Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 193167 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Ultimul film vazut
« Reply #135 on: 14 August 2018, 16:44 »
Wait, deadpool il omoara pe Hitler??  :D
Nu te-ai uitat până la sfârșit. Îl cheamă pe Cable.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #136 on: 15 August 2018, 02:13 »
Ha, da, nu am mai asteptat si ultimele secunde.

Upgrade: cam 6.5. Cam prea previzibila toata povestea, de la cap la coada. Totusi nu e chiar rau, merge. Sunt destul de surprins de rating-ul de pe imdb si de pe rt.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul film vazut
« Reply #137 on: 20 August 2018, 14:28 »
Three billboards outside Ebbing Missouri - 9/10. 
Probabil, nu e chiar de un 9, dar tinand cont cate filme de umplutura au iesit in ultima vreme, asta iese in evidenta. Am fost surprins de final si ca a trecut asa repede, asta fiind un indiciu clar ca am fost captivat de el.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #138 on: 21 August 2018, 08:19 »
deadpool 2 - bunicel si atat!
ce au facut, cum au taiat si adaugat chestii la acest cut, ca e praf. reynolds vorbeste prea mult, prea multe uscaturi de glume, este aglomerat si neaerisit. trying too hard!
in sine e bunut, la inceput cu morena si cand vin aia trei din xmen. e bun si cu lady luck in prim plan. cable? meh. se putea mai bine. copilul m-a enervat in sfarsit.. are trei-patru villains care nu sunt villains.. come on.. adu un inamic bun, si ala sa fie. nu exista in universul deadpool organizatii rele gen hydra and shit? tf
 

Offline Megalomaniac

Ultimul film vazut
« Reply #139 on: 22 August 2018, 12:08 »
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #140 on: 22 August 2018, 13:32 »
Hm. Ok. N-am rezistat să mă uit la el aseară.

Ocean 8. Minus infinit. De la clișee care fac muci femeile, la moartea tuturor pasiunilor. A bifat tot. Greu de imaginat că putea fi mai prost. Este un gunoi.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline sorin147

Ultimul film vazut
« Reply #141 on: 22 August 2018, 20:43 »
brawl in cell block 99 - 9/10. Putin exagerat pe alocuri dar minunat, in rest.

Time Trap - 8.5/10. Frumoasa abordare. Finalul a fost cam meh dar a meritat.

 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #142 on: 23 August 2018, 16:34 »
nu imi pasa de hateri, under siege e film teapan.
l-am revazut ieri, nu e bine sa revezi filme la tv de zece ori.. ci rar.

ca poveste si tot, 7+/10. desi inoveaza pe manierisme, trebuie apreciat nivelul de distractie, in mare parte de la tommy lee jones si perechea unguroaicei.
gotta give credit! gotta give.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #143 on: 25 August 2018, 10:37 »
how to catch a thief (1956)
never liked this one. poate ca-i vorba despre altceva, despre sindromul impostorului sau alte deranjamente..
pur si simplu nu e pe gustul meu, prea.. aristocrat, no grit! 6/10

Post Merge: 25 August 2018, 10:57
^yeah, see, no editing available. filmul era to catch a thief, fara how. a venit repede fantoma lui hitchcock si m-a tras de urechi..
« Last Edit: 25 August 2018, 10:57 by Monier »
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #144 on: 26 August 2018, 02:02 »
MI Fallout.
Ușor grăbit, ușor plin de coincidențe fericite, dar popcorn movie care livrează spectacol vizual. Nici nu cred că vrea mai mult. Face foarte bine asta. Cu bonus pentru Rebecca și Vanessa, nota 8.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #145 on: 27 August 2018, 07:31 »
avengers infinity war

fratilor, nu imi vine sa cred. parca e mai bun cu fiecare vizionare, ce dracu se intampla?
schioapata ca poveste, toata partea cu wakonda este proasta
cgi si mai ales thanos, execrabile calitativ. nu e moment sa nu te scoata din film cat de prost au lucrat. singurul reusit e spider-man, probabil ca are oamenii lui de la sony.
dar
are un feel si un ritm remarcabil de bune. cand adie vantul si apare thanos, buna scena.

