Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192839 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #795 on: 19 July 2020, 18:59 »
Bird Box - 2018  https://www.imdb.com/title/tt2737304/

cica post-apocalyptic horror thriller, stai ca cica mai e si movie
apocalipsa incepe...in Romania....mmmkey...
nu ca aici au intuit ei ceva cu covidul printre melteni fara masca care pleaca infectatzi din spital cu autobuzul

horror - e suficient sa te uitzi la fatza tinerei gravide de 53 de ani la data filmarilor, varful nasului foarte subtziat de zici ca e ciocanitoare, pometzii si pielea intinsa si trasaturile dupa operatzii sa juri sa dea boala sa moara singurul si adevaratul imparat al rromilor ca seamana cu Michael Jackson...oh...horror...trebuiau sa-i acopere toata fatza nu numai ochii...

singurul actor genuine a fost Malkovich

in rest, negrotei bagatzi in fatza pentru ca trebuie
ala eruditul era un negrotei vanzator la supermarket, tot ala se sacrifica sa-i salveze pe ceilaltzi...borasc...

povestea dezlanata, atmosfera horror de targ de Duminica, logica de minoritari cu iq sub 70
am stat pana la capat mai mult de curiozitate sa vad cum se termina, asa de un 4 daca n-ai cu ce pierde timpul...


Extraction - 20-20 https://www.imdb.com/title/tt8936646/ 

o gogmanie cu impuscaturi si batai
aceleasi sabloane cu eroi deosebitzi care sufera in tacere din te miri ce
care se dedica unor cauze nobile when all hope is lost, pentru ca principii
care impusca doua divizii de speciali imbracatzi amenintzator in negru, asa pentru ca este smecher si pentru ca poate
care intra intr-o camera unde sunt 10 insi cu kalashnikoave si-i omoara pe totzi cu grebla, scaunul, o pierueta, o aruncare peste sold, un tweet mai rautacios, un dislike pe facebook

despre cum sa impusti zeci de insi cu un pistol de 9mm kit ca 9x19 nu prea trece prin veste, te tzii de unul, il intorci catre alalalt, il impusti pe al treilea apoi te intorci inapoi la primii doi, cool stuff

saracii prostii aia care au inventat CQB-ul si flash-bangul, SAS-ul care-si antreneaza operatorii mii de ore prin killing houses cu munitzie reala, aia saracii handicapatzii trebuie adune intel, sa lucreze pe echipe, sa inunde obiectivul din mai multe directzii, sa arunce flash-bangs, se detoneze geamurile, usile sau peretzii ca sa creeze o secunda-doua de diversiune cat sa-si poata face treaba

pacat ca nu i-a antrenat gigelul asta smecher Hemsworth, ca mai invatzau si ei ceva meserie...

normal ca si coloratzii si mai ales coloratele au avut rolul lor in poveste ca nu se mai poate acuma poveste fara minoritari si neaparat cu crapatura

4 cu indulgentza, film de tampitzi, nici nu e de mirare ca are asa succesuri pe netflixinpix, cum e publicul asa sunt si filmele





   

 
The following users liked or thanked this post: Korn

Online Ciocanul

Ultimul film vazut
« Reply #796 on: 19 July 2020, 19:10 »
Am observat ca multe filme de productie netflix sunt tratate cu blandete de public.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #797 on: 20 July 2020, 05:34 »
Sunt filme bah. Luati-va si de superman ca are chilotii p'afara si intoarce timpu'nloc cand schimba sensul de rotatie al planetei. SUNT FILME BAH!!!

Anyway: Zombie for Sale: romzomcom koreana. Cam 7.5. Mai puntin rom dar destul de comzom :D. Se pare ca saptamanile astea am stat pe koreene :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #798 on: 20 July 2020, 12:22 »
Leave no trace - 2018 - https://www.imdb.com/title/tt3892172/

Era uitat printr-un queue si i-a venit vremea pt vizionare.

Frumos, apasator, bine jucat, bine scris, de 8+
 

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #799 on: 20 July 2020, 18:38 »
Sunt filme bah. Luati-va si de superman ca are chilotii p'afara si intoarce timpu'nloc cand schimba sensul de rotatie al planetei. SUNT FILME BAH!!!


