Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 192973 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #75 on: 27 June 2018, 10:49 »
ITS A TRAP)
nu e. de ce ai zice asta?


https://www.rottentomatoes.com/m/jurassic_world_fallen_kingdom/   e jurassic park, in mod clar nu are cum sa fie capodopera :D
primul este

rottentomatoes??? terminati cu gluma ai proasta de site cu ratings!
chiar nu v-ati convins ca nu au legatura cu realitatea?
vorba lui ben shapiro: i mean, my god, men.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #76 on: 27 June 2018, 17:32 »
Nu întotdeauna au legătura cu realitatea subiectivismului meu dar in gneneral, peste 90% din cazuri, măcar unul din cele 2 ratings s-a apropriat f mult de nota pe care da fi dat-o - de obicei public rating e f aproape.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Ultimul film vazut
« Reply #77 on: 28 June 2018, 01:01 »
Sicario: Day of the Soldado (2018) - Incredibil... Filmul incepe relativ monoton, dar compenseaza prin accentul pus de conturarea personajelor si constructia unui plot promitator. Incepand de la jumatate incepe si actiunea, spectaculoasa aproape ca in primul film, se contureaza un film de nota 9..., dar aproape de sfarsit parca intreaga echipa (in frunte cu regizorul) abandoneaza proiectul si filmul e preluat de o echipa de imbecili care il strica pana la nota 7.
Deci e incredibil cum au ajuns sa strice orice subiect promitator...
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #78 on: 30 June 2018, 09:59 »
well, e un documentar despre sobolani.

rats, 2016

infricosator in prima parte, aaaaabsolot scarbos in ultima. 8/10 pentru ca nu prezinta solutii.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #79 on: 02 July 2018, 08:15 »
Oarecum fortat am vazut, A cure for wellness ... filmul nu e chiar atat de rau precum rating-ul de pe imdb il prezinta. Dar nici nu e un film bun.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #80 on: 02 July 2018, 08:54 »
...voi urmariti campionatul mondial, asa-i? :)
am revazut niste clasice:

the pelican brief. bineinteles ca l-am urmarit pentru subiectul cu judecatorii supremi. julia roberts si denzel in thriller politic. practic o haituire cu asasini si oameni de varf. super bun, incredibil de actual, incepe si subliniza niste aspecte legale si perpective specifice libertatilor americane, ca apoi sa ilustreze masura coruptiei criminale. in timp ce trump probabil face miscari dinastea la vedere, ca parte din programul "america(n businesses) first".
9/10, camera se putea nitel mai imaginativa. in rest scenariul si jocul.. multa emotie frusta si estompata, cuplata cu inteligenta activa si reactii surprinse nu teleghidate/vizibil planuite. e alan pakula, nu se putea altfel.

mai adaug ca prostia lumii de azi e cat se poate de magnifica, se merge inapoi. uitati-va in trecut ce eroine avem:exemplul de fata; tacerea mieilor; practic orice film cu meryl streep. ce e autentic ramane! ce e slab si PC (respectiv filmele proaste de azi) nu face decat un deserviciu. producatorii aduc scuza feminismului ca sa vanda locuri si sa acopere mediocritatea.
« Last Edit: 02 July 2018, 08:56 by Monier »
 

Offline scarules2006

Ultimul film vazut
« Reply #81 on: 02 July 2018, 09:13 »
well, e un documentar despre sobolani.

rats, 2016

infricosator in prima parte, aaaaabsolot scarbos in ultima. 8/10 pentru ca nu prezinta solutii.

Salutare,

Unde l-ai vazut?

Multumesc!
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #82 on: 02 July 2018, 18:15 »
Salut! uite ca l-a pus cineva pe youtube:


apropo, cand zice o doamna "oh my gawd" in scena cu pungile negre, am taiat-o ca bucatia audio. e prea faina intonatia, o crezi pe bune :D
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #83 on: 04 July 2018, 16:24 »
A vazut careva Hereditary Merge mers la cinema sau asteptam blu-ray?
 

