Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201292 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline zacusca_man

Ultimul serial vazut
« Reply #195 on: 12 February 2019, 23:54 »
Femei de 1 million de yeni-  Productie Japoneza marca Netflix. 8.5/10- Un scriitor fara succes se trezeste intr-o zi ca 5 femei vor sa locuiasca cu el in aceeasi casa. Fiecare dintre acele femei ii plateste 1 million de yeni chirie in fiecare luna.

Mi-a dat un feeling de Woody Allen amestecat cu stilul japonezilor de a prezenta o poveste.

     
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #196 on: 22 February 2019, 01:04 »
Dirty john, merita vazut, macar un 7,5 i-as da...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #197 on: 22 February 2019, 01:08 »
Last man on earth. Prinde niște chestii geniale din viața reală.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #198 on: 22 February 2019, 19:17 »
norm macdonald has a show, cateva episoade aleatorii

well, e mai bun decat un podcast..
« Last Edit: 22 February 2019, 19:24 by Monier »
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #199 on: 27 February 2019, 09:27 »
True Detective s3 - 6/10. Mult sub asteptari. Subiectul/crima tratata e demn de un episod banal din law and order. Sezonul e ridicat doar de jocul actoricesc si cinematografie.
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #200 on: 27 February 2019, 15:47 »
La mine e exact invers perceptia, tocmai datorita modului cum investigheaza aparent o banalitate il face de 9/10 :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #201 on: 03 March 2019, 12:02 »
true detective sezonul 3 9/10 ali si dorf senzationali, actingul grandios, peste primul sezon la capitolul asta.
sex education 7/10 merge intre ceva mai serios, au fost destule scene haioase
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #202 on: 04 March 2019, 00:45 »
Nightflyers, putea sa fie clar un serial de nota 10, dar asa mai mult de 6 spre 7 nu ii pot da din pacate si tare rau imi mai pare, la modul cel mai serios :(

Fauda - daca va pasioneaza sa vedeti din viata Israelienilor cu Palestinienii, atunci vizionati-l , cu siguranta ca merita, mie mi-a placut mult si mi s-a parut foarte interesant si realist, fara briz-brizuri cinematice. Merita un 8/10, poate pentru unii chiar sa sara de 8. Mai mult ii dau 8 pentru ca se vede clar ca nu a avut la dispozitie un buget nelimitat, insa a scos maximul posibil, iar actorii chiar joaca real, nu hollywoodian style :)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #203 on: 04 March 2019, 03:13 »
Am gresit și am postat pe threadul celălat așa ca:

Mr Sunshine. Cred ca 9/10. Poate si pt ca îmi plac  koreenele. Producție, cinematografie, acting totul la superlativ.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #204 on: 04 March 2019, 07:59 »
The punisher sezonu' 2 - serialul meu preferat din marvel tv series, sezonul asta incepe interesant, dupa coboara intr-o repetare a sablonului din primul sezon, si se ridica pe urma catre final. Imi pare rau ca Netflix a anulat sezonul 3, dar sper sa fie preluat de alt producer, ca idei cica ar avea. 7/10
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #205 on: 04 March 2019, 10:55 »
The punisher seria 2 5/10
E practic o resapare mai proasta fata de primul. Ma mir ca au ales sa remestece din nou povestea cand puteau sa-l bage pe Joker in priza. Nici nu m-am gandit ca nu il vad pe Joker. Punisher-ul in Marvel e un fel de anti-Batman. Asta nu ii leaga cu sforicele si nu le da nana cu bumerange si stelute gay. Asta le rupe capul si ii schilodeste.
 

Offline Strumfii loveste din ou

Ultimul serial vazut
« Reply #206 on: 04 March 2019, 10:57 »
mi se pare foarte slab.
 Cred ca nu exista dovada mai clara a cretinizarii mondiale decat uitandu-te la ce productii cinematografice apar in ultima vreme. Plot extrem de slab, ineptii ce se bat cap in cap , reactii ilogice si exagerate, daca sunt seriale de la sezonul 3 poti sa iti iei adio si sa juri ca o sa fie un mega fail caci adormitii se plictisesc si sunt nevoiti sa ii dea cancel bineinteles cu un ending execrabil. Filmele si serialele merg mana in mana . Eu nu inteleg un lucru : nu mai exista scenaristi, oameni care sa poate scrie ceva coerent ? Nu se mai scriu carti SF ? Fantasy ? Ceva ?  Sau astia fac studii pe strada si vad ca sunt 90 % imbecili si isi adapteaza productiile ca sa inteleaga si astia saracii ceva ca altfel nu mai cumpara bilet la cinema ?  Nu inteleg avalansa asta de mediocritate pe toate planurile existentiale, atat de tare ne-a tampit traiul lejer incat toti se lafaie in masturbarea asta intelectuala ? Plm sunt mii de carti , sa dea dracu 100.000 de euro drepturi de autor la vreun flamand din ala genial si sa faca o ecranizare decenta! nu vreau capodopere, sa ne inteleg, vreau ceva decent pentru ca deja am drame in familie, vrea asta a mea sa se uite saraca la un film cu mine si incep sa caut scuze ca sa fug de la tv :)
   
« Last Edit: 04 March 2019, 11:11 by Strumfii loveste din ou »
I’m not wise at all…I’m just a joker!
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #207 on: 04 March 2019, 11:15 »
A fost perfect. L-au creat pe Jigsaw în primul, l-au folosit în al doilea. Alte planuri nu cunoaștem.
Dacă ar fi ceva de comentat, este faptul că au mers prea mult pe latura umană și că au izolat universul. Adică ideile mari sunt reale, dar adaptate la universul nou. Dar mă rog, interese financiare. Nu era posibil să lege nimic de alte personaje, cu atât mai puțin Joker și Batman. Cine știe ce pretenții ar fi fost pentru așa ceva.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #208 on: 04 March 2019, 12:27 »
Dirty John - 7/10. Vazut in urma recomandarii de mai sus. Destul de bun.
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #209 on: 04 March 2019, 14:54 »
Dirty John, vazut in urma recomandarii nevestei. Plictisitor, previzibil, un fel de Acces din rect, fara Ovidiu Balan si doamna Mitoseru. Genul de film pe care il scoti dintre buci cu o cana de zeama de varza. Nu am vazut de mult personaje mai bune de luat la flegme decat fiicele Gucci. Ma rog, daca s-au mai desteptat cateva retarde urmarind acest serial - desi ma indoiesc-, probabil ca scopul a fost atins. Dar strict pe partea de cinema, contributie 0. 5/10 asa f generos pt ca mi-ar fi placut s-o pacalesc pe doamna Connie, asa cand e ea foarte vulnerabila si retarda. Hehe!