deci, e bantuit de doua gauri mari cat casa: scena cu razboiul si scena cu star lord si manusa.
ii mai lipsesc multe, de exemplu o fata sexy.. noroc ca mai apare olsen, ca-i prea metro/macho shit. sa repet oare, cand vedem si noi film cu scarlet witch (si vision)?? come on do it, do it ewha wha:https://www.youtube.com/watch?v=u6ALySsPXt0
insa e muncit bine ca ritm, nu o ia prea mult razna, vine impreuna.

6+
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #146 on: 30 August 2018, 07:28 »
THE CHINA SYNDROME

pe langa titlu foarte prost ales, filmul se prezinta excelent dupa atat timp de la era nucleara incoace. parte din multe filme ce prezinta conspiratii in 70s, are ca nucleu un trio de actori cu jane fonda la conducere..
veti spune ca am ales intentionat inca unul cu eroi feminini, ca sa demonstrez ca acum femeile sunt chiar mai prost reprezentate.. si eu am sa va raspund cat priveste scopurile mele absconse.. am scos 98 din 100 la testul machiavelli.
8
este doar atat pentru ca as fi vrut un accident plin, lucru care ar fi sarit peste buget si ar fi speriat publicul, deci de inteles de ce s-a ales un final fara boom. momentul culminant se intampla undeva in prima parte, ceea ce imi spune ca au schimbat traseul lui din mers.
related:

urmeaza coma (1978), tot cu michael douglas si o femeie in prim plan. sa moara haterii.
 

Offline astateofmind

Ultimul film vazut
« Reply #147 on: 30 August 2018, 07:34 »
Jungle:5/10.

După o poveste reala cică. Ar fi trebuit sa se numească Darwin awards la cât de imbecili erau cei 3, chiar 4 câteodată.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul film vazut
« Reply #148 on: 30 August 2018, 16:29 »
Omul furnică și viespea parcă.

Scenariu chiar slăbuț. N-au fost capabili să o contureze corect pe Ava. Chiar și el e șters, iar Evangeline Lilly nu mi-a pușcat cu rolul deloc.
N-au fost capabili să facă imersiune nici măcar în spațiu. Bine că se câcâie veșnic cu 3D.

Sunt faine momentele de umor în schimb. Cam atât.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul film vazut
« Reply #149 on: 30 August 2018, 23:18 »
Jurassic World: Fallen Kingdom - de departe cel mai prost film din serie, imi confirma practic una din cele mai mari temeri ale mele: daca vreodata lumea va fi condusa de iubitori de animale suntem pierduti. Doamne, apara & pazeste! 1/10
Nu sunt ecologist de felul meu, dar cu ce te supara iubitorii de animale?
Mie imi plac reptilele si chiar mi-ar placea sa fie readusi la viata dinozaurii pentru cercetare, dar pacat ca nu se poate.
Si da, se numeste empatie emotionala.
 
Cum te-ai simti tu daca te-ai afla in dificultate si altii care te privesc, in loc sa te ajute, mai mult intentioneaza sa te extermine?   

Cu ce te-ar ingrijora faptul ca ca dinozaurii au fost lasati in libertate la finalul filmului? Oamenii din viata reala nu sunt chiar atat de prosti precum sunt portretizati in film.
Cu tehnologia ultrasunetelor i-ai putea neutraliza si captura rapid si baga intr-o alta rezervatie naturala zic.

Dar doh, scenaristii vor drama si actiune.

In realitate,   savantii  nu ar readuce la viata speciile carnivore de dinozauri in primul rand ca sa pericliteze vietile oamenilor.
Un triceraptos   si un brontosaurus ar fi suficienti pentru expozitii zoologice. 
 
« Last Edit: 31 August 2018, 07:03 by Gex »