l vor mai (re)produce de inca 98378627 de ori pe atit. un produs de serie deci, insa de o oarecare calitate (data de distributie si de executie). nu cistigi mare lucru uitindu-te la el, dar nici nu poti spune ca ti-ai investit aiurea doua ore din viata. 7
 

Offline cezar

Ultimul film vazut
« Reply #711 on: 10 February 2020, 21:13 »
ford vs ferrari - ăăăăă... păi cam la fel :) - 7+ Plăcut faza cu... spoiler -  plânsul. Dacă finalizarea, adică referirea la tacsu, ar fi fost alta, ar fi fost dezamăgitor. Bine punctat aici. Și parcă și pilotul ar fi meritat ceva asemănător. Oricum, bun.
« Last Edit: 10 February 2020, 21:17 by cezar »
חסר בית
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #712 on: 12 February 2020, 19:51 »
joker - foarte deprimant in multe momente, atmosfera sumbra si impecabil redata, iar finalul magistral realizat
ford vs ferrari - damon si bale acting foarte reusit dar in rest nimic de tinut minte, e un film de genul ca il vezi ori ba, nu castigi/pierzi nimic :)) ; si vad ca a luat oscarul pt montaj de sunet lol
« Last Edit: 12 February 2020, 19:53 by Sir Dracu »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #713 on: 14 February 2020, 10:26 »
the gentleman - mi-a placut destul de mult si chiar m-am simtit bine la cinema. nu ma uitam la ceas sa vad cat mai e pana se termina sau chestii de astea. am savurat fiecare dialog, accentul ala british ma amuza teribil. chiar a fost un guy ritchie movie de la cap la coada, ancorat in realitate.. Muzica grime, brexit, legalize-it, go -pro uri, chestii "rasiste"

recomand 8/10

ce nu inteleg eu deviatia lui cu Alladin :|
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #714 on: 15 February 2020, 15:22 »
Parasite - scenariu destul de original, m-a intrigat si a fost putin si ciudat pe alocuri; clar ca filmul e bun si are clasa dar parerea mea, nu e material de oscar, Joker mi s-a parut peste.
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #715 on: 18 February 2020, 11:39 »
Joker a luat pe meritate premii pt interpretare si muzica. Dar Parasite te intriga mai mult, e mai fresh, asta cred ca e si cuvantul de baza aici. Prea multe rasuflate, prea multe reciclate in ziua de azi.
Aici ai alta cultura, alte valori, tot traseul Parasite te face sa tresari si de aia zic, merita toata atentia.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #716 on: 18 February 2020, 12:44 »
Come to daddy - Frodo in cel mai ciudat film al anului (de pana acum :)). E b-movie style si e neuniform (prima parte oarecum memorabila, dialoguri, chestii apoi cand devine relevant o ia razna complet) dar cumva m-a intrigat, cred ca am auzit o injuratura in romaneste, d'astea. 6/10, bravo, ba, Frodo
 

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #717 on: 20 February 2020, 20:13 »
knives out - incepuse binisor (chiar daca doar se complace in traditia arhirasuflata a murder on the orient express etc., decorul & cromatica + actorii emana oarece calitate), insa o ia razna pe aratura de la jumatate incolo din cauza de agenda pc si nu numai.

7 pentru actori si imagine, 6 pentru intriga, si 3 pentru mesaj


p.s.

vad ca deja e pe teava al doilea, deci oamenii nu se/ne lasa cu una, cu doua
« Last Edit: 20 February 2020, 20:23 by indicopleus »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #718 on: 29 February 2020, 08:27 »
the losers 2010

l-m inceput si ma bucur ca-i bunut. din prima clipa se vede ca-i dupa comics, are acel tip de violenta ridicola. in sensul bun!
desi sunt pe la jumate, ii dau 7.5/10. imi place ideea, imi plac toti, umorul ok.
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #719 on: 04 March 2020, 19:00 »
^^ danke sir, will see.
De asta iubesc eu forumul asta, mereu vad cate un film mai "vechi" ce mi-a scapat si bun al dracu`
Radioflash a vazut cineva? tema e preferata mea si cand vad scoruri mici de la , ahem criticii specializati""" de-al naibii ma uit lol.

Apropos de critici, Picard are 90+ de la cacatii de specialitate pe rotten. si 65 audience. Chiar nu le pica fisa prostilor?
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon