Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 203908 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #120 on: 15 October 2018, 12:32 »
FYI - a aparut si The Man in the High Castle, sezonul 3. La fel de bun ca si pana acum.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #121 on: 17 October 2018, 19:25 »
The haunting of Hill House: 8/10. Vad ca are rating-uri f bune cam peste tot.

L-am apreciat nu atat pt partea de horror cat pentru cea de mister si drama. F bun.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #122 on: 17 October 2018, 19:27 »
Notat, că eram oricum în până de idei.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline Fallen

Ultimul serial vazut
« Reply #123 on: 17 October 2018, 20:32 »
M-am apucat si eu de el in lipsa de seriale horror si imi place foarte mult.
Initial credeam ca o sa fie pretty horror, insa partea de drama/thriller este peste horror :D.
Love it.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #124 on: 17 October 2018, 20:38 »
Până = pană :))

Pe mine mă asaltează lumea cu The man in the high castle. Personal n-am fost prins așa tare de el, dar alții sunt de-a dreptul fanatici ai serialului. Nu știu ce mi-a scăpat. Poate pentru că deja am jucat Wolfenstein :))))

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #125 on: 18 October 2018, 07:58 »
^^Tocma' ce-am terminat aseara primele doua sezoane.
Intru si eu in rindul lumii da' nu chiar fanatic. :D
Mi-a placut mult.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #126 on: 18 October 2018, 10:42 »
Nu e rău, dar nu mi-a fost wooooow deloc și genul cel mai bun serial ever.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #127 on: 18 October 2018, 10:52 »
^^ Absolut corect. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #128 on: 19 October 2018, 11:25 »
Gotham 5/10. Serialul e mai mult gossip girl decat altceva. E pe acelasi val cu Arrow, acolo ai barbati si fete fotomodel care isi etaloneaza "bunurile" aici ai mai mult femei care arata cat sunt de dotate.  Sean Pertwee , Morena Baccarin si Ben McKenzie  sunt cei care mai fac aduc un pic de atmosfera. Pacat de John Doman ca nu are destul screen time, restul parca sunt acolo sa fie acolo. Bruce este prezentat chiar slabut, nu simti nimic, actorul efectiv nu te face sa simti ceva pentru bruce, efectele sunt slabute, inteleg ca e un serial, nu ma asteptam la gen game of thrones, dar totusi, nu mai suntem in anii 90,ceva efecte mai bune ar fi putut sa aduca.

Daca ar fi limitat la max 10 episoade/sezon si ar fi chiar lucrat la acele 10 episoade, cred ca ar fi iesit un serial de calitate, asa,pentru mine in orice caz este slab, cateva puncte pentru niste sani si posterioare mulate in latex, si cateva puncte pentru putinele momente in care actorii chiar te fac sa crezi ca asta e gotham, nu gotham gossip girl.
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #129 on: 19 October 2018, 14:24 »
Ms pt review.. era pe lista dar acum nu mai este :)) si asa lista asta in loc sa se scurteze devine mai lunga.

M-am bagat (si eu) la Money Heist. Sunt la episodul 3. Totul bine pana acum, de fapt e doar curiozitatea sa vad cum decurg lucrurile. Totusi.. nu am inteles o faza (scuze pt eventualele spoilere dar nu stiu cum sa formatez textul pe aici): daca prin orice metoda, eu imi printez bani la monetaria nationala.. aia cum de ar fi bani reali? Ce ii impiedica pe emitatori sa anuleze seriile respective? - presupun ca se printeaza cu tot cu serie. - poate explica mai incolo.. am zis.. sunt abia la ep 3
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #130 on: 20 October 2018, 18:21 »
daca prin orice metoda, eu imi printez bani la monetaria nationala.. aia cum de ar fi bani reali? Ce ii impiedica pe emitatori sa anuleze seriile respective? - presupun ca se printeaza cu tot cu serie. - poate explica mai incolo.. am zis.. sunt abia la ep 3

Explica
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #131 on: 21 October 2018, 21:45 »
Misfits, chiar misto, in an awkwardly inappropriate way. Am ras cu spume la cateva episoade.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #132 on: 22 October 2018, 13:00 »
The Sinner primul sezon - incepe destul de lent, primele 2 episoade sa spunem nu sunt prea interesante dar pe masura ce plotul avanseaza devine captivant, mi-a adus aminte de True Detective. Vazut si primul ep din S2, se anunta un sezon interesant.
Aprob pozitiv. :)

BTW a inceput si sezonul 6 din Ray Donovan. Primul episod pare in regula.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #133 on: 22 October 2018, 15:41 »
Misfits, chiar misto, in an awkwardly inappropriate way. Am ras cu spume la cateva episoade.
Misfits chiar e awesome, versiunea de la englezi, primele 2 sezoane sunt de 10, pacat ca au doar cate 6 episoade parca; dupa aia pleaca din show vorbaretul ala si se mai domoleste.

Am inceput Elite- show spaniol, e ceva gen 13 reasons why dar facut serios. Pana acum am vazut 5 din 8 episoade si pare mai mult decat bun.
https://www.imdb.com/title/tt7134908/
« Last Edit: 22 October 2018, 15:49 by Sir Dracu »
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #134 on: 02 November 2018, 12:24 »
A aparut noul house of cards. Hmm.....nu stiu ce sa zic, o sa fie cam bizar fara Kevin Spacey, nu inteleg de ce nu au abandonat serialul pur si implu, pana la urma el era in mare tot serialul,fara el,nu stiu....ma rog, sa nu fiu prea pesimist, o sa vad eu dupa ce vizionez 2-3 episoade.
Ignore list :astateofmind