Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 197136 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #870 on: 09 March 2021, 10:48 »
Threads - https://www.imdb.com/title/tt0090163/
Nu e de mirare ca abia acum l-am vazut, probabil ca a avut foarte limited release fiind si film de televiziune: probabil cea mai neagra distopie avand ca subiect razboiul rece si amenintarea nucleara. Nu e o capodopera dar iti da la temelie, n-as vrea sa fiu in capul alora care l-au vizionat in '85. 8/10
 

Offline ixtl

Ultimul film vazut
« Reply #871 on: 16 March 2021, 20:26 »
Threads a fost film de televiziune, transmis pe TV si cam atat la vremea respectiva.
Tipul care l-a facut a realizat inainte un documentar de informare despre sistemul civil de protectie si reactie pentru un razboi nuclear in UK, lucru care l-a facut sa puna cap la cap Threads, pentru ca si-a dat seama ca respectivul sistem nu e altceva decat o birocratie construita pe o gluma proasta.
E poate cel mai puternic si impresionant film despre un holocaust nuclear, restul, The Day After, Malevil, Pisma Myortvogo Celoveka, On The Beach sunt undeva mai departe de el dpdv al impactului personal. Daca acestea, ultimele, nu-ti dau cosmaruri, Threads o va face. Pentru cineva care a trait in epoca respectiva mai ales.
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #872 on: 19 March 2021, 04:29 »
Tocmai terminai JL'ul lu' Snyder.

Decent, mai bun decat originalul, mai bine dezvoltate caracterele, mai bun ca poveste, mai bun din toate pctele de vedere. Cred ca e de un 6.5, poate 7.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #873 on: 28 March 2021, 18:49 »
The Father.
M-a lovit ca un tren probabil pentru că am trecut prin ceva asemănător cu maică-mea dar asta nu-i știrbește nimic din impresie.

Anthony Hopkins impecabil.
Mda, îs trist acu'.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: scarules2006, slicker

Offline Natsukao

Ultimul film vazut
« Reply #874 on: 31 March 2021, 17:15 »
Joint security area. Camaraderie naivă la granița super securizata a celor doua Coree. Atat de securizata, ca răcanii isi trimiteau mesaje cu prastia de pe un mal pe celalalt, iar seara ii prindea grămadă la un sandviş cu orez. Am plans ca eroul labişian la vederea sangelui de caprioară. Ok, ce atata zarva? 6/10 cu indulgenția. Daca imi curgea sange din nas ii dadeam 8.

The little things. Bă, cumva, filmul asta s-a mai facut si mai bine, si mai putin. Nu e wow, dar nu inteleg sclifoselile. E ok. Cred c-au vrut sa faca un film de 7 si le-a iesit de 6.5. Sau de 6?Da, posibil, are niste flash-back-uri de căcat. E rolul lui Denzel, p-asta il joaca de 40 de ani ffs.

Underwater. Daaa! 🤣 O imersie totala, unde totul implodeaza, mai putin Kristen Stewart si Cthulhu. Care fac explozie la comun, deci booom shakalaka, ne-am mai căcat un blockbuster! 🤣 Cât, 7/10, nu se pune problema 🤣

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #875 on: 06 April 2021, 18:40 »
godzilla vs kong
nimic pozitiv de spus, cred ca e cel mai prost din neamul asta de filme :)))
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #876 on: 16 April 2021, 19:40 »
monster hunter 3/10

feeling de b movie, final lasat in plop si peruca sexy pt perlman :))
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #877 on: 18 April 2021, 15:49 »
Riders of Justice - https://www.imdb.com/title/tt11655202/?ref_=nv_sr_srsg_0 - 7/10 ... o abordare europeanea a genului Wick, Taken, Equalizer ... samd. Sunt diferente (adica umorul e mai de calitate) ... plus ca e cu Mads ... asa ca ...
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline slicker

Ultimul film vazut
« Reply #878 on: 18 April 2021, 19:49 »
Mulumesc, pentru mine Mads e acelasi cu Liam, un pic mai bun, deci da, good spot!
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #879 on: 19 April 2021, 17:01 »


John Wick, versiunea Popesti-Leordeni. Bun, vom avea sequel cu siguranta :)
7/10 (i-as fi dat 8 daca nu avea woke gratuit)
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #880 on: 19 April 2021, 20:49 »
Riders of Justice - https://www.imdb.com/title/tt11655202/?ref_=nv_sr_srsg_0 - 7/10 ... o abordare europeanea a genului Wick, Taken, Equalizer ... samd. Sunt diferente (adica umorul e mai de calitate) ... plus ca e cu Mads ... asa ca ...

Hmmm, coming soon? Sau deja e pe "piata"?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul film vazut
« Reply #881 on: 19 April 2021, 21:11 »
E pe piața dar fără traducere.
M-am milogit azi pe subtitrari-noi.ro poate îl preia un traducător...
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #882 on: 19 April 2021, 22:51 »
Eu am gasit cu traducere in engleza ... ceva cu EVO in coada
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #883 on: 20 April 2021, 06:05 »
Eu am gasit cu traducere in engleza ... ceva cu EVO in coada

Thanks, gasit, vazut, placut. Si tocmai am vazut ca respectivul regizor + MM au alte cateva filme impreuna, acelasi gen - dark comedy/drama/thriller. De cautat.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul film vazut
« Reply #884 on: 20 April 2021, 10:39 »
Apropos .... a vazut cineva Another Round ... tot cu Mads? https://www.imdb.com/title/tt10288566/?ref_=nm_flmg_act_6