Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193177 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline indicopleus

Ultimul film vazut
« Reply #720 on: 08 March 2020, 10:06 »
bombshell - gagicile joaca okish, nicole kidman a ajuns s-arate cam ca glenn close cind era sarita de pe fix prin '87...

in rest, spre deosebire de the loudest voice (a carui agenda politica e mult prea transparenta in unidimensionalitatea ei simplificatoare), macar are bunul simt sa se axeze pe partea de sexual harassment si sa lase analitica dimensiunile mai vaste in sarcina unora care chiar sint capabili sa o produca (daca mai exista asa ceva).
« Last Edit: 08 March 2020, 10:10 by indicopleus »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #721 on: 08 March 2020, 18:56 »
Jumanji 2  2/10 absolut nimic interesant si amuzant, l-au facut si pe rock un prostan, n-am rezistat mai mult de ora
guns akimbo 7/10 entertaining, incepe sa-mi placa de radcliffe, pare ca stie meserie
uncut gems 8/10 sandler mi-e cam antipatic dar mi-a placut foarte mult stilul asta alert in care e facut filmul
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #722 on: 09 March 2020, 15:17 »
am revazut ambele Grosse Point Blank si You Kill Me
..slabe! Poate-i starea de spirit destul de cinica, lehamitea corelata cu petrecerea a cateva ore pe lucruri insignifiante.. dar nu recomand. Nu mai recomand nici seria Barry! Poate vreo trei episoade si restul pe sarite. E greu sa ma tin cu mainile pe loc, asa ca mai mult ascult la ele in ultima vreme, in timp ce fac altceva. Nici asta nu e ok.. pe viitor nu mai tai doua ore din viata decat pe un film cu adevarat bun. 
Planuiesc sa revad Get Carter si varianta blacksploitation: Hit Man.
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #723 on: 09 March 2020, 15:34 »
Am revazut Citizen X, un fel de reteta Chernobyl avant la lettre. Cateva ore mai tarziu - RIP Max! :/
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #724 on: 09 March 2020, 16:00 »
esti culmea, tocmai l-am revazut asta iarna! e unul din filmele mele preferate in secret, cum sa zic.. l-as compara ca tema si importanta cu seven, e seven al sovieticilor.
al naibi de bun pe alocuri, sutherland si irlandezul sunt foarte buni. iar cand max intra in film si zice hei, e ok sa ne ingrozim, altfel n-am fi oameni - damn good scene!!
ce pacat RIP Max von Sydow.
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline cezar

Ultimul film vazut
« Reply #725 on: 13 March 2020, 19:42 »
Zombieland: Double Tap - 6,7 - Comparativ cu alte filme de tip partea 1, partea 2 ...  gen taxi, aduce ceva în plus.
חסר בית
 

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #726 on: 14 March 2020, 11:24 »
Parasite - scenariu destul de original, m-a intrigat si a fost putin si ciudat pe alocuri; clar ca filmul e bun si are clasa dar parerea mea, nu e material de oscar, Joker mi s-a parut peste.

Parasite, un film bun, interesant.
Nici eu nu cred ca merita Oscarul, dar atata i-au futut p'aia la cap si atata s-au atacat pe toate canalele toti negrii, pizdele, homalaii, metrosexualii, lesbienele, flacara violeta ca nu e diversitate ca cred ca l-au dat in scarba, na bah, poftim diversitate
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #727 on: 20 March 2020, 09:50 »
El camino - 6+/10 - Drăguț. Subțire. Se putea și fără el. Făcut pentru cine nu putea dormi noaptea de grija lui Pinkman.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #728 on: 21 March 2020, 22:39 »
el hoyo https://www.imdb.com/title/tt8228288/ 9/10 surpriza foarte placuta, e ceva gen cube(1997)
« Last Edit: 21 March 2020, 22:44 by Sir Dracu »
 

Offline cezar

Ultimul film vazut
« Reply #729 on: 22 March 2020, 00:30 »
Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker - 7,8 - Frumos. Are cumva o atmosferă comună cu primul din serie.
חסר בית
 

Offline RaijinRoh

Ultimul film vazut
« Reply #730 on: 22 March 2020, 02:39 »
el hoyo https://www.imdb.com/title/tt8228288/ 9/10 surpriza foarte placuta, e ceva gen cube(1997)

Foarte bun filmul :), recomand.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #731 on: 22 March 2020, 16:16 »
Ma sfiez sa o zic acum, dar poate va amintiti din vechiul forum cat mi-a placut filmul lui Wolfgang Petersen: Outbreak. Nu credeam ca vine ziua in care sa il privesc cu alta atitudine.
Dar il reiau, probabil ca orice iubitor de filme s-a gandit la el, la cel facut de Soderberg.. Contagion, la Andromeda Strain. La filmele cu zombi si survival.. postapocaliptice.
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #732 on: 22 March 2020, 19:33 »
Ma sfiez sa o zic acum, dar poate va amintiti din vechiul forum cat mi-a placut filmul lui Wolfgang Petersen: Outbreak. Nu credeam ca vine ziua in care sa il privesc cu alta atitudine.
Dar il reiau, probabil ca orice iubitor de filme s-a gandit la el, la cel facut de Soderberg.. Contagion, la Andromeda Strain. La filmele cu zombi si survival.. postapocaliptice.

Si eu il reiau, mereu imi aduc aminte de scena cand Dustin priveste airvent-ul din tavan si exclama "It's airborne!" in stilul lui dramatic semiautist :))

In alta ordine de ide:
The Hunt - trufanda, mi-a placut fara rezerve, ma bucur ca genul asta de film a renascut 8/10

The Invisible Man - probabil fiindca stiu povestea efortul lui Elisabeth Moss de-a transmite anxietate, desi laudabil, n-a avut efectul scontat asupra mea. Dar e bun, mi-au placut elementele de pe coloana sonora de la inceput, ar suna bine intr-un film mai creepy. 7/10

Birds of pray - feminist si ca orice film cu mesaj da plictiseala dupa primele 15 minute de poante. Plus ca din toata gasca de gagici de toate formele si culorile singurul care iese in evidenta e ala care stie sa joace cu adevarat - Ewan McGregor. Asta e de altfel si un minus pentru ca Ewan se remarca in ipostaza de non-superhero, isi pune masca degeaba ceea ce pentru un flm cu supereroi - chiar daca e facut la oha - e cam fail. Foarte greu de terminat, 4/10.
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #733 on: 26 March 2020, 10:46 »
Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker - 6. Film fara logica. Dupa dezastrul de la episodul precedent au incercat cumva sa impace fanii veterani ai seriei insa nu prea le-a iesit. Chiar din contra. Imho cel mai bun film star wars ramane Rogue One.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #734 on: 27 March 2020, 01:26 »
The HUNT -> https://www.imdb.com/title/tt8244784/?ref_=nv_sr_srsg_0  7/10, intr-adevar pot sa zic ca imi place genul mult, desi foarte foarte ciudatel, dar mesajele din film s-ar putea sa placa sau sa nu placa multora. Ce nu mi-a placut si aici este feminismul exagerat, adica pe bune, chiar nu mai exista filme in care eroii puternici sa fie barbatii, ci doar femeile trebuie sa fie si puternice si frumoase si tot tacamul ? Mi se face putin greata si nu am nimic cu femeile in general sa nu se inteleaga prostii, doar ca egalitatea asta este putin dusa in extrem din pacate...
Una peste alta, dati-i o sansa, merge vizionat in perioada asta "grea", de carantina...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....