Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201640 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline kvarq

Impulse
« Reply #45 on: 26 June 2018, 13:09 »
Impulse - 7.0/10
https://www.imdb.com/title/tt6160506/

O fata de liceu a carei mama e chelnerita si se muta la fiecare 6 luni dintr-un oras in altul are puterea de a se teleporta, însa nu îsi da la început seama ca poate face acest lucru voluntar.
In timp povestea care se desfasoara într-un background tipic cu adolescenti de liceu dintr-un oras american de provincie, se complica, fata (considerata o rebela & fucked-up) descopera ca nu este singura cu aceasta abilitate si ca este urmarita pentru a fi studiata de o organizatie secreta / corporatie.
Sezonul se termina ca si cum ar lasa si de un eventual Sezon 2.
Muzica mi-a placut.

Edit: Facut de youtube. Arata neasteptat de bine.
Cred ca o sa vedem in curand si ebay & stuff :)



« Last Edit: 26 June 2018, 13:17 by kvarq »
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #46 on: 27 June 2018, 12:22 »
https://www.scena9.ro/article/interviu-westworld-lisa-joy-jonathan-nolan

Tot despre Westworld.
PS. Andra mi-a fost mereu tare dragă.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline RaijinRoh

Ultimul serial vazut
« Reply #47 on: 27 June 2018, 21:01 »
Mersi pentru impulse, l-am vazut si eu si chiar mi-a placut este facut dupa flmul "Jumper" in stilul serialelor Marvel de pe Netflix si Marvel's Cloak and Dagger unde puterile eroilor sunt trecute pe plan secundar si se concentreaza pe dezvoltarea caracterelor. Sper sa apara si season 2.

8/10
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #48 on: 28 June 2018, 13:49 »
Strange Angel - ?/10
https://www.imdb.com/title/tt7210448/
Pe scurt: Pasadena anilor '40, începutul erei spatiale, Aleister Crowley.
Produs de Ridley Scott.


Serialul încearca sa redea povestea lui Jack Parsons, care printre altele a inventat motorul rachetei cu propergol si a fondat Jet Propulsion Laboratory (JPL). De asemenea a fost si ocultist, facand parte din organizatia Thelema.
Foarte faina creata atmosfera anilor '40 în acea parte din Los Angeles - imbracaminte, automobile, atitudine, limbaj etc.
Au aparut doar doua episoade pâna acum, primul episod mi s-a parut ca începe foarte greu, la al doilea s-a mai dezghetat putin, înca nu ma pot pronunta asupra serialului, cert e ca subiectul e foarte interesant, pare sa aiba potential.
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline edlund

Ultimul serial vazut
« Reply #49 on: 29 June 2018, 16:09 »
Excelent si Manhunt: Unabomber, recomand. Fascinant baiatul ala, am citit despre el dupa ce s-a terminat filmul, manifestul cam sforaitor, asa, dar personajul in sine, foarte interesant.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #50 on: 03 July 2018, 01:18 »
https://www.cbr.com/jon-bernthal-walking-dead-season-9-return/

Păcat că numai pentru un episod.

The Terror - S1 - Destul de interesant pana acum, sunt la E4. Imi plac serialele care ma trimit mai departe sa caut, azi am stat 1 ora pe wiki sa citesc despre Northern Passage, expeditia lui sir John, cercul arctic si populatia de acolo. Ceea ce este interesant, este ca serialul este filmat in interior, totul e CGI, unul al naibii de bun as zice, imersiunea este completa (daca dai si AC-ul la 18* :)))

Confirm cu The terror, si eu sunt pe la ep 6 si mi se pare un serial foarte bun si reusita atmosfera ;)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #51 on: 03 July 2018, 07:02 »
Am incercat primul episod din al treilea sezon Shooter.   Nope, 4/10 de la mine.  Nici filmul nu era ceva capodopera, dar pe langa acest serial, chiar este o capodopera. Nu am rezistat sa vizionez intreg primul sezon, din al doilea am vazut vreo 3 episoade, sunt prea multe lucruri care efectiv imi taie pofta. Genul, Bob Lee Swagger repetat cam de 20-30 ori/episod. Ori booby lee, or bob lee swagger, ori swagger, ori din nou bob lee swagger. Devine iritant,extrem de iritant, the bad guys nu sunt credibili, actorii sunt cam meh. Omar Epps a jucat chiar bine in House, aici mi se pare mediocru.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Rezare