Offline Ransom

Ultimul film vazut
« Reply #84 on: 06 July 2018, 08:41 »
Am vazut aseara Rampage - 5/10. Cu The Rock "Dwayne" Johnson,  100% popcorn movie. Aveam chef de un ceva "light" si aia am primit. Filmul nu se remarca cu ceva si nu straluceste la nimic, deci puteti sari peste el fara nici o problema.
 

Offline Pablos

Ultimul film vazut
« Reply #85 on: 07 July 2018, 13:47 »
LOving Pablo : 7/10 Un fel de Narcos pe repede inainte.
 

Offline DJ Flavio

Ultimul film vazut
« Reply #86 on: 08 July 2018, 16:35 »
Early Man (2018), 6/10. O idee care promitea mult, dar exploatata destul de prost. "Chicken Run" si "Shaun The Sheep Movie" au fost mult mai bune decat asta (facute de aceeasi echipa).

Ready Player One (2018), 7,5/10. Interesanta ideea, prinde bine la gameri. De vazut in 3D.

Pacific Rim: Uprising (2018), 5/10. E o moda sa se scoata continuari la filme. In cazul asta, rezultatul e deplorabil. Daca v-a placut Pacific Rim (2015) si vreti sa ramaneti cu o impresie placuta, atunci nu-l vizionati pe cel nou...
Inchiriez perete pentru dat cu capul, 5 lei/lovitura sau 50 de lei/ora.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #87 on: 08 July 2018, 23:37 »
Revazut Incendies -> https://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=nv_sr_1  la fel de fucked up, precum l-am vazut si acum multi ani. Merita clar un 8,5/10 !

The endless -> https://www.imdb.com/title/tt3986820/?ref_=nv_sr_1 , maxim 6/10, desi este destul de interesant, very slow...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #88 on: 11 July 2018, 08:10 »
BLADE

tha's right, blade 1998.
probabil a doua-treia vizionare.desi mi-a placut din prima, l-am apreciat si neglijat concomitent.

first: actiune, r-rated, are sens, logica; stil, te atrage; coolest hero.
second: ca umor, inaintea lui : deadpool. ca stil: inaintea lui matrix. ca actiune: idem. ca teme si atmosfera..

ma, habar nu aveam CAT DE MULT A LUAT MATRIX DIN BLADE!

sunt atatea scene de unde au luat ideile, se vede clar acelasi stil cu filtru pe albastru, haine piele, mult negru, ochelari, ec. au copiat si teme, ba chiar imagini.. de la gauri de gloante la metrou, dar toate inspiratiile fratilor denota.. bun gust si inteligenta: pe trinity au facut-o mai activa din rolul de fata protejata pe care o aveam in blade. iar din profet au facut ceva pozitiv, fata de negativ.

nu ma asteptam sa imi placa atat de mult, e foarte strans si bine editat, muncit cu talent. ii dau 10.

edit: si adaug ca s-au inspirat cat cel putin doua filme, cand in reloaded avem vampiri; ca sa nu zic ca vezi intai in blade cum dorff se fereste de glont!!

deci: matrix = gits+blade. si cu toate astea, e cel mai bun sf din ultimii ..30 ani (3rd dupa alien si blade runner); si ramane in top filme, like ..ever.
lectie pentru cine fura: furati ideile bune, si va fi ok.
« Last Edit: 11 July 2018, 08:18 by Monier »
 

Offline duke_zz

Ultimul film vazut
« Reply #89 on: 11 July 2018, 12:03 »
Rampage - 8/10 - popcorn movie, nimic mai mult, animale uriase care distrug orase sau se caftesc intre ele. Nu ai ce sa ii ceri. Te uiti la godzilla sau alte monster movies din 60-70 si vezi cat a evoluat tehnica cinematografica. Peste 50 de ani probabil vor arata altfel.

Super Trooper 2 - 8/10 - Continuarea directa a filmului din 2001. O comedie over the top, cu multe momente amuzante, in care nimic nu e luat in serios. Mi-a placut ca si-au reluat unele glume, jucate altfel acum, din alta perspectiva :).  Un film in care nu conteaza plotul ci avalansa de glume si situatii tratate in mod amuzant. Posibil la unii mai sensibili sa nu placa genul asta de umor.