Niciodata nu am inteles lipsa asta de imaginatie la unii, cand se iau de sabia laser si alte prostii. E nasol pentru ca nu te poti bucura cam de nimic :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #800 on: 21 July 2020, 11:01 »
Palm Springs - romcom dragut, de vara, propune o varianta noua la ziua cartitei. 8/10
 

Offline Korn

Ultimul film vazut
« Reply #801 on: 21 July 2020, 13:13 »
Anyway: Zombie for Sale: romzomcom koreana. Cam 7.5. Mai puntin rom dar destul de comzom :D. Se pare ca saptamanile astea am stat pe koreene :D
10x
btw: One Cut of the Dead - 7.5/10 - nu stiu ce-i cu filmul asta dar mi s-a parut super misto.  Clar e original dar are si o calitate din aia dubioasa, you can't quite point that shit out but it's owesome.  Si cind ma gindesc ca era sa nu mai mai uit dupa primele 15 min.
 

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #802 on: 22 July 2020, 16:21 »
The Wild Goose Lake - 2019  https://www.imdb.com/title/tt9647768/

Un neo-noir crime thriller de la aia mici si rai de mananca lilieci, maimute, serpi si metroul daca pun manutele lor mici pe el fara sa-i vada politia.

Misto, nu te plictiseste, actually te cam iei cu mainile de cap daca te gandesti ca realitatea bate filmul.

Bine facut, frumos povestit, bine jucat

Chinezoaice dragute nebotoxate si neascutite la nas, chiar daca scuipa in loc sa inghita :)

Secventa cu tutorialul la conventie super :)

De 8.
 

Offline RaijinRoh

Ultimul film vazut
« Reply #803 on: 24 July 2020, 13:41 »
Relic  8/10

Un film horror ce exploreaza pierderea unei persoane dragi si ce va atarna greu la cei care au pierdut pe cineva foarte apropiat. Nu va asteptati la jump scares si chestii de genul. O anumita scena a facut filmul asta sa fie foarte greu de vizionat pana la capat si tocmai de aceea consider ca si-a atins scopul.
« Last Edit: 24 July 2020, 13:43 by RaijinRoh »
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #804 on: 26 July 2020, 08:16 »

btw: One Cut of the Dead - 7.5/10 - nu stiu ce-i cu filmul asta dar mi s-a parut super misto.  Clar e original dar are si o calitate din aia dubioasa, you can't quite point that shit out but it's owesome.  Si cind ma gindesc ca era sa nu mai mai uit dupa primele 15 min.

Thanks, primele 30 mins am fost cam "WTF, la ce pmea ma uit". Dupa s-a limpezit.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Floreadan

Ultimul film vazut
« Reply #805 on: 27 July 2020, 16:05 »
Halloween a fost ultimul - e ok
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #806 on: 29 July 2020, 09:09 »
Stretch - comedie, actiune, funny, entertaining. 7/10

Chris Pine destul de bun in rol.
« Last Edit: 29 July 2020, 09:21 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: barbar, slicker

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #807 on: 08 August 2020, 10:44 »
Waiting for the Barbarians - https://www.imdb.com/title/tt6149154/

O poveste cam seaca, ii tot asteptam pe barbari cam tot filmul, meanwhile se petrece actiunea

Regizorul la primul film in Englitereza.

Johnny e cam stiff si OMG, arata buhait ca un mort tinut 3 zile la soare, I guess bautura si lesbienele procesomane nu fac bine la ten.

Pattinson e si el pe acolo...

Greta Scacchi, ce bunaciune era prin anii 80-90, apreciez ca e naturala.

Mark Rylance joaca bine si salveaza filmul. La fel cinematografia/peisajele.

Cu toata contributia actorilor, regizorului, producatorilor, oscar-winning cinematographer, Nobel Prize-winning author per total parca n-a iesit mare lucru.

E vizionabil, de 6-7.
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline RaijinRoh

Ultimul film vazut
« Reply #808 on: 08 August 2020, 12:31 »
Mortal Recomand 7/10. Bunicel film o adaptare a supereroului/zeului mitic din alta perspectiva mai "pamanteana"

https://www.imdb.com/title/tt5715066/


 
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #809 on: 11 August 2020, 05:30 »
The Hunt.

Chiar bunicel. Cel putin de 7 in opinia mea.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste