Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204395 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #405 on: 22 October 2019, 12:10 »
pai si review-urile care il ridica in slavi? "disturbing", "unsettling"
:)))) (nu dau 2 bani pe ele, sa stiti, doar ca mi se pare amuzant)
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #406 on: 22 October 2019, 13:08 »
Io n-am inteles nik.
N-am vazut filmul, nu stiu despre ce-i vorba iar la primul episod m-am uitat ca vitelul la poarta noua. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #407 on: 22 October 2019, 13:45 »
Critici aia poate s-au uitat la altceva. A fost un "snoozefest." 
Plus, cum zice si burebista esti complet in ceata daca n-ai vazut macar filmul precedent.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #408 on: 26 October 2019, 09:21 »
https://www.imdb.com/title/tt4445154/  8/10 dupa mine.  E un fel de actiune/comedie/satira despre HVA (Hauptverwaltung Aufklärung), despre marea republica "democrata" din germania, despre multe chestii din anii 80.  Este si sezon 2, Deutschland 86, si cica acuma se lucreaza la sezonul 3, evenimentele vor fi prin 89-90.
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #409 on: 26 October 2019, 10:22 »
ca de obicei zilele-astea, filmul dinainte devine imediat capodopera. eu am vazut varianta lunga. watchmen cred ca-i in my top 3 superheroes, dupa dark knight si deadpool.

e interesant ce s-a intamplat cu snyder asta.. are primele trei filme bune. dupa care s-a pierdut pe sine; sa fie sistemul hollywood, sa fie aerele din capatana...
insa dupa alea trei snyder e weaksauce. wet noodles!
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #410 on: 29 October 2019, 00:57 »
Primele 3 sunt si scrise de el sau macar au un scenariu cel putin decent.  Cu un script nu prea bun nu poti face minuni astfel incat doar regia sa faca un film de 10.

Sucker punch e un film excelent dar si f controversat.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #411 on: 04 November 2019, 23:23 »
Recomand cu caldura -> https://www.imdb.com/title/tt8523042/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1  Vagabont, ii dau un binemeritat 8/10 , ma bucur ca se mai gasesc si pe Netflix showuri decente.

Dupa cum am mai scris, tin sa maresc nota la 8.5 , este alta cultura si s-ar putea multora sa nu le placa neaparat, insa imprumuta din toate genurile, inclusiv house of cards si 24, si le face chiar bine. Chiar merita precum pe imdb, nota de 8.5. Pacat ca la noi nu prea au prins prea mult filmele/serialele koreene (de sud! :) ).
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #412 on: 14 November 2019, 01:52 »
19-2 - police work stuff. Isi merita scorul de IMDB. Sunt 2 variante, cea originala, in franceza quebequoisă (tabarnac de calisse) si alta verbatim in engleza fin'ca na, prima a fost prea buna pare-se, eh.

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #413 on: 14 November 2019, 02:07 »
Recomand cu caldura -> https://www.imdb.com/title/tt8523042/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1  Vagabont, ii dau un binemeritat 8/10 , ma bucur ca se mai gasesc si pe Netflix showuri decente.

Dupa cum am mai scris, tin sa maresc nota la 8.5 , este alta cultura si s-ar putea multora sa nu le placa neaparat, insa imprumuta din toate genurile, inclusiv house of cards si 24, si le face chiar bine. Chiar merita precum pe imdb, nota de 8.5. Pacat ca la noi nu prea au prins prea mult filmele/serialele koreene (de sud! :) ).

m vazut un episod, nu m-am prea prins  - probabil si pt ca mi-a lasat mai mult un gust de film chinez decat corean. In schimb MR Sunshine mi s-a parut excelent. (bine, e cu Lee Byung-hun deci sunt biased :D )
« Last Edit: 14 November 2019, 02:18 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #414 on: 14 November 2019, 22:44 »
E parca putin chinezesc, e alta cultura clar, dar e mai mult decat ok, crede-ma, daca faci abstractie de anumite detalii de genul...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #415 on: 14 November 2019, 23:56 »
E parca putin chinezesc, e alta cultura clar, dar e mai mult decat ok, crede-ma, daca faci abstractie de anumite detalii de genul...

Repet, e parca putin chinezesc comparat cu alte productii coreene. Nu stiu, poate o sa mai incerc un episod dar primul mi s-a parut ... meh.

Incearca Mr Sunshine pt ceva cu adevarat corean. Si bun. E pe netflix.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #416 on: 16 November 2019, 11:29 »
Vad la biblioteca S4 din The Man In The High Castle. O sa fie un uichend prelungit banuiesc...
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #417 on: 19 November 2019, 00:29 »
The Man In The High Castle. Terminat. - 7/10 - Doar. Are stil, bine scris (grr), bine condus, impecabil jucat de multi, production design merita 10 dar pe alocuri cam prea melodramatic. Dar are stil de nota 10. Mai multe nu zic deocamdata, fin'ca spoliere, dar (grr) sunt de spus...  :-X

 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #418 on: 19 November 2019, 12:09 »
Uiuiuiui nu am vazut 3 si nici 4 !
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #419 on: 20 November 2019, 10:31 »
The End of the Fucking World - sez 1 si 2 .. comedie neagra cu white trash aussie :)
Bagati cu incredere,