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #52 on: 03 July 2018, 22:54 »
Incearca Xanax, rezolva problemele cu Bob Lee. Serialul e chiar OK, mor mafioti rusi si mexicani, ne place.
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #53 on: 05 July 2018, 08:49 »
Condor 10/10

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #54 on: 05 July 2018, 12:55 »
^mi-ai dat inca o cale de a-mi perde timpul. am sa fac cum o cere acum obiceiul pe youtubes:

official trailer reaction

la abc, cbs si nbc upfronts  8)

cbs:
  • magnum pi - este o combinatie din formula primara si mult mai bunul A TEAM. (totusi pare distractiv dupa restul ce ii urmeaza)
  • seria serioasa si actuala, o investigatie cu agentii.. fbi e acum o haita de pustani priceputi, sa inteleg. dupa care urmeaza revelatia: e propaganda de nou val comunist aka antitrump. yuk
  • facebook god, sau altfel spus seria pe tema religoasa gen ingerul salvator, sufletul venit din morti sa isi castige locul salvand alte vieti etc etc. pentru copii si femeile cu bani.
  • primul sitcom: in loc de originalul wayans avem pe altcineva (e cumva o ruda??) la care vine in vizita varul balki, pardon.. justin bieber englez.
  • murphy brown. oh my fucking god, awfull shit. originalul pare bunicel btw.
  • cedric. aaaa, ok. maybe this.. si bineinteles, auzi cuvantul rasist de vreo 20 ori
cbs primeste 4.
« Last Edit: 05 July 2018, 13:02 by Monier »
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #55 on: 05 July 2018, 12:58 »
Se pare că Netflix mai preia dintre serialele anulate de alții, cu intenția de a le duce mai departe. Să vedem care vor fi.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #56 on: 06 July 2018, 19:29 »
https://www.imdb.com/title/tt1429534/?ref_=nv_sr_1

Merita o vizionare, e undeva pe la un 7 dupa mine. Nu e the wire, dar e un serial bunicel cu politisti.



M-am reapucat de Foyle's war, nu e pentru toata lumea, e un serial foarte bun daca reuseste sa te prinda, dar daca cauti actiune, aici nu o sa gasesti. https://www.imdb.com/title/tt0310455/?ref_=nv_sr_1
« Last Edit: 06 July 2018, 19:34 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #57 on: 07 July 2018, 09:29 »
am inceput si renuntat la private eyes, desi pare ok pentru cine are timp de asa ceva.
6/10



« Last Edit: 07 July 2018, 09:33 by Monier »
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #58 on: 07 July 2018, 22:51 »
 12 Monkeys S04 - *****
Wow, deci cum au putut să îl termine...

Dacă Sez3 a fost cam "meh", sezonul 4 e the shit...
De la ep 6 devine savuros de-a binelea...
Goines, ce in capodopera originala era bărbat și interpretat magistral de Brad Pitt in varianta de serial Goines e de data aceasta personaj feminin și zic eu, de-a lungul serialului a fost more or less a worthy version:
https://youtube.com/watch?v=wDEgASduaR8

Ultimul episod din sezon este absolut genial, din păcate ca "să facă sens" trebuie văzut tot serialul de patru sezoane cu actori oarecum de mâna a doua (de exemplu doctorița e interpretata de actrița care a avut rolul de asistenta blonda a lui Litt din "Suits"), dar care cumva se maturizează de-a lungul serialului.

Ce pot sa spun ca dacă in filmul original totul se reducea la o epidemie mondiala care s-a încercat sa fie prevenita din viitor, acum lucrurile se complica, povestea e mult mai complexă, având mai multe straturi și extinsă în timp (epidemia e încă acolo și e... byproduct :P).

"We honor The Time with Patience"
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #59 on: 08 July 2018, 23:53 »
Primul sezon mi s-a parut mediocru rau si plictisitor ca actiune si intriga, poate doar ultimul episod din ce imi mai aduc aminte de acum 3 ani de zile. Da, intr-adevar, e un serial SYFY si e mai low-budget...desi e pacat ca este o idee foarte buna SF si nu prea mai sunt asa multe in ultima vreme.
O sa incerc sa-i dau o sansa in viitorul apropiat.

The strain (S4 deja) ia 8/10 de la mine. Chiar este un serial foarte bine realizat, pe care il recomand. Mai putin ideea de "vampiri" (le urasc), dar ii puteti inlocui cu zombie si tot pe acolo se ajunge...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....