Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 208006 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1470 on: 22 March 2024, 16:28 »
3 Body.

Sunt la episodul 6.  Vazut si cealalta varianta.

Netflix being netflix.......multiculti bullshit.  Pe langa aia, ca sa se deosebeasca de varianta chinezeasca au bagat injuraturi deam'plea unde nu isi au locul. Adica I can also fucking write this fucking sentence using swear words, and I could also give some fucking fucks towards the shit eating cunts that I despise, but I truly don't think that such lazy writing will give me bonus points.

Din ce am vizionat.  1: Varianta CN  prea siropos, adica au prelungit mult prea mult, insa e destul de fidel cartilor daca treci peste tampeniile telenovelistice(ma refer la faptul ca are 30 de episoade, e prea mult).  Are cateodata un umor fortat si niste tampenii comuniste dar fortat se pot trece cu vederea.

2: Varianta Netflix. Nu e chiar asa de fidel cartilor ,insa are efecte mai bune, nu are atat patriotism indopat ca si cealalta varianta in schimb are destul bullshit cu gay,multiculti si alte minuni.

Sincer nici una din variante nu e buna. Ambele au plusuri si minusuri. Varianta CN per total as declara ca iese pe plus,dar are si ala destule probleme.

Poate o sa apara candva in viitor un serial mai bun despre 3 body, adica are un potential imens dar cumva nu a iesit cum ar trebui. Varianta CN 6,5/10 Varianta Netflix 6/10.
« Last Edit: 22 March 2024, 16:32 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #1471 on: 22 March 2024, 16:46 »
3 body - 8/10. Mai bun decat alte "gunoaie" cu pretentii de SF, aparute in ultima vreme.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1472 on: 24 March 2024, 17:21 »
Am văzut două episoade din Veronika. https://m.imdb.com/title/tt24022296/

Ceva polițist noir și norvegian pe deasupra. Să văd cum merge mai departe, deocamdată sunt curios.

Am încercat și două episoade din Mary & George. https://m.imdb.com/title/tt26246248/
Dar curcubeul a fost prea tare pentru mine...
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Online Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #1473 on: 24 March 2024, 18:50 »
wrong post
 

Offline taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1474 on: 03 April 2024, 15:04 »
Vazui si eu netflixuiala de "3 Body".
Nu stiu de carte, nici de varianta "de acasa", dar pun sa remediez urgent hibele astea.
Altfel ... scenariul mi s-a parut un pic prea "rezumat", un pic prea pe "repede-inainte"; "multiculturalitatea" actorilor nu m-a deranjat, chiar daca unii dintre ei au fost cam nuca-in-perete (Auggie, de exemplu).
Tragind linie, nu mi se pare ca as fi irosit timpul cu serialul asta.
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1475 on: 03 April 2024, 15:06 »
Mie imi place, nu l-am terminat, dar pentru producție Netflix e chiar bun.

Eiza Gonzales e prea buna pentru rolul de nerd, asa e :)).
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1476 on: 03 April 2024, 15:15 »
La mine a fost secventa carti, varianta chinezeasca de 30 episoade si apoi varianta Netflix.
N-ai cum sa compari Netflix-ul cu celelalte doua. :)
Bonus cei de la Netflix au intrat si in volumul doi din trilogie.

Dar daca n-ai cu ce sa-l compari e un serial vazubil.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1477 on: 03 April 2024, 15:17 »
De abia astept sa ma fac baiat mare si sa pot face si eu comparatia.
:))
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1478 on: 03 April 2024, 15:41 »
Eu am citit cartile, incercat varianta chinezeasca care mi s-a parut o mizerie, apoi varianta Netflix.
Asta de la Netflix mi s-a parut ani lumina fata de cea chinezeasca, mai ales in ce priveste acting-ul si calitatea productiei.
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #1479 on: 06 April 2024, 03:06 »
3 body a avut in mod clar o problema dupa episodul 5. M-am trezit butonand telefonul cand au dat-o in b%u0103rci, cancere, oracaieli si retur aceleasi c%u0103caturi. Acting execrabil, in special cele 5 genii care aratau mai bine daca faceam casting la cortul de semnaturi pt ciolacu. N-ai b%u0103 cum asa ceva. Liam a fost tare, dar chiar asa koios, a ars-o numai in punchline-uri?! Nu am citit cartile, nu am de gand, actiunea fresh, eleganta, a fost clar un suflu nou al genului. Dar, meh, netflix nu se poate ridica din k%u0103kat. Nu mai sunt asa sigur ca vreau sa continui sez 2. Trist, 6/10

Si acum unu' chiar bun de sters aripioarele dorsale, Crime at the end of the world. Mama, crime, I'm a sucker for this kind of shite. Brit Marling, diva descul%u021B%u0103, gimme more. Bai, nene, asa plictis si picoteala mai rar. O poveste plata, in final ridicola, nu cred ca Brit si Zal au mai scris o mizerie mai mare ca asta. Se mai plictisesc p-acolo niste actori, whatever. 4/10 %uD83D%uDC4E

Post Merge: 06 April 2024, 03:10


Post Merge: 06 April 2024, 03:12
« Last Edit: 06 April 2024, 03:12 by Natsukao »
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1480 on: 07 April 2024, 09:10 »
Văzut primul episod din Sugar.
https://m.imdb.com/title/tt16418808/

Colin Farrell, detectiv particular, Apple, n-are cum să fie rău.
Să vedem, a zis orbul. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1481 on: 10 April 2024, 11:30 »
foarte misto ultimul episod din Shogun (8 parca) ... i-as da nota maxima de 10 ... mai rar gasesti episoade de serial atat de bine facute
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #1482 on: 10 April 2024, 16:49 »
da? mie mi s-a parut destul de slab, facut anume sa rupa audienta-n doua cu mijloace emotionale hiperabuzate in tv/media. iar dupa momentul de maxima incarcatura emotionala (maxima dupa standardele serialelor/filmelor low-quality) mai arunca si fumigena aia megaaaaa-rasuflata cu "it's all part of the PLAN, pam-pam!", ce sa zic...

e un serial maxim-comercial, destul de inegal chiar si in termenii lui comerciali, singurul sau merit cert fiind recuzita (in rest n-am vazut nimic original, creativ etc.  - aceleasi antice clisse & retete ieftine de fabricare a emotiei si suspansului)
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #1483 on: 10 April 2024, 19:19 »
Colin Farrell vorbeste perfect japoneza cu un sef de triadă, arabă cu un sofer de taxi si spaniola (intermediar/avansat?) cu o camerista. Exact genul de farturi care ma calca pe nervi intr-un film. Dar actiunea inca se insurubeaza si poate sa iasa de o ciulama in genul policier-urilor noir din anii 50. Episodul 2, sa vedem.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1484 on: 12 April 2024, 12:28 »
primul episod din Fallout ... not sure yet ... ii dau un 8/10 de incurajare ... not bad not great cum s-ar zice ... sunt cateva chestii netratate serios ... spre exemplu modul in care aratau raiderii aia de au atacat vault-ul ... aveai niste costume de zici ca veneau de la un kids party cu raideri
« Last Edit: 12 April 2024, 12:31 by Hideyoshi »